Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.1.): Bitcoin, Bitfinex, mileniáli a darknet

Článok

Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Stane sa Bitcoin druhým MySpace? 21-ročný milionár je z neho sklamaný

Erik Finman je v kryptokomunite dobre známe meno a to napriek tomu, že má len 21 rokov. Už v roku 2011, kedy mal dvanásť, totiž investoval do Bitcoinu 1000 dolárov, vďaka čomu je teraz milionár. Jeho názory sú vzhľadom na jeho dlhé pôsobenie v bitcoinovej komunite rešpektované bez ohľadu na jeho nízky vek. Erik sa však domnieva, že oproti roku 2011 sa toho v súvislosti s Bitcoinom veľa zmenilo. A žiaľ nie k lepšiemu. Viac sa dozviete tu.

Antonopoulos o súdnom spore s Bitfinexom

Jedna z najrešpektovanejších postáv kryptopriemyslu Andreas Antonopoulos si myslí, že súdny spor medzi žalobcami a burzou Bitfinex by mal byť vedený pod taktovkou právneho tímu Liebowitz, ktorý podľa neho preukázal dostatočné pochopenie technických a funkčných vlastnosti kryptomien a blockchainu počas súdneho sporu medzi rodinou Davea Kleimana a Craigom Wrightom. Meno spoločnosti, ktorá bude zastupovať proti Bitfinexu záujem všetkých žalujúcich strán je naďalej otázné. Kandidátov je po rozhodnutí súdu, že všetky spory budú riešenie v rámci jedného veľkého prípadu, hneď niekoľko. Bitfinex a jeho sesterská firma Tether sú žalované z dôvodu podozrenia, že manipulovali v roku 2017 cenu Bitcoinu, čím klientom žalujúcich strán spôsobili značné finančné straty. (cointelegraph.com)

Mileniáli preferujú Bitcoin pred akciami viacerých úspešných spoločnosti

Jedna z najväčších brokerských spoločnosti v USA aktualizovala svoje údaje týkajúce sa rozloženia investícii u ich klientov, ktorí patria do kategórie mileniálov, respektíve Generácie Y. Do tejto generácie patria ľudia narodení medzi rokmi 1980 až 1995. Zistila, že mileniáli preferujú investíciu do Bitcoinu viac, ako investície do najznámejších spoločnosti na svete. Viac sa dočítate tu.

Podiel platieb kryptomenami na Darknete sa zdvojnásobil

Americká spoločnosť sídliaca v New Yorku informovala, že kým v roku 2018 mali platby na Darknete len 0,04% podiel na celkovom počte všetkých kryptomenových transakcií, v roku 2019 sa zdvojnásobili na 0,08%. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Kandidát na prezidenta USA chce jednoznačné regulácie kryptomien

Andrew Yang, ktorý kandiduje za demokratickú stranu na amerického prezidenta, povedal počas rozhovoru pre Bloomberg, že kryptomeny potrebujú jednotný súbor pravidiel a usmernení. ,,Momentálne sme zaseknutí v stave, ktorý je zlý pre inovátorov, ktorí chcú do tohto priemyslu investovať. Mojou prioritou sú jasné a transparentné pravidla, aby každý vedel, kam sa v budúcnosti môže vydať a že si dokážme udržať konkurencieschopnosť,” vyhlásil. Vyhlásenie Yanga nie je prekvapujúce, pretože na stranu kryptomien sa postavil aj v minulosti. Počas minuloročného pojednávania v Kongrese medzi Markom Zuckerbergom a americkými kongresmanmi, ktorého témou bola kryptomena Libra, kritizoval svojich kolegov z toho, že absolútne nerozumejú danej problematike. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne