Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.7.): Kryptomeny sú riziková investícia, Libra pomôže Bitcoinu

Článok

Kryptomeny
Kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Martin Lindák: Kryptomeny? Stále je to vysoko riziková investícia

Rozprávali sme sa s analytikom Nadácie F. A. Hayeka Martinom Lindákom, ktorý sa už dlhšiu dobu venuje aj kryptomenám, o ktorých pravidelne publikuje články vo viacerých ekonomických denníkoch a weboch. Venovali sme sa viacerým témam, pričom sme neobišli ani rizikovosť investície do kryptomien, záujem mainstreamu o tento segment či iniciatívu Facebooku s ich kryptomenou Libra. Prečítajte si celý zaujímavý rozhovor tu.

ROZHOVOR: Martin Lindák: Kryptomeny? Stále je to vysoko riziková investícia

Libra pomôže adopcii Bitcoinu, tvrdí Seeking Alpha

Nová kryptomena Facebook Libra môže pomôcť Bitcoinu. Taký je záver prieskumu, ktorý vypracovala platforma Seeking Alpha. Výskumná spoločnosť dospela k názoru, že publicita, ktorá bude sprevádzať zavedenie novej kryptomeny giganta medzi sociálnymi sieťami, bude napokon viesť k tomu, že ľudia, ktorí doposiaľ o digitálnych menách veľa nevedeli, začnú prejavovať svoj záujem o Bitcoin. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Libra pomôže adopcii Bitcoinu, no môže vraj zničiť banky

Viac Tetherov znamená viac dolárov v Bitcoine, tvrdí CEO Krakenu

Rast ceny Bitcoinu má priamy súvis s prílevom nových stablecoinov USDT (Tetherov) do obehu. Myslí si to generálny riaditeľ burzy Kraken Jesse Powell, ktorý to povedal počas rozhovoru pre TC Ameritrade Network. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Viac Tetherov znamená viac dolárov v Bitcoine, tvrdí CEO Krakenu

Minerom sa vďaka rastu ceny Bitcoinu darí

Britská miningová spoločnosť Argo Blockchain dosiahla v druhom kvartáli 2019 neočakávane vysoké zisky z ťažby kryptomien. Argo, ktorá predtým avizovala, že už začala profitovať z oživujúceho sa trhu Bitcoinu, priznala, že jej výnosy boli vyššie, než sa očakávalo v rámci jej plánov. K 30. júnu mala vyťažiť 161 Bitcoinov, čo je 1,38 milióna britských libier v kryptomenách pri prepočte ceny Bitcoinu z 30. júna (10 817 USD). Viac sa dozviete tu.

Minerom sa vďaka rastu ceny Bitcoinu darí

Jedno percento BTC transakcií je nelegálnych, trend je dobrý

Výskum spoločnosti Chainalysis naznačuje, že množstvo bitcoinov, ktoré boli použité na nelegálne transakcie my mohol v tomto roku dosiahnuť rekordnú hodnotu 1 miliardy dolárov. V pomere k legálnym transakciám sa však podiel tých nelegálnych percentuálne zmenšuje. Chainalysis predpokladá, že doteraz bolo v tomtoroku použitých nelegálne skrz Bitcoin 515 miliónov dolárov. Množstvo Bitcoinov vynaložených na nelegálne služby sa na rozdiel od legálnych služieb však zmenšuje. Kým v roku 2012 to bolo 7% zo všetkých bitcoinových transakcií, aktuálne ide pravdepodobne len o jedno percento. (cointelegraph.com)

Kuba chce obísť americké sankcie pomocou kryptomien

Ostrovný štát Kuba zvažuje využitie kryptomien na to, aby sa dokázal brániť americkým sankciám. Na verejnom vystúpení v miestnej televízií to povedal prezident Migual Diaz-Canel. ,,Skúmame využitie kryptomien v našich národných a medzinárodných obchodných transakciách a pracujeme na tejto myšlienke s akademickou obcou,“ doplnil prezidenta minister financií Alejandro Gil Fernandez. Podobné plány mala aj Venezuela, ktorá minulý rok spustila kontroverznú kryptomenu Petro, no zatiaľ sa teší len minimálnemu verejnému záujmu. Ďalšou krajinou, ktorá zvažuje takúto možnosť, je Irán, v ktorom sa vo veľkom ťaží Bitcoin. (cointelegraph.com)

Advokátske firmy žiadajú Facebook, aby s Librou počkal

Viac ako 30 advokátskych spoločnosti adresovalo list americkému kongresu a vládnym regulátorom, ktorého obsahom bola žiadosť, aby Facebook počkal s vývojom svojej kryptomeny Libra do momentu, kedy k nej záujmu Kongres a americkí regulátori jednoznačný postoj. Rovnaký list bol zároveň adresovaný aj Faceboooku. Obsahuje niekoľko otázok, na ktoré chcú získať jeho signatári odpovede skôr, než Libra príde na trh. Kongresové vypočutia o Libre sú na programe 16. a 17. júla. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ABCHAZSKO & MINING: Abcházska republika chce vybudovať vlastnú veľkú mining farbu pre ťažbu kryptomien. Informoval o tom prezident krajiny Raul Khadjimba, ktorý tak chce získať do rozpočtu krajiny ďalšie extra príjmy. Abcházsko je už teraz obľúbenou destináciou minierov, ktorí však tuto činnosť zatiaľ vykonávajú nelegálne.

RIPPLE & BINANCE: Bývalá vysoko postavená zamestnankyňa spoločnosti Ripple Catherine Coleyová, ktorá mala na starosti riadenie likvidity, sa pripojila k spoločnosti BAM Trading Services (BAM). Tá má tento rok spustiť pobočku burzy Binance v Spojených štátoch s názvom Binance US.

IOTA: IOTA Foundation predstavila spustenie novej softwarovej peňaženky Trinity Wallet, ktorá by mala ponúkať intuitívne ovládanie a zvýšenú bezpečnosť. Auditovaná je firmami SixGen a Acessec a dostupná je v 25 rôznych jazykoch a pre operačné systémy Windows, Mac, Linix, iOS aj Android. Zároveň je kompatibilná s hardvérovou peňaženkou Ledger.

ZIMBABWE: Internetom koloval hoax, podľa ktorého sa  v africkej krajine Zimbabwe obchodoval Bitcoin za 75 tisíc dolárov.

NOURIEL ROUBINI & BINANCE: Najhlasnejší kritik Bitocinu a kryptomien ako takých, ekonóm Nouriel Roubini, označil zakladateľa burzy Binance Changpenga Zhaa za slizkého hada a podvodníka.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.