Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Akcie spoločnosti Tesla pripomínajú Bitcoin v roku 2017

Článok

Bitcoin Tesla

Akcie spoločnosti Tesla výrazne pripomínajú graf Bitcoinu v roku 2017 v období kedy dosiahol hodnotu 20 tisíc dolárov a tesne pred tým, ako sa výrazne prepadol. Upozornil na to miliardár Mike Novogratz, ktorý stojí na čele kryptobanky Galaxy Digital.

Mike Novogratz tvrdí, že ak vezmete graf Bitcoinu z roku 2017 a porovnáte ho so súčasným grafom akcii Tesla, sú takmer identické. Na obrázku nižšie je súčasný vývoj ceny akcii Tesla zobrazený bielou farbou. Cena Bitcoinu je oranžová.

Spoločnosti Tesla, na čele ktorej stojí Elon Musk, sa podarilo v januári prekonať aj súčasný rast hodnoty Bitcoinu, keď posilnila až o 35%. Analytici sa však obávajú, že po tomto exponenciálnom raste by mohol prísť čas na zdravú korekciu. Scott Melker naznačil v rozhovore pre Cointelegraph, že nákup akcii Tesla by v súčasnosti nemusel byť dobrým nápadom, rovnako ako nebol dobrý nápad kupovať Bitcoin koncom roka 2017, keď stál 20 tisíc dolárov. ,,Je neuveriteľné, čo vidíme na tom grafe,” reagoval na zistenia Novogratza.

Odrádzať od investície do spoločnosti Tesla vás však samozrejme nechceme. Je povinnosťou každého investora urobiť si vlastný dôkladný prieskum. V prvom rade treba zohľadniť skutočnosť, že Bitcoin a akcie Tesly sú diametrálne odlišné aktíva, ktorých hodnotu ovplyvňujú úplne odlišné fundamenty. Tesla má hmatateľný vydarený produkt, kým Bitcoin si len buduje svoju vlastnú cestu v sektore financií a vízie ich decentralizácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne