Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple preskúma údaje o obchodovaní XRP

Článok

XRP logo
XRP logo

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, prisľúbila, že podnikne kroky, ktoré budú viesť k presnejším údajom o objemoch obchodovania s XRP tokenmi.

Ripple vo svojom oznámení cituje závery štúdií, ktoré uvádzajú, že objemy obchodovania s kryptomenami sú na mnohých neregulovaných burzách výrazne nafúknuté. Azda najznámejšou je štúdia od Bitwise Asset Management, ktorá uvádza, že až 95%  objemov obchodovania s BTC je falošných a reálne objemy uvádza len niekoľko veľkých regulovaných búrz a popri nich neregulovaná Binance.

Tento problem sa však tyka aj obchodovania s XRP. Ripple preto prisľúbila, že podnikne kroky v rámci spolupráce so svojimi partnermi a vyhodnotí tiež svoj prístup k reportom o obchodovaní s XRP. Rozhodla sa preto prijať konzervatívnejší prístup k predaju XRP tokenov a informovala, že v dôsledku toho bude predaj tokenov XRP výrazne nižší, než v prvom kvartáli 2019.

Cieľ 20 bázických bodov sa pravdepodobne zníži na menej ako desať, čo je len polovica toho, čo bolo predtým. Dňa 16. mája 2019 vydala spoločnosť Coin Metrics správu, v ktorej upozornila, že reporty Ripple sú nepresné a majú mnoho nezrovnalosti.

S problémom falošných reportov sa snaží vysporiadať aj portál CoinMarketCap, ktorý tieto data zbiera od samotných búrz. Ako najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien má výrazný vplyv na to, ako je posudzovaný trh s kryptomenami širokou verejnosťou a medzi mnohými investormi. Falošné údaje o objemoch obchodovania na CoinMarketCape preto škodia celému trhu. Web sa rozhodol minulý mesiac založiť alianciou Data Accountability & Ttansparency Alliance. V rámci nej dal ultimátum burzám, ktoré musia zmeniť metodiku reportovania objemov obchodovania. V opačnom príde ich údaje nebudú na stránke publikované. Ultimátum by malo vypršať v júni.

Pokiaľ ide o XRP, Cointelegraph už v januári upozornil, že trhová kapitalizácia Ripple môže byť oproti realite nadhodnotená až o 6 miliárd dolárov.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.