Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Raoul Pal hovorí o cene BTC $1 200 000, Novogratz uviedol zaujímavý príklad

Článok

Raoul Pal, Mike Novogratz
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čoraz intenzívnejšie sa špekuluje o tom, čo stojí za súčasným rastom ceny Bitcoinu. Odpovede sú však zväčša absolútne totožné – sú to inštitúcie. Tento názor opäť zopakoval vo vysielaní pre BBC World News aj rešpektovaný investor a miliardár Mike Novogratz.

Mike Novogratz, ktorý pred pár rokmi založil digitálnu banku Galaxy Digital, skonštatoval, že vlády po celom svete v kombinácii s centrálnymi bankami pokračujú v rýchlom tempe tlačenia nových peňazí, čím znehodnocujú hodnotu ich mien a podporujú tak dopyt po Bitcoine. Problém znehodnotenia úspor vo fiate si uvedomujú hlavne inštitúcie, ktoré tak zaostrujú na Bitcoin s jeho obmedzenou ponukou ako na vhodný hedge.

Tému sme spracovali aj vo videu:

V priebehu posledných troch rokov počas medvedieho trhu sa toho v krypto sektore veľa zmenilo. Vznikli platformy, skrz ktoré môžu inštitúcie regulovaným spôsobom kryptomeny nakupovať. To tu v roku 2017 ešte prakticky vôbec nebolo. Keď k tomu prirátate vypuknutie pandémie koronavírusu a tlačenie peňazí v bezprecedentnej miere, pre Bitcoin vznikla veľká príležitosť.

,,Teraz vidíme,  že sa vytvárajú trhoviská, ako napríklad PayPal, ktorý má 340 miliónov zákazníkov. PayPal teraz už predáva bitcoiny spolu s veľkými poisťovacími spoločnosťami v USA. Inštitúcie sa do Bitcoinu vrhajú, pretože je ho nedostatok. Existuje oveľa viac ako 21 miliónov milionárov.”

Novogratz týmto vyhlásením poukázal na jednoduché ale zaujímavé prirovnanie. Kým bitcoinov nikdy nebude viac ako 21 miliónov, inštitúcii a súkromných investorov, ktorí disponujú majetkom o výrazne väčších rozmeroch, než je jeden milión dolárov, je vo svete omnoho viac. Pravdepodobnosť prealokovania časti ich kapitálu do Bitcoinu je teda veľká a pritom pre týchto investorov len málo stresujúca.

Makroinvestor Raoul Pal (Real Vision) medzitým zopakoval, že ak bude tento trend pokračovať, tak Bitcoin môže do konca roka pokojne ísť až k cene 400 000 USD. V tom pozitívnejšom scenári až 1,2 milióna dolárov. To sú predikcie, ktoré by boli ešte pár týždňov dozadu považované za absolútne šialené a odtrhnuté od reality.

Raoul Pal mimochodom v novembri prezradil, že do Bitcoinu a Ethereum vložil až 98% svojho investičného imania avšak dodal, že pocitovo stále nevlasatí dosť bitcoinov, aby s tým bol spokojný.

Kým Paoul Pal na to ide naozaj na spôsob “all-in”, Mike Novogratz radí investorom, aby do Bitcoinu vložili 5% svojho investičného portfólia. Mimochodom toto percento oproti novembru 2020 zmenil. Vtedy totiž hovoril “len” o troch percentách. Teraz je teda jeho presvedčenie v Bitcoin ešte vyššie.

My vás upozorňujeme, aby ste brali tieto predikcie s rezervou. Budúcnosť nepozná naozaj nik a preto opakujeme: Nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne