Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.8.): Coinbase a nové kryptomeny, regulácie a rast bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Coinbase zverejnila zoznam 8 kryptomien, ktoré môže čoskoro zalistovať

Najväčšia americká kryptomenová zmenáreň Coinbase oznámila, že skúma podporu ďalších osem nových kryptomien. Rozšírenie ponuky jej burzy by malo viesť k pokrytiu 90% celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Coinbase zverejnila zoznam 8 kryptomien, ktoré môže čoskoro zalistovať

Šéf Circle: Rast bitcoinu spôsobujú makroekonomické nepokoje

Generálny riaditeľ na kryptomeny zameranej spoločnosti Circle Jeremy Allaire je presvedčený, že za súčasným rastom bitcoinu stoja makroekonomické dôvody. Allaire to uviedol počas návštevy štúdia CNBC, kde skonštatoval, že bitcoin sa čoraz viac stáva bezpečným prístavom pre uloženie bohatstva v období geopolitických a makroekonomických otrasov. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Prečo nie sú Spojené Štáty lídrom v reguláciách kryptomien?

Portál Cointelegraph oslovil niekoľkých odborníkov zo sektoru financií, práva a blockchain technológii, aby odpovedali na otázku, prečo USA  nie sú v súčasnosti lídrom pokiaľ ide o vhodnú reguláciu blockchainu a kryptomien. Výber tých najzaujímavejších pasáži z odpovedí sme zhrnuli v tomto článku.

Prečo nie sú Spojené Štáty lídrom v reguláciách kryptomien?

Kryptomena Walmartu priechodnejšia než Libra?

Popredný analytik  investičnej bankovej spoločnosti Wowen Jaret Seiberg si myslí, že kryptomena, ktorú plánuje v budúcnosti priniesť na trh Walmart, by nemala čeliť takému regulačnému tlaku zo strany amerických regulátorov než kryptomena Facebooku Libra. Seiberg uviedol, že z jeho pohľadu opis tohto produktu naznačuje, že nemá až také globálne úmysly vo svete, než Facebook s Librou. Hrozbou podľa neho bude najmä pre malé banky a úverové združenia, no kryptomena Walmartu skôr bude pripomínať dobíjateľnú darčekovú kartu, ktorá bude prirovnávaná americkému doláru a viazaná na jeho hodnotu. (cointelegraph.com)

Peirceová navrhuje bezpečný prístav pre ponuku tokenov

Komisárka americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Hester Peirecová, ktorá je prezývaná ako “kryptomama“ pre jej pozitívny názor na kryptomeny a blockchain technológiu, navrhla počas fóra na Singapurskej univerzite sociálnych vied, aby sa vybudoval akýsi bezpečný neexkluzívny priestor (prirovnala ho k prístavu), v rámci ktorého by mohli byť regulovanou formou ponúkané nové tokeny v rámci svojich počiatočných ponúk. Tento priestor by mal umožniť emitentom ponúkať tokeny v alternatívnom rožíme s prísnym štandardmi.

Rýchle správy

TEZOS: po tom ako bola kryptomena Tezos minulý týždeň zalistovaná na burzu Coinbase Pro, dnes najväčšia investičná sieť na svete eToro potvrdila, že ju taktiež uviedla do svojej ponuky. Na eToro sa stal Tezos celkovo 15 kryptomenou v ponuke po boku Bitcoinu, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, Dash, Stelar, NEO, EOS, Cardano, IOTA, ZCash a Tron.

BITTREX: Americká burza Bittrex dokončila prechod Tetherov (USDT) z Omni protokolu na ERC-20 štandard. Výbery a vklady, ktoré boli počas toho pozastavené, sú opäť funkčné. Prechod na ERC20 štandard by mal priniesť používateľom burzy rýchlejšie a lacnejšie prevody USDT.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.