Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.2.): 2x Ethereum, Tesla, Coinbase a digitalizácia Číny

Článok

MMF Testovacia kryptomena
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

6 vecí, ktoré posunú Ethereum podľa Erica Connera na nový level

Vedúci produktového oddelenia spoločnosti Gnosis Eric Conner vymenoval šesť významných fundamentálnych faktorov, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia napredovanie a úspech kryptomeny Ethereum v strednodobom až dlhodobom horizonte. Ak vás táto téma zaujala, otvorte si tento článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dáta naznačujú, že Ethereum sa stáva lepším platobným prostriedkom než Bitcoin

V nedeľu sme publikovali článok, v ktorom bolo uvedených niekoľko dôvodov, prečo by Bitcoin mohol v budúcnosti uspieť v konkurencii fiatových mien ako platidlo denného použitia. Dáta, na ktoré v novom článku poukázal portál CryptoSlate, zas naznačujú, že lepším platidlom ako Bitcoin sa stáva dvojka na trhu Ethereum. Podrobnosti sa dozviete tu.

Akcie spoločnosti Tesla pripomínajú Bitcoin v roku 2017

Akcie spoločnosti Tesla výrazne pripomínajú graf Bitcoinu v roku 2017 v období kedy dosiahol hodnotu 20 tisíc dolárov a tesne pred tým, ako sa výrazne prepadol. Upozornil na to miliardár Mike Novogratz, ktorý stojí na čele kryptobanky Galaxy Digital. Viac sa dočítate v tomto článku.

Problémy s výbermi peňazí z Coinbase?

Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase údajne neumožňuje niektorým jej zákazníkom realizovať výbery v hodnote vyššej než 10 dolárov za deň. O túto skúsenosť sa na sociálnej sieti Reddit podelil jeden zo zákazníkov, ktorý tvrdí, že jeho následná žiadosť o zvýšenie limitu pre výbery mu bola zamietnutá, pričom ako dôkaz priložil aj screenshot.

,,Úžasné, keď konečne zarobíš svoj prvý milión dolárov, budeš potrebovať len 274 rokov, aby si si ich vybral. Ale teraz seriózne, možno ide len o dočasnú chybu systému…” napísal k situácii jeden z užívateľov. Portál Cointelegraph požiadal Coinbase o vyjadrenie, no zatiaľ žiadnu odpoveď nedostal. (www.reddit.com)

BitPay rieši implementáciu Lightning Network a podporí ďalšie kryptomeny

Spoločnosť BitPay, ktorá funguje už od roku 2011 a je popredným poskytovateľom služieb pre platby kryptomenami, ročné realizuje transakcie v hodnote vyše miliardy dolárov. Aktuálne spolupracuje s viac ako 30 tisícmi rôznych spoločnosti, ktoré pomocou nej prijímajú platby Bitcoinom, Ethereum a Bitcoin Cash, pričom medzi jej klientov patria aj Microsoft či AT&T. BitPay však nespí na vavrínoch a chce v dohľadnej dobe začať používať technológiu Lightning Network, ktorá rieši problémy škálovateľnosti bitcoinu. V rozhovore s Cointelegraph uviedol riaditeľ firmy Stephen Pair, že zákazníci sa čoskoro dočkajú pridania podpory aj pre ďalšie kryptomeny. Nekonkretizoval o ktoré ide, no naznačil, že pôjde o meny z popredných priečok podľa trhovej kapitalizácie. (cointelegraph.com)

Digitalizácia je pre Čínu prioritou. Vrátane blockchainu

Predseda prvej čínskej národnej komerčnej banky Minsheng, Hong Qi povedal, že digitálna transformácia je pre Čínu národnou prioritou. ,,Úplne prijatie digitálnych technológii, ako je blockchain, by malo v nasledujúcich 10 rokoch urýchliť digitálnu transformáciu a zlepšiť čínske poľnohospodárske, výrobne, finančné a iné služby.”  Bankári v Číne veria, že blockchain zmení základné štandardy finančného systému a bude mať obrovský podiel na fungovanie celého existujúceho bankového systému. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.