Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Viac Tetherov znamená viac dolárov v Bitcoine, tvrdí CEO Krakenu

Článok

Bitcoin, Tether, manipulácia
Bitcoin, Tether, manipulácia

Rast ceny Bitcoinu má priamy súvis s prílevom nových stablecoinov USDT (Tetherov) do obehu. Myslí si to generálny riaditeľ burzy Kraken Jesse Powell, ktorý to povedal počas rozhovoru pre TC Ameritrade Network.

Jesse Powell v interview, v ktorom sa hovorilo aj o známej kauze Tetheru s newyorskou generálnou prokuratúrou (Bitfinex využil zdroje firmy Tether na krytie svojich strát), naznačil priamy súvis pohybu ceny Bitcoinu s emitovaným nových USDT do obehu.

,,Z historického hľadiska keď sme videli nárast počtu tetherov v trhu, sledovali sme prílev nových  amerických dolárov na Kraken,” vysvetlil. ,,Myslím si, že to čo vidíme u tetheru je len transparentným odrazom toho, čo sa deje na úrovni bankového systému a u všetkých búrz.”

Powell si teda myslí, že prílev nových USDT na trh s digitálnymi aktívami jednoducho odzrkadľuje príchod nových reálnych amerických dolárov do trhu a následne do Bitcoinu.

Celková ponuka tokenov USDT (tetherov) stúpla v tomto roku viac než dvojnásobne. Trhy sa zjavne rýchlo otriasli z kauzy Tether a Bitfinex a obchodníci naďalej používajú USDT ako najsilnejší stablecoin, hoci Tether a burza Bitfinex (sesterské spoločnosti) majú pošramotanú povesť a tokeny USDT nie sú 100% kryté americkými dolármi.

Údaje z Coinlib ukazujú, že USDT malo najväčší vplyv na nárast ceny Bitcoinu v priebehu posledných 24 hodín (v čase zverejnenia správy), keď cez USDT naprúdilo do BTC až 3,12 miliardy dolárov.

Cointelegraph nedávno informoval, že USDT je obľúbeným prostriedkom na kúpu bitcoinu na trhoch, ktoré majú rôzne obmedzenia. Najmä by sa to malo týkať Číny, ktorej obyvatelia majú obmedzené možnosti pre investície do kryptomien a nemôžu na to používať čínsky juan.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne