Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.7.): Bitcoin na Twitteri a problém Craiga Wrighta?

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

ŠPEKULÁCIA: Ovplyvní tweet Donalda Trumpa cenu Bitcoinu?

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že USA by malo čeliť čínskym a dokonca údajne aj európskym snahám o manipuláciu ich mien. Trump to naznačil na Twitteri, kde 3. júla skonštatoval: ,,Čína a Európa hrajú veľkú hru, popri ktorej manipulujú s ich menami a čerpajú peniaze do svojho systému s cieľom konkurovať USA. Mali by sme tomu čeliť, alebo pokračovať v tom, že budeme za bláznov, ktorí sedia a zdvorilo sledujú, ako ostatné krajiny pokračujú v hraní svojich hier ako tomu bolo po mnoho rokov!,“ spýtal sa rečnícky. Viac o tejto téme sme napísali tu.

ŠPEKULÁCIA: Ovplyvní tweet Donalda Trumpa cenu Bitcoinu?

Twitter a Bitcoin: Dominantné postavenie má USA

Krypto analytická spoločnosť The Tie, ktorá v úvode roka publikovala významnú štúdiu, podľa ktorej sú údaje kryptomenových búrz o objemoch obchodovania nereálne vysoké a sfalšované, sa najnovšie venovala štúdii Twitteru v súvislosti s Bitcoinom a kryptomenou Libra. The Tie spracovala v rámci svojej analýzy vraj až 40% celkového počtu tweetov, ktoré nejakým spôsobom súviseli s Bitcoinom a na základe nich zistila, že takmer 39% všetkých tweetov o Bitcoine pochádza z USA. Viac podrobnosti o štúdii sa dočítate v tomto článku.

Twitter a Bitcoin: Dominantné postavenie má USA

Kritik Bitcoinu dostal Bitcoin: Asi ho budem musieť hodlovať…

Známy kritik Bitcoinu Peter Schiff, hoci to pravdepodobne nemal vôbec v pláne, vlastní časť Bitcoinu a pravdepodobne ju bude “hodlovať”.Schiff, ktorý mnohokrát varoval investorov pred rizikami investície do Bitcoinu ako náhrady za investíciu do zlata,  prezradil, že dostal malú časť Bitcoinu ako darček v hodnote zhruba 100 dolárov. Túto informáciu využil známy bitcoinový býk Anthony Pompliano, ktorý ho počas diskusie požiadal, aby mu prezradil jeho BTC adresu. Zaujíma vás viac? Otvorte si tento článok.

Kritik Bitcoinu dostal Bitcoin: Asi ho budem musieť hodlovať…

Dokumenty, ktoré predložil Craig Wright súdu, sú falošné, tvrdí právnik

Craig Wright, kontroverzný austrálsky podnikateľ, ktorý o sebe tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto, podľa právnika Stephena Palleyho predložil súdu sfalšované dokumenty, ktoré mali dokazovať jeho dohodu s dnes už nebohým Davidom Kleimanom. Nachytať ho mal font, ktorý použil a v roku 2012 ešte nemal copyright. Viac sa dozviete tu.

Dokumenty, ktoré predložil Craig Wright, sú falošné, tvrdí právnik

Cyprus bude mať už tento rok blockchain zákon

Minister financií Cypru Harris Georgiades povedal, že návrh zákona týkajúci sa blockchainu bude pripravený už tento rok. Popri tom ho označil za technológiu, ktorá je rovnako významná, než internet. ,,Očakáva sa, že úplná implementácia tejto technológie vo verejnom a súkromnom sektore radikálne zmení štruktúry moderných spoločnosti, spôsob ich fungovania a organizácie,” uviedol.

Flexa podporuje Litecoin ako piatu kryptomenu

Americký platobný startup založený na blockchaine Flexa pridal Litecoin ako piatu podporovanú kryptomenu vo svojej platforme. Litecoin tak bude možné použiť prostredníctvom jej aplikácie v 39 250 rôznych obchodoch. Flexa podporuje aj platby Bitcoinom, Ethereum, Bitcoin Cash a taktiež stablecoinom bratov Winklevossovcov Gemini dollar (GUSD). Litecoin mal byť údajne podporovaný už v čase uvedenia platformy na trh, no spoločnosť tvrdí, že napokon počkala, aby utíchol ošiaľ okolo Litecoinu v súvislosti s jeho halvingom.

Maduro nalieha na najväčšiu venezuelskú banku

Venezuelský prezident Nicolas Maduro nariadil najväčšej venezuelskej banke Banco de Venezuela, aby začala podporovať kontroverznú národnú kryptomenu Petro. Banco de Venezuela bola pôvodne súkromnou spoločnosťou, no pred 10 rokmi prešla znárodnením. Maduro 19. júna oznámil, že 924 miliónov bolivarov (92 miliónov dolárov) bolo pridelených „Digitálnej banke mládeže a študentov“, aby otvorila pre mládež milión kryptopeňaženiek Petro. ,,Je to odvážne a správne rozhodnutie napredovať smerom k hybridnej ekonomike, kde konkurzná mena krajiny súťaži tvárou – tvár s kryptomenou,” uviedol José Angel Alvarez, prezident národnej asociácie pre kryptomeny. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.