Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zopár zaujímavých čísel pri príležitosti 12. narodenín Bitcoinu

Článok

Bitcoin narodeniny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3. januára 2009, teda pred 12 rokmi, vyťažil zakladateľ Bitcoinu známy len pod pseudonymom Satoshi Nakamoto prvý Bitcoin v tzv. Genesis bloku. Od toho momentu sa mnoho zmenilo. V tomto článku vám uvedieme zopár zaujímavých faktov predovšetkým v súvislosti s cenou najznámejšej kryptomeny.

Bitcoinu trvalo od vzniku necelé tri roky, kým sa jeho cena vyšplhala na 1 dolár. V súčasnosti je však úž nad úrovňou 30 tisíc dolárov. Ak vlastníte 1 BTC, môžete si dnes kúpiť Teslu. Síce tú najlacnejšiu, ale predsa. Účet “Docummenting Bitcoin” na to upozornil na Twitteri a vo svojom príspevku označil aj Elona Muska. Ten sa nedávno spýtal Michaela Saylora z firmy Microstrategy, či je možné nakúpiť bitcoiny vo veľkom množstve. On mu odkázal, že áno. Tweet s otázkou “Tak čo Elon, začnete akceptovať platby Bitcoinom?” dáva teda zmysel.

Zmieňovaná firma Microstrategy nakupovala bitcoiny prvýkrát v priebeh augusta a septembra 2020. Celkovo za 425 miliónov dolárov. Keď odhliadneme od jej ďalšej investície v hodnote 650 miliónov USD v decembri, tak aj tá prvotná investícia má dnes už hodnotu vyše miliardy USD. Inštitúciám sa zatiaľ kúpa Bitcoinu vo veľkom vypláca.

Vrátime sa ešte aj k Elonovi Muskovi. Vizionár, ktorý stojí za úžasnými projektmi ako sú SpaceX, Boring Company, Tesla, OpenAI, Neuralink či Starlink, oficiálne vlastní 0.25 BTC. Niekoľko rokov dozadu mu mal túto hodnotu venovať jeho priateľ. V súčasnosti už ide o viac ako 8000 dolárov. Musk iný vzťah k Bitcoinu nikdy nepriznal. V minulosti si z neho uťahoval, ale aj uznal jeho zaujímavé vlastnosti. Existuje však teória, podľa ktorej by mohol byť práve on zakladateľom Bitcoinu Satoshim Nakamotom (sú však omnoho pravdepodobnejší favoriti).

Keď teda zmieňujeme Satoshiho Nakamota, tak je nutné poznamenať, že na adresách, ktoré mal pod kontrolou kým v roku 2011 zmizol zo scény (nikto nevie kto to bol, či žije, alebo nie) mal 1 125 150 BTC. V súčasnosti ide o približne 37 miliárd dolárov. Ak by sa Satoshi objavil a začal verejne vystupovať, táto hodnota by mu aktuálne stačila na to, aby patril medzi 40 najbohatších ľudí sveta podľa Bloomberg billionaire indexu.

Bitcoin dosiahol pri príležitosti svojich 12 narodenín zaujímavý rekord aj na sociálnych sieťach. Podľa Josha Franka z analytickej platformy The TIE sa na Twitteri zmieňuje už viac, než koncom roka 2017. Pri pohľade na Google trends je však jeho vyhľadávanie stále výrazne menšie než pri vrchole predošlého bullrunu (aktuálne 37 bodov zo 100). Trend jeho vyhľadávania však prvýkrát od začiatku medvedieho trhu v roku 2018 dlhodobejšie výraznejšie stúpa a vyzerá to tak, že sa dostáva do paraboly.

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne