Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dokumenty, ktoré predložil Craig Wright, sú falošné, tvrdí právnik

Článok

Craig Wright
Craig Wright

Craig Wright, kontroverzný austrálsky podnikateľ, ktorý o sebe tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto, podľa právnika Stephena Palleyho predložil súdu sfalšované dokumenty, ktoré mali dokazovať jeho dohodu s dnes už nebohým Davidom Kleimanom.

Wright mal súdu predložiť dokumenty, ktoré by potvrdzovali, že 23. októbra 2012 uzavrel zmluvu s Davidom Kleimanom o jeho majetku. Wrighta vo februári 2018 zažalovala Kleimanova rodina z toho, že po smrti Davida mu ukradol stovky až tisíce bitcoinov v hodnote okolo 5 miliárd dolárov.

Wright poskytol dokument o dohode s Kleimanom súdu, no podľa Palleyho je v ňom jasný dôkaz, že bol sfalšovaný. Dokument totiž obsahuje upozornenie o autorských právach k fontu (štýlu písma) s názvom Calibri z roku 2015, čo značí, že tento dokument nemohol byť vydaný skôr, než v tomto roku.

,,Myslím si, že to dáva zmysel, že vynálezca Bitcoinu vie cestovať časom. Všetka česť,” napísal uštipačne Stephen Palley na Twitteri.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne