Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.5.): Prieskum Fidelity, Facebook Coin, Cardano, terorizmus a Bitcoin

Článok

Bitcoin prieskum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Investuje do FB Coinu známy podporovateľ Bitcoinu?

Facebook podľa informácii Wall Street Journal (WSJ) hľadá investorov pre svoj vlastný stablecoin, od ktorých chce získať na financovanie tohto projektu 1 miliardu dolárov. Okrem toho podľa informácii WSJ už rokuje s platobnými sieťami Visa a MasterCard o potenciálnej podpore tejto kryptomeny viazanej na americký dolár a zároveň mal stretnutie s predstaviteľmi platobného procesoru First Data Corp.

Pokiaľ ide o financovanie projektu, Facebook by bol rád, keby získal viacerých investorov. Špekuluje sa, že jedným z tých hlavných by mohol byť miliardár Tim Draper, ktorý je veľkým podporovateľom Bitcoinu a tiež fanúšikom kryptomeny Tezos.

Facebook medzitým údajne rokuje s e-commerce spoločnosťami a vývojármi rôznych aplikácii o tom, že by mohli prijímať platby Facebook Coinom. To, že by bola jeho cena viazaná na americký dolár a teda vyhol by sa tradičnej volatilite kryptomien, by malo prispieť k jeho rýchlejšej adaptácii. (cointelegraph.com)

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá je dcérskou firmou finančného giganta Fidelity, zverejnila na stránke medium.com výsledky svojho vlastného prieskumu týkajúceho sa kryptomien a potenciálneho vstupu nových inštitucionálnych hráčov do trhu. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

Cardano spúsťa projekt Atala. Môže sa dostať k miliónom

Generálny riaditeľ spoločnosti IOHK a zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson oznámil spustenie Atala, blockchainoveho projektu, ktorý má pomôcť vládam v rozvojových krajinách pri budovaní systémov hlasovania, registrácie majetku a dodávateľského reťazca. Podrobnosti o spolupráci, ktorá by mohla prispieť k významnej adaptácii kryptomien, sa dočítate tu.

Cardano spúsťa projekt Atala. Môže sa dostať k 15 miliónom poľnohospodárov

Ripple podpísalo veľkú spoluprácu s Ria Money Transfer

Ria Money Transfer, tretia najväčšia služba na prevod peňazí na svete, sa pripojila na RippleNet – projekt spoločnosti Ripple (XRP), ktorý zjednodušuje platby prostredníctvom lepšej technickej a operačnej štandardizácie medzi zúčastnenými stranami. Viac sa o tejto zaujímavej spolupráci dozviete tu.

Ripple uzavrelo partnerstvo s tretím najväčším hráčom v oblasti peňažných prevodov

Bitcoin bol zneužitý pri útokoch na Srí Lanke

Tí, čo veríme v obrovský potenciál blockchainu a kryptomien pre celú našu spoločnosť, len veľmi neradi čítame o tom, že sa kryptomeny používajú na trestnú činnosti. Žiaľ najnovšie informácie naznačujú, že Bitcoin bol zneužitý na financovanie nedávnych teroristických útokov v na Srí Lanke, počas ktorého bolo zabitých 253 civilistov. Viac sme o tom napísali v tomto článku.

Bitcoin bol zneužitý pri teroristických útokoch na Srí Lanke

Bývalý predseda CFTC: Kryptomeny potrebujú regulácie, ak majú uspieť

Bývalý predseda americkej Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) Gary Gensler povedal, že trh s kryptomenami potrebuje regulácie, aby mohol rásť, pretože spotrebitelia musia byť chránení. Pre viac podrobností si otvorte tento článok.

Bývalý predseda CFTC: Kryptomeny potrebujú regulácie, ak majú uspieť

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.