Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.1.): Šialené predikcie, zaujímavé fakty a retail FOMO na obzore?

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Predstavitelia amerických búrz sa zhodujú: Cena Bitcoinu pôjde vysoko

Generálna riaditeľka americkej regulovanejšej odnože burzy Binance s názvom Binance.US Catherine Coleyhova si myslí, že súčasný bitcoinový bullrun môže v tomto roku vyhnať cenu najznámejšej kryptomeny až na 100 000 USD. Ešte optimistickejší je vrcholový predstaviteľ Krakenu, nuž a názor šéfov Gemini bratov Winklevossovcov je už dlhšie známy. Viac sa dočítate tu.

Raoul Pal hovorí o cene BTC $1 200 000, Novogratz uviedol zaujímavý príklad

Čoraz intenzívnejšie sa špekuluje o tom, čo stojí za súčasným rastom ceny Bitcoinu. Odpovede sú však zväčša absolútne totožné – sú to inštitúcie. Tento názor opäť zopakoval vo vysielaní pre BBC World News aj rešpektovaný investor a miliardár Mike Novogratz, ktorý uviedol k potenciálu rasty ceny Bitcoinu zaujímavý príklad. Šokujúcu a nedávno ešte ťažko predstaviteľnú predikciu medzitým vyriekol Raoul Pal. Téme sme sa venovali tu a aj v našom videu:

Zopár zaujímavých faktov a čísel pri príležitosti 12 narodenín Bitcoinu

3. januára 2009, teda pred 12 rokmi, vyťažil zakladateľ Bitcoinu známy len pod pseudonymom Satoshi Nakamoto prvý Bitcoin v tzv. Genesis bloku. Od toho momentu sa mnoho zmenilo. V tomto článku vám uvedieme zopár zaujímavých faktov predovšetkým v súvislosti s cenou najznámejšej kryptomeny.

Bitcoin dobýja sociálne siete, rastie už aj na Google Trends

Súčasný rast ceny bitcoinu je pripisovaný inštitúciám a nie retailu, ako tomu tak bolo v roku 2017. Potvrdzujú to nielen analytické dáta, ale aj oznámenia o nákupe bitcoinov zo strany veľkých firiem. Že do trhu príde aj značný retailový kapitál, teda kapitál menších investorov, je však zrejme. Najnovšie čísla naznačujú, že tento okamih je už o čosi bližšie.  Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok alebo si pozrite naše video:

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne