Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Libra pomôže adopcii Bitcoinu, no môže vraj zničiť banky

Článok

libra-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nová kryptomena Facebook Libra môže pomôcť Bitcoinu. Taký je záver prieskumu, ktorý vypracovala platforma Seeking Alpha.

Výskumná spoločnosť dospela k názoru, že publicita, ktorá bude sprevádzať zavedenie novej kryptomeny giganta medzi sociálnymi sieťami, bude napokon viesť k tomu, že ľudia, ktorí doposiaľ o digitálnych menách veľa nevedeli, začnú prejavovať svoj záujem o Bitcoin.

Kolektívna pozornosť masy ľudí pomôže teda napokon k tomu, že Bitcoin bude globálne prijatým aktívom, pričom prispieť k tomu môže aj súčasná neistota na finančných trhoch.

,,Som presvedčený, že Libra prispeje k tomu, že ľudia sa stanú viac naklonení možnosti, aby používali Bitcoin ako peer-to-peer platobný nástroj. Popri tom ich k tomu bude motivovať aj neistota na finančných trhoch a skutočnosť, že Bitcoin budú vnímať ako uschovateľa hodnoty,” vysvetlil svoj názor autor štúdie Ryan Waldoch.

Závery práce boli publikované len deň po tom, ako Arthur Hayes, generálny riaditeľ BitMEXu, vyhlásil, že sa stretne koncom týždňa s Nourielom Roubinim, ktorý je najhlasnejším kritikom kryptomien. Hayes na margo Libry, teda kryptomeny Facebooku, popri tom šokujúco skonštatoval: ,,Myslím si, že to zničí komerčné a centrálne banky.”

Libra medzitým vzbudzuje zvýšenú pozornosť zo strany regulátorov a vlád. Je pravdepodobné, že projekt Facebooku bude čeliť mnohým ťažkým rokovaniam a obmedzeniam, v dôsledku ktorých nemusí naplniť svoje ciele, no môže popri tom spropagovať skutočne decentralizovaný Bitcoin, na ktorý nemajú regulátori a vlády dostatočný dosah.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne