Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter a Bitcoin: Dominantné postavenie má USA

Článok

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Krypto analytická spoločnosť The Tie, ktorá v úvode roka publikovala významnú štúdiu, podľa ktorej sú údaje kryptomenových búrz o objemoch obchodovania nereálne vysoké a sfalšované, sa najnovšie venovala štúdii Twitteru v súvislosti s Bitcoinom a kryptomenou Libra.

The Tie spracovala v rámci svojej analýzy vraj až 40% celkového počtu tweetov, ktoré nejakým spôsobom súviseli s Bitcoinom a na základe nich zistila, že takmer 39% všetkých tweetov o Bitcoine pochádza z USA. Ďalších 10,5% majú na svedomí Briti. Do TOP5 sa zmestili ešte Kanada, Turecko a India.

Analýza sa venovala aj tomu, akým spôsobom boli kryptomeny v rámci Twitteru písané v pozitívnom zmysle slova. V tomto smere dominovali Peru, Malajzia, Indonézia, Vietnam a Taliansko.

Naopak najnegatívnejšie tweety pochádzali z Venezuely, kde vznikla kontroverzná národná kryptomena Petro, ktorú si vymyslel prezident Nicolás Maduro. Až 62% všetkých venezuelských tweetov bolo negatívnych a najpravdepodobnejšie je, že práve z tohto dôvodu.

Pozitívne nie je Bitcoin vnímaný ani v Mexiku, Estónsku, Brazílii či Írsku, kde sú tweety väčšinou na spôsob FUDU (fear, uncertainty and doubt –> strach, neistota, pochybnosti).

Z globálneho hľadiska takmer 60% tweetov o Bitcoine je pozitívnych. V USA toto číslo predstavuje 61,5%.

The Tie sa v štúdii venovala aj kryptomene Facebooku Libra. Zistila, že napriek počiatočnej pozitívnej reakcii až 54,8% tweetov bolo negatívnych. Najpozitívnejšie bola Libra prijímaná vo Veľkej Británii, no tweety Francúzov a Američanov až také pozitívne neboli.

Veľa sa na Twitteri v poslednom období hovorilo aj o kryptomene Chainlink (LINK), o ktorej hovorili predovšetkým Američania (53%), nasledujúc Britmi, Austrálčanmi, Kanaďanmi a Dánmi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne