Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance do 2 mesiacov spustí svoje vlastné stablecoiny

Článok

Binance - titulný obrázok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popredná kryptomenová burza Binance údajne už v priebehu najbližších dvoch mesiacov predstaví svoj vlastný stablecoin.

Finančný riaditeľ Binance Wei Zhou to naznačil v rozhovore pre Bloomberg. Dokonca by nemalo ísť len o jeden stablecoin, ale “kôš kryptomien”, ktoré budú viazané ku konkrétnym svetovým menám.

Prvá, o ktorej sa hovorí najviac, je Binance GBP, čo je stablecoin viazaný na britskú libru. Jeho existenciu už priznal aj šéf burzy Changpeng Zhao, ktorý však zároveň podotkol, že je len vo fáze testovania a aktuálne na blockchaine Binance Chain funguje len v objeme 200 libier.

Zaujímavé je, že Binance zatiaľ neplánuje priviesť stablecoin viazaný na americký dolár. Dôvodom má byť, že z užívateľskej perspektívy je dolár používaný len v niektorých častiach sveta. ,,Ostatní používatelia využívajú iné meny a my sa domnievame, že by sa to malo odzrkadliť aj na ponuke stablecoinov,” uviedol Wei Zhou.

Binance medzitým znížila objem stablecoinu Tether (USDT), ktorý je aktuálne najpopulárnejšou kryptomenou viazanou na americký dolár. Jej podiel na Binance už tvorí údajne len 50% celkového objemu obchodovania so stablecoinami.

Mimochodom včera vyšla na povrch správa, že obchodovanie so stablecoinom USDT sa teší najväčšiemu záujmu v Číne, kde objemy predstavujú v roku 2019 viac ako 10 miliárd dolárov. Oproti tomu v USA je to len okolo 450 miliónov.

Binance Chain s prvým stablecoinom. Binance pripravuje aj vlastný

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.