Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Návštevnosť kryptobúrz: Najviac trafficu tvoria Američania, Čína je otázna

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Američania majú najväčší podiel na návštevnosti svetových kryptobúrz. S týmto záverom prišiel portál The Block, ktorý sa odvolal na svoj interný prieskum.

Návštevnosť z USA tvorí až 24,5% celkového trafficu popredných kryptomenových búrz. Na druhom mieste sa umiestnilo Japonsko10% podielom. Tretia skončila Južná Kórea so 6,5% a štvrtá Indonézia s 4,5%.

The Block však upozorňuje, že niektoré krajiny blokujú prístupy ku kryptoburzám a tak môžu byť tieto dáta skreslené. Najväčšiu rolu v tomto smere zohráva Čína, z ktorej sa obchodníci s kryptomenami pripájajú k burzám pomocou virtuálnych privátnych sieti známych pod pojmom VPN. VPN maskuje IP adresy užívateľov tak, že im pridelí IP adresu inej krajiny (napríklad užívateľ prihlasujúci sa z Číny môže mať pomocou VPN IP adresu z Čiech). To môže znížiť presnosť tejto štúdie.

Spoločnosť  dodala, že je evidentná korelácia medzi hrubým domácim produktom na obyvateľa a objemom návštevnosti búrz z konkrétnych krajín. Je zjavné, že na burzy sa pripájajú najmä občania bohatších krajín.

S touto témou nepriamo súvisia aj závery spoločnosti Bitwise Asset Management, ktorá predostrela pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) štúdiu, ktorá dokazuje, že mnoho neregulovaných búrz falšuje údaje o objemoch obchodovania. Jedným z jej argumentov je, že mnohé burzy s badateľne nižšou návštevnosťou generujú omnoho vyššie objemy obchodovania, ako tie, ktoré majú niekoľko násobne vyššiu návštevnosť a príjmy.

Spotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.