Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.1.): Bitcoin, Bitfinex, mileniáli a darknet

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Stane sa Bitcoin druhým MySpace? 21-ročný milionár je z neho sklamaný

Erik Finman je v kryptokomunite dobre známe meno a to napriek tomu, že má len 21 rokov. Už v roku 2011, kedy mal dvanásť, totiž investoval do Bitcoinu 1000 dolárov, vďaka čomu je teraz milionár. Jeho názory sú vzhľadom na jeho dlhé pôsobenie v bitcoinovej komunite rešpektované bez ohľadu na jeho nízky vek. Erik sa však domnieva, že oproti roku 2011 sa toho v súvislosti s Bitcoinom veľa zmenilo. A žiaľ nie k lepšiemu. Viac sa dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Antonopoulos o súdnom spore s Bitfinexom

Jedna z najrešpektovanejších postáv kryptopriemyslu Andreas Antonopoulos si myslí, že súdny spor medzi žalobcami a burzou Bitfinex by mal byť vedený pod taktovkou právneho tímu Liebowitz, ktorý podľa neho preukázal dostatočné pochopenie technických a funkčných vlastnosti kryptomien a blockchainu počas súdneho sporu medzi rodinou Davea Kleimana a Craigom Wrightom. Meno spoločnosti, ktorá bude zastupovať proti Bitfinexu záujem všetkých žalujúcich strán je naďalej otázné. Kandidátov je po rozhodnutí súdu, že všetky spory budú riešenie v rámci jedného veľkého prípadu, hneď niekoľko. Bitfinex a jeho sesterská firma Tether sú žalované z dôvodu podozrenia, že manipulovali v roku 2017 cenu Bitcoinu, čím klientom žalujúcich strán spôsobili značné finančné straty. (cointelegraph.com)

Mileniáli preferujú Bitcoin pred akciami viacerých úspešných spoločnosti

Jedna z najväčších brokerských spoločnosti v USA aktualizovala svoje údaje týkajúce sa rozloženia investícii u ich klientov, ktorí patria do kategórie mileniálov, respektíve Generácie Y. Do tejto generácie patria ľudia narodení medzi rokmi 1980 až 1995. Zistila, že mileniáli preferujú investíciu do Bitcoinu viac, ako investície do najznámejších spoločnosti na svete. Viac sa dočítate tu.

Podiel platieb kryptomenami na Darknete sa zdvojnásobil

Americká spoločnosť sídliaca v New Yorku informovala, že kým v roku 2018 mali platby na Darknete len 0,04% podiel na celkovom počte všetkých kryptomenových transakcií, v roku 2019 sa zdvojnásobili na 0,08%. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Kandidát na prezidenta USA chce jednoznačné regulácie kryptomien

Andrew Yang, ktorý kandiduje za demokratickú stranu na amerického prezidenta, povedal počas rozhovoru pre Bloomberg, že kryptomeny potrebujú jednotný súbor pravidiel a usmernení. ,,Momentálne sme zaseknutí v stave, ktorý je zlý pre inovátorov, ktorí chcú do tohto priemyslu investovať. Mojou prioritou sú jasné a transparentné pravidla, aby každý vedel, kam sa v budúcnosti môže vydať a že si dokážme udržať konkurencieschopnosť,” vyhlásil. Vyhlásenie Yanga nie je prekvapujúce, pretože na stranu kryptomien sa postavil aj v minulosti. Počas minuloročného pojednávania v Kongrese medzi Markom Zuckerbergom a americkými kongresmanmi, ktorého témou bola kryptomena Libra, kritizoval svojich kolegov z toho, že absolútne nerozumejú danej problematike. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.