Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin dobýja sociálne siete, rastie už aj na Google Trends

Článok

Bitcoin siete

Súčasný rast ceny bitcoinu je pripisovaný inštitúciám a nie retailu, ako tomu tak bolo v roku 2017. Potvrdzujú to nielen analytické dáta, ale aj oznámenia o nákupe bitcoinov zo strany veľkých firiem. Že do trhu príde aj značný retailový kapitál, teda kapitál menších investorov, je však zrejme. Najnovšie čísla naznačujú, že tento okamih je už o čosi bližšie.  

Analytická platforma The Tie upozornila, že na Twitteri došlo v poslednom období k výraznému nárastu tweetov o Bitcoine. Včera, práve v deň osláv 12. narodenín Bitcoinu (vyťaženie prvého genesis bloku) bolo narátaných celkovo 66 832 unikátnych účtov, ktoré sa o ňom zmienili. Ide o nový rekord. Predošlé high bolo zaznamenané 27. decembra 2017, pár dní po dosiahnutí vtedajšej rekordnej ceny Bitcoinu 20 082 USD a to v podobe 64 652 unikátnych účtov.

Joshua Frank, ktorý je šéfom platformy The Tie, taktiež prezradil, že v decembri 2020 sa vytvoril na Twitteri aj rekord v priemernom počte tweetov o Bitcoine za jeden deň. Kým v decembri 2017 išlo o približne 135 tisíc tweetov, v decembri 2020 už išlo o 140-tisíc. V rekordný deň uplynulého mesiaca bol Bitcoin zmienený takmer 250 -tisíc krát.

Téme sme sa venovali aj vo videu:

Dôležitým ukazovateľom je aj rast záujmu o vyhľadávanie Bitcoinu na Google. Tieto čísla nám ponúka nástroj Google Trends. Bitcoin v decembri prekonal svoje čísla z obdobia májového halvingu, bol teda najvyhľadávanejší v roku 2020. Avšak v porovnaní s číslami z roku 2017 stále výrazne zaostáva. Aktuálne je na 37 bodoch zo 100 (100 = December 2017).

trends

Nutné je však poznamenať, že rast vyhľadávania Bitcoinu sa dostáva prvýkrát od úvodu roka 2017 do parabolickej fázy. Z toho sa dá vydedukovať, že trend záujmu o Bitcoin prvýkrát za posledné tri roky začína naozaj reálne stúpať a je pravdepodobné, že prekonanie rekordu z roku 2017 je len otázkou času. Pôjde o obdobie, počas ktorého začne do Bitcoinu investovať čoraz viac malých investorov. V tom čase môže začať byť cena Bitcoinu volatilnejšia, nakoľko Bitcoin budú na rozdiel od inštitúcii ovplyvňovať aj takzvané slabé ruky („weak hands“). Zároveň nemožno vylúčiť možnosť, že sa bude schyľovať k záveru rastového cyklu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne