Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

ŠPEKULÁCIA: Ovplyvní tweet Donalda Trumpa cenu Bitcoinu?

Článok

trump-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že USA by malo čeliť čínskym a dokonca údajne aj európskym snahám o manipuláciu ich mien.

Trump to naznačil na Twitteri, kde 3. júla skonštatoval: ,,Čína a Európa hrajú veľkú hru, popri ktorej manipulujú s ich menami a čerpajú peniaze do svojho systému s cieľom konkurovať USA. Mali by sme tomu čeliť, alebo pokračovať v tom, že budeme za bláznov, ktorí sedia a zdvorilo sledujú, ako ostatné krajiny pokračujú v hraní svojich hier ako tomu bolo po mnoho rokov!,“ spýtal sa rečnícky.

Kontroverzný americký prezident sa rozhodol k tejto forme útoku na Čínu a Európu napriek tomu, že americká administratíva formálne prestala obviňovať Čínu z úmyselnej devalvácie ich meny, čím sa podľa Trumpa snaží získať nečestné obchodné výhody.

Hoci devalvácia meny môže v spore medzi USA a Čínou pôsobiť logicky, Medzinárodný menový fond (MMF) nevidí žiadne náznaky úmyselného ovplyvňovania čínskeho juanu zo strany ázijskej krajiny. Podľa MMF je klesajúca hodnota juanu zapríčinená základnými ukazovateľmi ekonomiky. Juan oslabil voči americkému doláru od apríla o viac ako sedem percent a voči euru posilnil za šesť mesiacov šesť percent.

Obvinenia Trumpa si všimla aj kryptokomunita, v rámci ktorej sa šíri populárna špekulácia súvisiaca s Bitcoinom. Tweet amerického prezidenta má vraj naznačovať nepriamy príkaz nakupovať Bitcoin, ktorý už údajne množí aj Čína. Analytik eToro Mati Greenspan na Twitteri potvrdil, že vplyv makroekonomických trendov má na Bitcoin skutočný vplyv. ,,Moje chápanie je, že politika centrálnych bánk je najväčším motorom všetkých trhov vrátane kryptomien,“ skonštatoval.

Vplyv obchodnej vojny medzi USA a Čínou na Bitcoin bol aj témou nášho rozhovoru s analytikom Martinom Lindákom. , ,Mám za to, že tu je možno nájsť len malú súvislosť. Každý rozumný človek, ktorý chce investovať do nejakých aktív, tak do kryptomien vloží minimum. Stále je to vysoko riziková investícia a myslím si, že nikto so zdravým rozumom by neodporučil investovať väčšinu úspor do kryptomien,“ povedal pre kryptonovinky.

ROZHOVOR: Martin Lindák: Kryptomeny? Stále je to vysoko riziková investícia

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne