Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter a Bitcoin: Dominantné postavenie má USA

Článok

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Krypto analytická spoločnosť The Tie, ktorá v úvode roka publikovala významnú štúdiu, podľa ktorej sú údaje kryptomenových búrz o objemoch obchodovania nereálne vysoké a sfalšované, sa najnovšie venovala štúdii Twitteru v súvislosti s Bitcoinom a kryptomenou Libra.

The Tie spracovala v rámci svojej analýzy vraj až 40% celkového počtu tweetov, ktoré nejakým spôsobom súviseli s Bitcoinom a na základe nich zistila, že takmer 39% všetkých tweetov o Bitcoine pochádza z USA. Ďalších 10,5% majú na svedomí Briti. Do TOP5 sa zmestili ešte Kanada, Turecko a India.

Analýza sa venovala aj tomu, akým spôsobom boli kryptomeny v rámci Twitteru písané v pozitívnom zmysle slova. V tomto smere dominovali Peru, Malajzia, Indonézia, Vietnam a Taliansko.

Naopak najnegatívnejšie tweety pochádzali z Venezuely, kde vznikla kontroverzná národná kryptomena Petro, ktorú si vymyslel prezident Nicolás Maduro. Až 62% všetkých venezuelských tweetov bolo negatívnych a najpravdepodobnejšie je, že práve z tohto dôvodu.

Pozitívne nie je Bitcoin vnímaný ani v Mexiku, Estónsku, Brazílii či Írsku, kde sú tweety väčšinou na spôsob FUDU (fear, uncertainty and doubt –> strach, neistota, pochybnosti).

Z globálneho hľadiska takmer 60% tweetov o Bitcoine je pozitívnych. V USA toto číslo predstavuje 61,5%.

The Tie sa v štúdii venovala aj kryptomene Facebooku Libra. Zistila, že napriek počiatočnej pozitívnej reakcii až 54,8% tweetov bolo negatívnych. Najpozitívnejšie bola Libra prijímaná vo Veľkej Británii, no tweety Francúzov a Američanov až také pozitívne neboli.

Veľa sa na Twitteri v poslednom období hovorilo aj o kryptomene Chainlink (LINK), o ktorej hovorili predovšetkým Američania (53%), nasledujúc Britmi, Austrálčanmi, Kanaďanmi a Dánmi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.