Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Akcie spoločnosti Tesla pripomínajú Bitcoin v roku 2017

Článok

Bitcoin Tesla
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Akcie spoločnosti Tesla výrazne pripomínajú graf Bitcoinu v roku 2017 v období kedy dosiahol hodnotu 20 tisíc dolárov a tesne pred tým, ako sa výrazne prepadol. Upozornil na to miliardár Mike Novogratz, ktorý stojí na čele kryptobanky Galaxy Digital.

Mike Novogratz tvrdí, že ak vezmete graf Bitcoinu z roku 2017 a porovnáte ho so súčasným grafom akcii Tesla, sú takmer identické. Na obrázku nižšie je súčasný vývoj ceny akcii Tesla zobrazený bielou farbou. Cena Bitcoinu je oranžová.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosti Tesla, na čele ktorej stojí Elon Musk, sa podarilo v januári prekonať aj súčasný rast hodnoty Bitcoinu, keď posilnila až o 35%. Analytici sa však obávajú, že po tomto exponenciálnom raste by mohol prísť čas na zdravú korekciu. Scott Melker naznačil v rozhovore pre Cointelegraph, že nákup akcii Tesla by v súčasnosti nemusel byť dobrým nápadom, rovnako ako nebol dobrý nápad kupovať Bitcoin koncom roka 2017, keď stál 20 tisíc dolárov. ,,Je neuveriteľné, čo vidíme na tom grafe,” reagoval na zistenia Novogratza.

Odrádzať od investície do spoločnosti Tesla vás však samozrejme nechceme. Je povinnosťou každého investora urobiť si vlastný dôkladný prieskum. V prvom rade treba zohľadniť skutočnosť, že Bitcoin a akcie Tesly sú diametrálne odlišné aktíva, ktorých hodnotu ovplyvňujú úplne odlišné fundamenty. Tesla má hmatateľný vydarený produkt, kým Bitcoin si len buduje svoju vlastnú cestu v sektore financií a vízie ich decentralizácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.