Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.6.): Dobré aj zlé správy Binance, veľká novinka EOS

Článok

Bitcoin prieskum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Binance Coin má už 83 rôznych využití. Jeho adopcia prudko rastie

Burza Binance, ktorá stojí za natívnym tokenom Binance Coin (BNB), sa pochválila na svojom blogu, že aktuálne existuje už 83 rôznych prípadov použitia tejto kryptomeny. Binance v rámci kampane #UseBNB hrdo prezentuje, že adopcia kryptomeny Binance Coin výrazne rastie a používa ju čoraz viac platforiem. Viac sa dočítate v tomto článku.

INFOGRAFIKA: Binance Coin má už 83 rôznych využití. Jeho adopcia prudko rastie

Návštevnosť kryptobúrz: Najviac trafficu tvoria Američania, Čína je otázna

Američania majú najväčší podiel na návštevnosti svetových kryptobúrz. S týmto záverom prišiel portál The Block, ktorý sa odvolal na svoj interný prieskum. Návštevnosť z USA tvorí až 24,5% celkového trafficu popredných kryptomenových búrz. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Návštevnosť kryptobúrz: Najviac trafficu tvoria Američania, Čína je otázna

Binance DEX zablokuje prístup Američanom a ďalším 28 krajinám

Decentralizovaná burza Binance DEX, ktorej plnú verziu predstavila  v apríli najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance, bude blokovať prístup občanom 29 svetových krajín. Platforma o tom upozornila prostredníctvom oznamu, ktorý sa zobrazí, ak sa na stránku binance.org prihlásite cez IP adresu z týchto krajín. Ktoré to sú a aká je reakcia užívateľov sa dozviete v tomto článku.

Binance DEX zablokuje prístup Američanom a ďalším 28 krajinám

EOS spúšťa sociálnu sieť. Bude konkurovať Twitteru?

Spoločnosť Block.one, ktorá stojí za vývojom kryptomeny EOS, oznámila, že vytvorí globálnu sociálnu sieť založenú na blockchaine s názvom Voice. Block.one tvrdí, že platforma bude fungovať na blockchaine EOS, aby poskytla transparentnosť v tom, ako funguje. Nebudú v nej existovať žiadne skryté algoritmy ani mechanizmy, o ktorých by jej používatelia nevedeli. Podrobnosti o tejto zaujímavej správe sa dozviete v tomto článku.  

EOS spúšťa sociálnu sieť. Bude konkurovať Twitteru?

Coinbase stráca lídrov tímu. Najnovšie končí Hirji

Asiff Hirji  končí vo funkcií prezidenta a výkonného riaditeľa zmenárne Coinbase. Jeho nástupcom sa stáva Emilia Choiová, ktorá bola doteraz viceprezidentkou pre obchod, spracovanie dát a medzinárodnú spoluprácu. V posledných mesiacoch prišla Coinbase už o niekoľko popredných vedúcich pracovníkov vrátane Tima Plakasa, bývalého vedúceho OTC trhu, ktorý sa pripojil do kryptomenovej banky Galaxy Digital Michaela Novogratza. Ďalší vedúci pracovníci Jeff Cartwirhght a Mikheil Moucharaffie zas zamierili do Facebooku a Balaji Srinivasan, ktorý bol šéfom technologického odvetvia, opustil Coinbase s vysvetlením, že si chce od oblasti kryptomien na nejaký čas oddýchnuť.

Rýchle správy

EOS: Držitelia kryptomeny EOS si odsúhlasili zníženie ročnej miery inflácie EOS z 5% na 1%. Podľa opisu prieskumu sa zo súčasných 5% ročnej inflácie EOS až štyri percentá kumulujú na účte eosio.saving, zatiaľ čo jedno percento je použité na údržbu siete.

RANSOMWARE: Azda najobávanejší druh vírusu známy pod pojmom ransomware, ktorý vám zablokuje počítač a žiada od vás zaplatenie “výkupného” za jeho odomknutie, bol predmetom ďalšieho výskumu analytickej spoločnosti Chainalysis. Tá došla k záveru, že až 64% príjmov, ktoré získajú autori tohoto vírusu prostredníctvom výkupného zaplateného kryptomenami je následne “prepratých” cez kryptomenové zmenárne a burzy. Pokiaľ ide o kryptomenu, autori vírusov požadujú z 98% platbu bitcoinami.

BITFINEX & LIGHTING NETWORK: Burza Bitfinex plánuje spustiť stablecoin USDT, ktorý patrí sesterskej spoločnosti Tether, na technológii Lightning Network (LN) a to už niekedy  v druhej polovici tohto roka.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.