Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.2.): Miľník Bitcoinu, Ethereum 2.0, budúcnosť Cardano & LN

Článok

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin dosiahol krásny míľnik. Je to len začiatok?

Prvá bitcoinová transakcia sa udiala pred vyše 11 rokmi. K dnešnému dňu ich bolo realizovaných už viac ako 500 miliárd. Tento krásny míľnik dosiahol Bitcoin 5. februára 2020. Ako prvý upozornil na tento pekný úspech Jameson Lopp. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum 2.0 už v lete 2020?

Počas rubriky “Ask Me Anything“ odpovedali poprední developeri Ethereum na rôzne komunitné otázky. Okrem očakávaných otázok týkajúcich sa stakingu naznačil Justin Drake aj dátum, kedy by mohlo byť spustené Ethereum 2.0. Vysvetlil, že väčšina zostávajúcich krokov sa týka auditov existujúceho kódu. Zmluva o vklade (deposit contract), ktorá sa zaoberá vloženými vkladmi do stakingu, je pripravená na nasadenie. Používateľke rozhranie potrebuje dokončenie a kontrolu, čo odhadujú developeri na tri mesiace. ,,Dúfam, že to spustíme do 30. júla 2020 (piate výročie Ethereum 1.0). Myslím si, že je nepravdepodobné, že začneme v prvom alebo druhom kvartáli 2020,” uviedol. Na otázku, či by bolo preňho sklamaním, keby sa Ehtereum 2.0 presunulo až na rok 2021, odpovedal takto: ,,Áno, bolo by to zlyhanie. Mám 95% dôveru v tom, že začneme v roku 2020.” (cointelegraph.com)

Bitcoin ponúka investorom diverzifikáciu bohatstva, tvrdí Pompliano

Podľa Anthonyho Pompliana, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Morgan Creek Digital pre správu digitálnych aktív, uviedol, že jeho názor na Bitcoin ako globálny hedžing sa časom upevňuje. Názor na to, že Bitcoin je aktívom, ktorého cena nekoreluje so zvyškom tradičného trhu, taktiež nezmenil. ,,Najdôležitejšou časťou bitcoinu, pokiaľ ide o globálne zabezpečenie, je skutočnosť, že ide o nekorelované aktívum – to znamená, že bez ohľadu na to, či idú akcie hore alebo dole, Bitcoin s nimi nekoreluje,” uviedol. ,,Bitcoin ponúka spôsob, ako môžu investori diverzifikovať svoje bohatstvo a pridať takú úroveň ochrany, ktorú bez bitcoinov nikdy nedostanú.” (cointelegraph.com)

Úspech Cardana začiatkom konca pre IOHK? Hoskinson hovoril o budúcnosti

Portál CryptoSlate citoval zaujímavé poznámky zakladateľa Cardano Charlesa Hoskinsona, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti IOHK, ktorá zastrešuje vývoj tejto kryptomeny. Rozhodli sme sa, že vám ich sprostredkujeme prostredníctvom tohto článku, pretože sa týkajú minulosti, súčasnosti ale aj budúcnosti celého robustného ekosystému okolo tokenu ADA. Viac sa dočítate tu.

Lightning Labs získala $10 miliónov a spúšťa Lightning Loop

Lighning Labs, developerská organizácia, ktorá vyvíja protokol pre vysokorýchlostné transakcie Lightning Network, ktoré majú zefektívniť, zrýchliť a zlacniť bitcoinove platby fungovaním na druhej vrstve jeho blockchainu, si zabezpečila v rámci prvého kola financovania na ďalšie fungovanie 10 miliónov dolárov.  Elizabeth Starková taktiež oznámila spustenie prvého komerčného projektu Lightning Loop. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.