Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.6.): Cardano, Ripple, Binance či kryptomena Facebooku

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Nová roadmapa Cardano (ADA) je na svete

Dlohočakávaná nová roadmapa kryptomeny Cardano (ADA) uzrela svetlo sveta. Stretla sa však aj s kritikou pre jej neprehľadnosť. Roadmapa jedného z najnádejnejších kryptoprojektov súčasnosti, na ktorého vývoji sa podieľa veľká akademická obec, bola ostro sledovanou záležitosťou. Investori sa spoliehali na to, že jej publikácia prinesie novinky o skorom dokončení stanovených cieľov a ďalšej vízií projektu do budúcnosti. Viac o novej roadmape sa dočítate tu.

Nová roadmapa Cardano (ADA) je na svete

CNBC: Facebook už tento mesiac predstaví svoju kryptomenu

Sociálna sieť Facebook podľa informácií CNBC oficiálne oznámi spustenie vlastnej kryptomeny už tento mesiac a popri tom umožní zamestnancom, aby si nechávali časť svojej mzdy vyplácať práve ňou. Túto informáciu priniesla televízia CNBC, ktorá zároveň informovala, že Facebook popri tom plánuje postúpiť kontrolu tejto kryptomeny vonkajším stranám. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.  

CNBC: Facebook už tento mesiac predstaví svoju kryptomenu

Binance do 2 mesiacov spustí svoje vlastné stablecoiny

Popredná kryptomenová burza Binance údajne už v priebehu najbližších dvoch mesiacov predstaví svoj vlastný stablecoin. Finančný riaditeľ Binance Wei Zhou to naznačil v rozhovore pre Bloomberg. Dokonca by nemalo ísť len o jeden stablecoin, ale “kôš kryptomien”, ktoré budú viazané ku konkrétnym svetovým menám. Viac informácií sa dozviete v tomto článku.  

Binance do 2 mesiacov spustí svoje vlastné stablecoiny

Ripple preskúma údaje o obchodovaní XRP

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, prisľúbila, že podnikne kroky, ktoré budú viesť k presnejším údajom o objemoch obchodovania s XRP tokenmi. Ripple vo svojom oznámení cituje závery štúdií, ktoré uvádzajú, že objemy obchodovania s kryptomenami sú na mnohých neregulovaných burzách výrazne nafúknuté. Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.

Ripple preskúma údaje o obchodovaní XRP

Vývojár vrátil 2000 ETH, ktoré boli chybne odoslané

Veľké gesto spravil vývojár z Edgeware Drew Stone. Rozhodol sa totiž vrátiť 2000 ETH (približne 500 000 dolárov) ich právoplatnému majiteľovi, ktorý omylom tieto finančné prostriedky poslal na nesprávnu adresu skrz zlý smart kontrakt. Stone vysvetlil, že si všimol, že tento užívateľ poslal 2000 ETH do zmluvy Edgeware Lockdrop Ropsten. Transakcia sa však uskutočnila v sieti Ethereum namiesto ekosystému Polkadot. Po tom, čo si túto podozrivú transakciu zbadal, zistil, že kľúč použitý na vytvorenie transakcie na Ropsten nebol nikdy použitý v rámci mainnetu. To mu umožnilo vytvoriť Locdrop Recovery kontakt s rovnakou adresou. (cryptoslate.com)

Mark Karpales je späť. Má veľké ambície

Mark Karpales, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom neslávne známej burzy Mt. Gox, ktorej hack v roku 2014 a s ním suvisiaca 850 000 BTC spôsobila pád celého trhu (v tom čase mali tieto bitcoiny hodnotu okolo 460 miliónov dolárov), informoval, že sa stane novým hlavným technologickým riaditeľom japonskej firmy Tristan Technologies Co. Verí, že jej pomôže stať sa lídrom v oblasti blockchain priemyslu. Spoločnosť údajne plánuje navrhnúť nový bezpečný operačný systém na blockchaine, ktorý bude vo všetkom podstatne rýchlejší, než tie súčasné. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

JAPONSKO: Japonci údajne dlžia štátu na nezaplatených daniach zo ziskov z obchodovania s kryptomenami až 10 miliárd jenov, čo je približne 93 miliónov dolárov. Daň za príjmy z kryptomien je v Japonsku až 55%.

MATRIX & BITMAIN: Bývalý CEO miningového giganta Bitmain Jihan Wu údajne už budúci mesiac spustí vlastný over-the-counter desk (OTC) pre obchodovanie s kryptomenami. OTC  je mimoburzový trh, na ktorom s kryptomenami obchodujú veľkí inštitucionálni hráči s vysokými finančnými objemami. Nová služba s názvom Matrix by údajne mala ponúkať aj možnosť úschovy kryptomien a poskytovanie krypto pôžičiek.

ČÍNA: Čínske burzy s kryptomenami majú údajne podiel až na 60% obchodov so stablecoinom USDT. Globálni giganti Binance a Bitfinex predstavujú 31% podiel.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.