Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.5.): Prieskum Fidelity, Facebook Coin, Cardano, terorizmus a Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

Bitcoin prieskum

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Investuje do FB Coinu známy podporovateľ Bitcoinu?

Facebook podľa informácii Wall Street Journal (WSJ) hľadá investorov pre svoj vlastný stablecoin, od ktorých chce získať na financovanie tohto projektu 1 miliardu dolárov. Okrem toho podľa informácii WSJ už rokuje s platobnými sieťami Visa a MasterCard o potenciálnej podpore tejto kryptomeny viazanej na americký dolár a zároveň mal stretnutie s predstaviteľmi platobného procesoru First Data Corp.

Pokiaľ ide o financovanie projektu, Facebook by bol rád, keby získal viacerých investorov. Špekuluje sa, že jedným z tých hlavných by mohol byť miliardár Tim Draper, ktorý je veľkým podporovateľom Bitcoinu a tiež fanúšikom kryptomeny Tezos.

Facebook medzitým údajne rokuje s e-commerce spoločnosťami a vývojármi rôznych aplikácii o tom, že by mohli prijímať platby Facebook Coinom. To, že by bola jeho cena viazaná na americký dolár a teda vyhol by sa tradičnej volatilite kryptomien, by malo prispieť k jeho rýchlejšej adaptácii. (cointelegraph.com)

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá je dcérskou firmou finančného giganta Fidelity, zverejnila na stránke medium.com výsledky svojho vlastného prieskumu týkajúceho sa kryptomien a potenciálneho vstupu nových inštitucionálnych hráčov do trhu. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

Cardano spúsťa projekt Atala. Môže sa dostať k miliónom

Generálny riaditeľ spoločnosti IOHK a zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson oznámil spustenie Atala, blockchainoveho projektu, ktorý má pomôcť vládam v rozvojových krajinách pri budovaní systémov hlasovania, registrácie majetku a dodávateľského reťazca. Podrobnosti o spolupráci, ktorá by mohla prispieť k významnej adaptácii kryptomien, sa dočítate tu.

Cardano spúsťa projekt Atala. Môže sa dostať k 15 miliónom poľnohospodárov

Ripple podpísalo veľkú spoluprácu s Ria Money Transfer

Ria Money Transfer, tretia najväčšia služba na prevod peňazí na svete, sa pripojila na RippleNet – projekt spoločnosti Ripple (XRP), ktorý zjednodušuje platby prostredníctvom lepšej technickej a operačnej štandardizácie medzi zúčastnenými stranami. Viac sa o tejto zaujímavej spolupráci dozviete tu.

Ripple uzavrelo partnerstvo s tretím najväčším hráčom v oblasti peňažných prevodov

Bitcoin bol zneužitý pri útokoch na Srí Lanke

Tí, čo veríme v obrovský potenciál blockchainu a kryptomien pre celú našu spoločnosť, len veľmi neradi čítame o tom, že sa kryptomeny používajú na trestnú činnosti. Žiaľ najnovšie informácie naznačujú, že Bitcoin bol zneužitý na financovanie nedávnych teroristických útokov v na Srí Lanke, počas ktorého bolo zabitých 253 civilistov. Viac sme o tom napísali v tomto článku.

Bitcoin bol zneužitý pri teroristických útokoch na Srí Lanke

Bývalý predseda CFTC: Kryptomeny potrebujú regulácie, ak majú uspieť

Bývalý predseda americkej Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) Gary Gensler povedal, že trh s kryptomenami potrebuje regulácie, aby mohol rásť, pretože spotrebitelia musia byť chránení. Pre viac podrobností si otvorte tento článok.

Bývalý predseda CFTC: Kryptomeny potrebujú regulácie, ak majú uspieť

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Bitcoin ETF od VanEck a SolidX sa opäť nedočká zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) definitívneho verdiktu. Jej podávateľ burza CBOE BZX Equity Exchange ho už niekoľko týždňov pred deadline stiahla bez vysvetlenia dôvodu. Podrobnosti a možné dôvody sa dočítate tu.

Zdá sa, že keď cena stagnuje, záujem o Bitcoin výrazne klesá. Naznačujú to dáta z Google Trends, ktoré informujú o tom ako v priebehu času stúpa a klesá záujem o vyhľadávanie konkrétneho kľúčového slova na stupnici od 1 do 100. Bitcoin je aktuálne na čísle 6 zo 100, pričom 100, teda maximálny záujem, dosiahol v decembri 2017. Viac sa dočítate v tomto článku.

Počet bitcoinových adries, na ktorých je aspon 10 bitcoinov, dosiahol nový rekord. Ak vás zaujíma, koľko ich je a koľko existuje adries s vyše 100, 1000 resp. 10 000 BTC, dozviete sa to v tomto článku.

Významný míľnik dosiahol SegWit. Pomocou tejto aktualizácie bitcoin core z augusta 2017 sa prvýkrát realizovalo viac než 50% bitcoinových transakcií. Vďaka Segwitu sa podarilo zmenšiť veľkosť transakcií tým, že sa z nich odstránili dáta podpisu sa zvýšila kapacita bloku.

Pozitívne naladený ohľadom Bitcoinu, no určite nie v súvislosti s globálnou ekonomickou situáciou, je šéf burzy BitMEX Arthur Hayes. Ten cez týždeň vyhlásil, aby sme sa pripravili na skorý rast Bitcoinu na cenu 20 tisíc dolárov, k čomu mu pomôžu intervencie zo strany FEDu o kvantitatívnom uvoľňovaní.

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Ak vás zaujíma, ktoré to sú, otvorte si tento článok.

Predseda SEC Jay Clayton opäť naznačil, že cenu bitcoinu je možné manipulovať a ak sa regulácie v tomto smere nepohnú vpred, Bitcoin sa na významnú svetovovú burzu typu NASDAQ či NYSE nedostane.

Tom Lee z Fundstrad Advisors má veľké očakávania od Bakktu, ktorý spustí svoje obchodovanie s bitcoin futures  viazanými na reálne BTC už v pondelok. Lee sa domnieva, že BAKKT výrazne zvýši dôveru inštitúcii v kryptomeny.

Zaujíma vás, akým spôsobom sa dá meniť bitcoin? Viete, čo je to softfork a hardfork a aký je medzitým rozdiel? Ak vás táto téma zaujíma, pozrite si nové vydarené video od Kicoma z Bitcoinoveho kanála.

Altcoiny

Zmenáreň Conbase vo svojom blogu zverejnila zoznam 17 kryptomien, ktoré podrobne študuje a mohli by sa objaviť v jej ponuke. Na rozdiel od predchádzajúcich oznámení tohto typu ide o kryptomeny, ktoré ešte neboli spustené. Patrí medzi ne aj kryptomena Telegramu. Podrobnosti sa dozviete tu.

Problém s nejasným koncom sa rysuje pre anonymné kryptomeny. Spúšťajú ho nove nariadenia Financial Action Task Force (FATF), ktoré žiadajú od kryptomenových búrz povinnú identifikáciu oboch strán, ktoré realizujú transakcie v hodnote vyše 1000 dolárov. Z tohto dôvodu už juhokórejský OKEx pristupuje k delistovaniu šiestich kryptomien, ktoré chránia anonymitu užívateľa – Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin a podobný krok avizuje aj ďalšia juhokórejská burza UpBit. Nariadenia FATF prídu do platnosti do leta 2020 a je otázne, ako sa k týmto nariadeniam postavia najväčšie kryptomenové burzy a ako to ovplyvní budúcnosť altcoinov zameraných na súkromie.

Týždeň bol opäť horúci v súvislosti s kryptomenou Libra od Facebooku. Predstavitelia najväčšej sociálnej siete a Libra Association o nej hovorili so zástupcami 26 centrálnych bank. Hoci zo strany regulátorov existujú veľké pochybnosti a chcú proti Libre bojovať, šéf projektu David Marcus zopakoval, že Libra nepredstavuje pre finančný systém žiadne riziko, nie je to nová mena ohrozujúca suverenitu štátov a cez všetky problémy ju chcú uviesť na trh už v budúcom roku. Medzitým sa Gabrielle Rabinovitchová z PayPalu vyjadrila na adresu spolupráce Paypalu s Libra veľmi opatrne a upozornila, že účasť PayPal na tomto projekte je zatiaľ len nezáväzná.

Boj voči stablecoinom vyhlásilo Nemecko. Návrh ktorého cieľom je zabrániť, aby sa stali alternatívnymi menami a ohrozovali suverenitu štátu, už prešiel aj rukami kabinetu Angely Merkelovej. Predpokladá sa, že iniciatíva súvisí najmä s príchodom kryptomeny Libra.

Mali by ste vedieť

 • Americká verzia burzy Biannce názvom Binance.US sa chystá na spustenie. Nebude však dostupná v 13 amerických štátoch vrátane Floridy, Washingtonu alebo New Yorku. Binance.US oznámila, že sa bude snažiť čím skôr získať povolenie aj v týchto amerických štátoch.
 • Prieskum na britských solventných mileniáloch, ktorí sa narodili medzi rokmi  1981 až 1996, zistil, že z danej vzorky mileniálov až 20% investovalo aj do kryptomien. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.
 • Zaujímavý prieskum urobila aj ING – jeho výsledkom je zistenie, že väčšina Európanov vie o kryptomenách len veľmi málo. Podrobnosti sa dočítate tu.
 • Severná Kórea údajne plánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu, hoci od jej spustenia je zatiaľ veľmi ďaleko. Cieľom je využiť túto kryptomenu na obídenie amerických sankcií.
 • Turecko si stanovilo za primárny cieľ na najbližších 5 rokov vybudovanie blockchainovej infraštruktúry, ktorá by mala pomôcť v rôznych odvetviach

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Čítať ďalej

Bitcoin

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-pravidelny-nakup-kryptomeny

Kedy je ideálny čas na investíciu do kryptomien? To je otázka za milión. Pravdou je, že nájsť dno medvedieho trhu, teda čas, kedy je cena tak nízko, že už nepôjde nižšie, je rovnako nemožné, ako zistiť ideálny čas, kedy je vhodné predávať.

Upozornenie: Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si dovolíte stratiť. Kryptomeny sú vysoko volatilné aktívum. Tento článok nie je investičnou radou.

Nedávne poučenie je varovaním

Ešte v živej pamäti máme koniec roka 2018 a začiatok roka 2019, kedy sa bitcoin pohyboval tesne nad úrovňou 3000 dolárov. Väčšina analýz naznačovala, že prepad ceny bitcoinu pravdpodobne ešte nie je u konca. Očakávalo sa, že minimálne na krátku dobu uvidíme pokles až pod cenu 2000 USD  a až o niekoľko mesiacov príde otočenie trendu. Realita však bola taká, že Bitcoin pod 3000 dolárov nespadol. Práve naopak predviedol takmer bleskový nárast nad 6000 dolárov a pokračoval ďalej. Išlo o obdobie, v ktorom mali mnohí investori pripravený kapitál na nákup bitcoinu za cenu medzi 2800 až 2000 USD. No čakali márne. Mnohí dokonca nedokázali zareagovať, keď Bitcoin prekročil 4000 dolárov, ani keď bol na 5 tisícoch. Cena išla tak prudko hore, že sa nestíhali čudovať. Očakávaný retracement (korekcia rastu) vôbec neprišla a tak aj na ňu čakali márne. Skvelá príležitosť nakúpiť bitcoin za 3000 dolárov bola preč. Jednoducho premrhali šancu nakupovať za atraktívnu cenu, ktorá tu bola niekoľko mesiacov.

Ak by ste nakupovali pravidelne, kúpili by ste výhodnejšie

Väčšina malých investorov nakupuje kryptomeny v čase, kedy je to najmenej výhodné. Mnohí tak robili koncom roka 2017 v dôsledku čoho sú pravdepodobne stále v mínuse ak nákupnú cenu “neriedili” počas medvedieho trhu, alebo nebodaj už všetko predali vo veľkých stratách. Mnohí taktiež premrhali šancu kúpiť bitcoin za len o niečo viac než 3 000 dolárov a nakupovali ho až za 6 či 7 tisíc dolárov. Dnes mohli byť v oveľa výraznejšom pluse.

Jedinou časom overenou stratégiou, ktorá eliminuje tieto riziká, je pravidelný nákup, pri ktorom neberiete v ohľad aktuálnu cenu bitcoinu. Jednoducho nakúpite vždy napríklad v prvý deň mesiaca a vždy za rovnakú čiastku vo fiatovej mene, teda napríklad za 50 eur. Kedy a za koľko je samozrejme na vás, no dôležité je, aby sa tento postup dodržiaval a nekupovali ste pod vplyvom emócii, ale na základe vopred stanoveného plánu.

Tento postup overil čas a je naozaj výhodný. Stačí uviesť niekoľko príkladov, ktoré sú platné k dátumu písania tohto článku (22.9.2019):

 • Ak by ste kupovali bitcoin za 50 dolárov každý týždeň posledné 3 roky investovali by ste doň 7 850 dolárov a mali ste aktuálne 25 432 dolárov
 • Ak by ste kupovali bitcoin za 100 dolárov raz mesačne posledných 5 rokov, investovali by ste doň 6 000 dolárov a aktuálne by ste mali 73 184 dolárov
 • Ak by ste kupovali bitcoin za 100 dolárov raz mesačne posledný rok, investovali by ste doňho 1200 dolárov a mali by ste 1 857 dolárov

Tieto výpočty si môžete urobiť aj vy sami. Stačí navštíviť stránku dcabtc.com.

Graf: Vývoj vašej investície, ak by ste kupovali bitcoin raz mesačne za 100 dolárov posledných 5 rokov. Investovali by ste 6 000 dolárov a hodnota vašej investície by bola v čase písania článku 73 184 dolárov (platí k dátumu písania článku 22.9.2019)

graf-pravidelny-nakup

Kde nakupovať pravidelne a automaticky? 

Mnohé zmenárne na skutočnosť, že pravidelný nákup je najlepšou investičnou stratégiou, upozorňujú už dlhšie. Ak ste sa rozhodli, že budete bitcoin, alebo inú kryptomenu, nakupovať takýmto pravidelným spôsobom aj vy, môžete využiť ich služby pre automatizáciu tohto procesu.

Možnosť pravidelného nákupu ponúkajú napríklad americká zmenáreň Coinbase, rakúska BitPanda, ale aj slovenský KryptoTop.

Na Coinbase po prihlásení kliknite na záložku “Tools” a následne “Recurring Transactions”. Potom kliknite na “New Recurring Transaction” a nastavte podmienky pravidelného nákupu.

coinbase-tools

coinbase-reccuring

Na zmenárni BitPanda po prihlásení kliknite na v tabuľke “Savings” na “Add new plan“. Túto tabuľku nájdete po prihlásení vľavo dole.

bitpanda-savings

Na slovenskej zmenárni KryptoTop po prihlásení kliknite v ľavom menu na “pravidelný nákup” a postupujte podľa inštrukcii. Ak máte problém s angličtinou, cez KryptoTop zvládnete tento proces najjednoduchšie.

kryptotop-pravidelny-nakup

Upozorňujeme, aby ste kryptomeny vo vyššej hodnote nedržali na týchto zmenárňach ale následne si ich presunuli na peňaženku, ku ktorej vlastníte privátne kľúče (seed). Iba kryptomeny, ktoré si chránite týmto spôsobom, sú naozaj vaše.

Odporúčame tiež:

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Upozornenie: Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si dovolíte stratiť. Kryptomeny sú vysoko volatilné aktívum. Tento článok nie je investičnou radou.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.9.): Bullish Bitcoin, CME, Libra a anonymné altcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre ďalší rast

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre výrazný rast (podľa Jamesa Todara)

Libra už budúci rok napriek obavám regulátorov?

David Marcus, hlavný predstaviteľ kryptomeny Facebooku – Libra, uviedol, že cieľom spoločnosti je uviesť túto kryptomenu na trh ž v budúcom roku a to napriek tomu, že projekt čelí výrazným tlakom zo strán regulačných orgánov. Tie majú obavy z toho, že Libra môže ohroziť súčasný finančný systém. Marcus v rozhovore pre NZZ vysvetlil, že tieto obavy sú zbytočné, pretože každá Libra bude viazaná na tradičné meny a nevytvárajú sa tak žiadne nové peniaze. Na úroky a výnosy nemá žiadny vplyv a v tomto zmysle nemôže narušiť menovú politiku.  (cointelegraph.com)

CME chce v prvom kvartáli 2020 uviesť bitcoinove opcie

Chicagská burza CME chce v prvom štvrťroku 2020 pridať opcie do svojich bitcoin futures kontraktov. ,,Na základe zvyšujúceho sa dopytu klientov a robustného rastu na našich bitcoinových termínových trhoch veríme, že zavedenie opcii poskytne našim klientom flexibilitu pri obchodovaní a zabezpečení ich rizík pri pohyboch ceny bitcoinu,” povedal Tim McCourt z CME Group. (cointelegraph.com)

K delistovaniu anonymných kryptomien pristúpi ďalšia burza

Juhokórejská burza UpBit oznámila, že od 30. septembra prestane podporovať šesť kryptomien, ktoré sú zamerané na anonymné transakcie. Má ísť o Monero, Dash, ZCash, Haven, BitTube a PIVX. Upbit vysvetlil, že tomuto rozhodnutiu pristúpil z dôvodu značného rizika zneužívania týchto kryptomien na pranie špinavých peňazí. Tento krok prichádza len krátko po tom ako ďalšia kórejská burza OKEx oznámila, že od 10. októbra zastaví obchodovanie s anonymnými kryptomenami Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin. (cointelegraph.com)

Kryptomeny menia život bežných obchodníkov

Šéf burzy BitMEX Arthur Hayes poukázal na to, ako kryptomeny menia život tradičných obchodníkov na burzách, ktorí kvôli nim môžu prísť o svoje prestávky na obed či víkendy z prostého dôvodu, že digitálne meny sa obchodujú neustále 24 hodín denne 7 dní v týždni. Tento fakt podľa Hayesa v nasledujúcich rokoch napokon ovplyvní všetko od tradičných akcii, dlhopisov či obchodovanie s menami až po spôsob, akým sa spracovávajú a zaznamenávajú platby. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre výrazný rast (podľa Jamesa Todara)

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin rast

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu.

5 “bullish” dôvodmi podla Todara su:

 1. Rovnomerný rast bitcoinu v posledných 10 rokoch, ktorý vyvracia tvrdenia o bitcoinovej bubline
 2. Každý rok existencie vykazuje bitcoin kladne výnosy pri súčasnej cene (viď. graf nižšie)
 3. Bitcoin prekonal v posledných 10 rokoch väčšinu technologických akcii
 4. Trhová kapitalizácia bitcoinu je stále veľmi nízka v porovnaní napríklad so zlatom alebo veľkými rezervnými menami
 5. Bitcoiny sú prístupne jednak inštitúciám, ale aj malým retailovým investorom

Čas podľa Todara potvrdil, že Bitcoin je odolný ako decentralizovaná kryptomena a zvyšujúce sa množstvo transakcii, či už ide o ich počet, alebo hodnotu, sú taktiež dôkazom, že Bitcoin neustále napreduje.

Popri tom napriek tomu, čo už počas svojej vyše 10-ročnej existencie dosiahol, stále je malým trhom, ktorý v kapitalizácii len nedávno prekonal kolumbijské peso či novozélandsky dolár, no je ešte veľmi ďaleko od trhovej kapitalizácie zlata. To znamená, že má obrovský priestor pre ďalší rast na globálnom trhu. Todaro však zároveň upozornil, že infraštruktúra bitcoinu sa musí priamo úmerne zlepšovať, aby sa mohol jeho potenciál naplniť.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.9.): Bitcoin, Coinbase, Bakkt, IOTA či Zuckerberg

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Najväčšia kryptomenová zmenáreň na svete Coinbase s centrálou v americkom San Franciscu, oznámila, že bude podporovať pripravovanú kryptomenu Telegramu GRAM a tiež zvažuje pridanie 16 ďalších nových kryptomien. Coinbase o svojich plánoch tradične informovala na svojom blogu, kde uviedla, že jej cieľom je podporovať všetky kryptomeny, ktoré spĺňajú technické štandardy a potrebné regulačne nároky. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Jay Clayton sa s odstupom pár dní opäť vyjadril k Bitcoinu a k možnosti jeho obchodovania na popredných svetových burzách. Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) hovoril o Bitcoine v rozhovore pre CNBC. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Bakkt zvýši dôveru inštitúcii v Bitcoin, tvrdí Tom Lee

Tom Lee, analytik a zakladateľ Funstrat Advisors, ktorý je známym propagátorom bitcoinu a častým hosťom štúdia v CNBC, je opäť veľmi optimistický naladený. Myslí si, že spustenie Bakkt, ktoré od pondelka 23. septembra prinesie na trh historicky prvé bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, výrazne zvýši dôveru inštitúcii v tento sektor. ,,Som veľmi pozitívne naladený ohľadom Bakkt a jeho schopnosti zvýšiť dôveru inštitúcii v kryptomeny,” napísal na Twitteri. (cointelegraph.com)

Square Crypto rozširuje tím a vyzýva developerov k akcii

Projekt Square Crypto, ktorý financuje šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, rozšíril svoj tím o ďalšie zaujímavé posilz  – k projektu sa pridávajú Valentine Wallace z Lightning Labs, Jeffrey Czyz z Google a Arik Sosman od Facebooku, respektíve projektu kryptomeny Libra. Na Square Crypto už medzitým pracuje spoluzakladateľ Blockstreamu a popredný bitcoinový vývojár Matt Corralo a bývalý produktový riaditeľ spoločnosti Google Steve Lee. Cieľom Square Crypto je podporiť adopciu bitcoinu a spraviť ho dostupným “pre všetkých”. Autori projektu najnovšie vyzvali všetkych bitcoinových developerov, aby sa im ozvali a skúsili im načrtnúť svoje vízie, ako posunúť bitcoin vpred a podporiť jeho adopciu. ,,Neexistuje žiadny projekt, ktorý by sme nezohľadnili, pokiaľ by zlepšil bitcoin,” uviedli na Twitteri. (cointelegraph.com)

Zuckerberg hovoril s americkými zákonodarcami

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg sa stretol s americkými zákonodarcami a jednou z hlavných tém ich rozhovorov bola pripravovaná kryptomena Libra. Zuckerberg v rámci stretnutia zopakoval, že Facebook nemieni spustiť projekt skôr, než ubezpečí amerických regulátorov a získa ich povolenie. Počas stretnutia však viacerí z nich vyjadrili obavy, že Libra môže uzrieť svetlo sveta v iných jurisdikciách aj bez toho, aby k tomu mali čo povedať. Včera sa s Zuckerbergom rozprával aj senátor Josh Hawley, ktorý požiadal šéfa Facebooku, aby pristúpil k predaju WhatSapp a Instagramu, čim podporí hospodársku súťaž. Zuckerberg na to reagoval jednoznačným nie. (cointelegraph.com)

IOTA spustila prvý ozajstný decentralizovaný trh

Nezisková organizácia IOTA Foundation stojaca za vývojom kryptomeny IOTA spustila platformu, ktorá umožňuje decentralizovaný a autonómny virtuálny trh. Podľa organizácie ide vôbec o prvý nezávislý internetový trh na svete, ktorého cieľom je urýchlenie priemyselnej automatizácie a interakcie komerčných strojov. Opisuje ho ako neutrálnu platformu, na ktorej sa automatizuje obchod s fyzickým a digitálnym tovarom a službami. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Wall Street

Jay Clayton sa s odstupom pár dní opäť vyjadril k Bitcoinu a k možnosti jeho obchodovania na popredných svetových burzách.

Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) hovoril o Bitcoine v rozhovore pre CNBC. ,,Ak si investori myslia, že systém určovania ceny bitcoinu je rovnako prísny, ako na burze cenných papierov Nasdaq alebo na newyorskej burze cenných papierov (NYSE), je na veľkom omyle. Musíme sa dopracovať k tomu, aby sme si boli istí, že obchodovanie (bitcoinu) je lepšie regulované,”  uviedol.

Clayton týmto spôsobom v podstate len inými slovami zopakoval to, čo tvrdí ohľadom bitcoinu neustále. SEC sa domnieva, že cena BTC je ľahko manipulovateľná, pretože sa obchoduje zväčša na neregulovaných zahraničných burzách. Argumenty o tom, že objemy obchodovania na neregulovaných burzách v zahraničí sú nafúknuté a nerálne a že cenu bitcoinu určuje len pár popredných búrz (v drvivej väčšine regulovaných amerických zmenárni) zatiaľ u SEC neobstáli, hoci žiadateľ o Bitcoin ETF Bitwise Asset Management k tomu doložil podrobnú štúdiu.

K tejto téme treba poznamenať, že je rozdiel medzi obchodovaním bitcoinu a Bitcoin futures kontraktov, ktoré sa obchodujú na CME. Prípadne schválenie Bitcoin ETF by v tejto veci spravilo zásadný rozdiel, no zdá sa, že SEC v prípade posledných dvoch aktuálnych žiadosti príde s negatívnym verdiktom. CBOE, kde sa mali obchodovať Bitcoin ETF od SolidX a VanEck svoju žiadosť už stiahla.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Avatar

Článok

zo dňa

od

coinbase-altcoiny

Najväčšia kryptomenová zmenáreň na svete Coinbase s centrálou v americkom San Franciscu, oznámila, že bude podporovať pripravovanú kryptomenu Telegramu GRAM a tiež zvažuje pridanie 16 ďalších nových kryptomien.

Coinbase o svojich plánoch tradične informovala na svojom blogu, kde uviedla, že jej cieľom je podporovať všetky kryptomeny, ktoré spĺňajú technické štandardy a potrebné regulačne nároky. Cieľom Coinbase je, aby jej ponuka pokrývala v budúcnosti minimálne 90% celkovej trhovej kapitalizácie trhu s kryptomenami.

Na zozname altcoinov, ktoré aktuálne sleduje a zvažuje ich pridanie do ponuky sa nachádzajú kryptomeny Avalanche, Celo, Chia, Coda, Dfinity, Filecoin, Handshake, Kadena, Mobilecoin, NEAR, Nervos, Oasis, Orchid, Polkadot, Solana, Spacemesh a Telegram. Ak vám tieto kryptomeny nie sú známe, neznamená to, že ste absolútne stratili prehľad o aktuálnom trhu. Ide totiž o projekty, ktoré ešte neboli spustené.  Zaujímavé je, že Coinbase ich takýmto spôsobom spropagovala ešte pred oficiálnym príchodom na burzy.

Ktoré TOP altcoiny chýbajú?

Napriek tomu, že Coinbase zvažuje zalistovanie nových nádejných projektov, niektoré popredné altcoiny v jej ponuke stále chýbajú. Podľa trhovej kapitalizácie je najhodnotnejšou kryptomenou, ktorá na Coinbase  ešte nie je, Binance Coin. Ide o natívny token konkurenčnej burzy Binance, čo môže byť dôvodom, prečo doposiaľ nedošlo k jeho podpore. Na pridanie však čakajú napríklad aj Cardano, Monero, Tron či IOTA. Minimálne v prípade Cardano a IOTA je dosť prekvapujúce, že stále nedošlo k dohode medzi predstaviteľmi týchto projektov a americkou zmenárňou, kým v prípade Tronu môže byť problémom kontroverzný líder projektu Justin Sun.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (20.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

U Etherea jsme v úterý sledovali pohyb u rezistence kolem 200 USD. Ethereum tento level s přehledem prorazilo, poté jsme zde viděli dotek zeshora (potvrzení supportu) a další pohyb nahoru.
Jak jsem psal dříve, první zásadní target pro Ethereum je 235 USD, takže to je cenovka, kam míříme. Nedivil bych se ale, kdyby to Ethereum nyní trošku zkomplikovalo a pár týdnů bychom se plácali na podobných cenách. Hlavní plán je tento:

LTC/USDT

Litecoin je oproti ostatním velmi slabý a ještě nic nepředvedl. Věřím, že je to proto, že sílu předvedl před halvingem a nyní tedy dává prostor ostatním altcoinům. První rezistenci ale překonal, takže dokud se držíme nad ní, stále je tu možnost dosažení našeho targetu kolem 83-88 USD. 

ADA/USDT

U Cardana sledujeme stále ten úplně samý obrázek – nastal break z falling wedge, jehož target byl 0,056 USD. Tuto hodnotu jsme dosáhli během středy a došlo na ní k okamžitému výprodeji.
Swingové targety Cardana jsou o něco výš – první na ceně 0,063 USD. Aby byl platný, nemělo by při aktuálním pullbacku cardano jít pod zeleně vyznačený support kolem 0,048 USD. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.9.): Ethereum stále velí k rastu, Bitcoin posilnil

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

20.9.2019 – Bitcoin sa opäť dostal nad 10 tisíc dolárov. Na jeho pohyb reagovali aj altcoiny, ktoré sú v zelených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin urobil za posledných 24 hodín nárast o 3,5% a aktuálne sa obchoduje za 10 200 dolárov. Oproti minulému týždňu je v mínuse 1,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stále krásne rastie, čo je dobrým signálom aj pre ostatné altcoiny. Za posledný deň pridalo Ethereum ďalších 6% a z týždenného pohľadu je už v parádnom pluse 21%. Aktuálna cena ETH je už 218 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila len nevýrazne – o približne pol percenta na 0,293 USD. Za posledných sedem dní je v pluse 15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Top skokanmi dňa sú 0x (+15%) a jednoznačne ABBC Coin, ktorý sa po raste o 40% (a o 118 percent za týždeň) vracia medzi 50 kryptomien s najvyššou kapitalizáciou. Spomenúť musíme aj rast Ethereum (+6%) a Dash (+7,5%). Výraznejšie oslabenie neevidujeme u žiadneho popredného altcoinu. Tie stratili väčšinou len voči bitcoinu, ktorý totiž posilnil za posledný deň rýchlejším tempom.

Z týždenného pohľadu sú s výnimkou bitcoinu, KuCoin Shares, VSystems, Algorand a Ethereum Classic všetky kryptomeny z TOP50 voči doláru v pluse.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 270 miliárd dolárov a volume je 65 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s  bitcoinom takmer 18 miliárd. Onchainfx uvádza podľa svojej metodiky reálne volume BTC len 823 miliónov dolárov.

Dominancia bitocinu stúpla na 67.7%, čo je o pol percenta viac než včera. Spôsobilo to to, že väčšina altcoinov je voči bitcoinu za posledný deň v mínuse.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

Akcia Revolut: Ako získať 10 eur “zadarmo” (a možno aj viac)?

Avatar

Článok

zo dňa

od

revoult-10eur-300kc

Revolut sem, Revolut tam. Na aktuálnu akciu digitálnej banky Revolut, vďaka ktorej si môžete prísť “zadarmo” k 10 eurám/300 KČ (alebo aj k vyššej sume), ste už pravdepodobne narazili. Na tejto akcii totiž nezarábate len vy, ale aj ostatní, ktorí ju propagujú.

Na kryptonovinkách sme sa rozhodli po vyskúšaní Revolutu pristúpiť k rovnakému kroku, pretože tento produkt vyzerá naozaj zaujímavo. V nižšej časti textu vám popíšeme, čo všetkoRevolut prináša a prečo ho odporúčame, no najprv zhrnieme podmienky, za akých môžete prísť k takpovediac peniazom „zadarmo”. To je totiž hlavný dôvod, prečo ste si tento článok vôbec otvorili.

Ako dostať “zadarmo” 10 eur/300 KČ (alebo aj viac)

Dôležitá informácia na úvod – musíte pre to pochopiteľne niečo spraviť. Skôr než uvedieme presnú postupnosť krokov, napíšeme to najpodstatnejšie – musíte si stiahnuť aplikáciu, poslať na váš novovytvorený účet aspoň 10 eur/300KČ, overiť vašu totožnosť, požiadať o zaslanie platobnej karty a keď vám príde, urobiť ňou platbu.

Konkrétnejší postup:

 1. Stiahnite si aplikáciu Revolut cez tento link (po kliknutí na odkaz zadajte vaše telefónne číslo, SMS-kou vám príde adresa pre stiahnutie aplikácie) a nainštalujte ju
 2. Vyplňte údaje, ktoré bude od vás aplikácia vyžadovať
 3. Pošlite si na aplikáciu aspoň 10 eur/300 KČ – urobiť tak môžete platobnou kartou, čo je proces, ktorý vám zaberie len pár minút, alebo bankovým prevodom
 4. Overte svoju totožnosť – vyplňte vaše osobne údaje a naskenujte doklad totožnosti, napríklad občiansky preukaz
 5. Objednajte si cez aplikáciu fyzickú kartu Revolut, ktorá vám príde do niekoľkých dní na vami uvedenú adresu. Čakacia doba závisí od toho, aký typ karty si objednáte a aký spôsob doručenia zvolíte, no samozrejmosťou je aj možnosť s nulovým poplatkom
 6. Keď vám príde fyzická platobná karta, urobte ňou prvú platbu najneskôr do termínu, ktorý vám ukáže aplikácia hneď po jej otvorení.
 7. Keď realizujete prvú platbu kartou (ak ste ju urobili včas), Revolut vám pripíše 10 eur/300 KČ

Ako získať viac než 10 eur/300KČ?

,,Dajte priateľom 10 eur a dostante 10 eur – tak opisuje túto možnosť samotný Revolut. Je to v podstate veľmi jednoduché. Aj vy môžete vyzvať vašich priateľov, aby urobili to isté. Stačí, keď ich požiadate, aby na to použili VÁŠ PROMO LINK, ktorý nájdete v aplikácii. Keď priateľ splní všetky stanovené kroky, pripíše sa vám 10 EUR/300 KČ rovnako ako jemu. Upozorňujeme, že táto akcia nebude trvať večne, preto treba sledovať aktuálne informácie v aplikácii.  V čase písania textu nám píše, že na využitie tejto akcie máme 14 dní. Taktiež upozorňujeme, že najprv vy musíte vložiť peniaze a požiadať o fyzickú kartu, nejde to žiaľ naopak.

Čo potom? Môžete urobiť dve veci:

 1. Vybrať si zostatok, čiže 10 eur/300 KČ, ktoré vám Revolut pripísal a zvyšok z peňazí, ktoré vám ostali po prvej platbe
 2. Pokračovať v používaní Revolutu. O dôvodoch prečo by ste nemali túto možnosť zamietnuť, píšeme v pokračovaní tohto článku.

Čo je Revolut

Revolut je digitálna banka, ktorá vznikla v lete 2015 a jej trhová kapitalizácia dosahuje takmer 3 miliardy dolárov. Nemá žiadne kamenné pobočky, funguje teda výhradne v online priestore. Revolut umožňuje skrz svoju aplikáciu investovať taktiež do akcii a popri tom meniť meny za údajne najvýhodnejší výmenný kurz. V ponuke má aj 5 kryptomien, ku ktorým však nemáte privátne kľúče, čiže ich nemôžete zRevolutu vybrať a poslať si ich na kryptopeňaženku, ku ktorej máte privátny kľúč.

Platobná karta a typy účtov

Vybrať si môžete z troch typov účtov – STANDARD, PREMIUM alebo METAL.

Účet STANDARD je zadarmo a dostanete k nemu platobnú kartu zdarma, možnosť meniť 30 fiatových mien (s mesačným limitom do 6 000 eur) a možnosť platiť kartou vo vyše 150 krajinách.

Účet PREMIUM so striebornou kartou vám poskytne prístup aj ku kryptomenám, bezlimitné výmeny fiatových mien či vyšší limit pre nulové poplatky výberov z bankomatu. Túto službu môžete využiť za necelých 8 eur mesačne.

METAL je nadštandardná služba za poplatok takmer 14 eur mesačne. Okrem možností, ktoré prinášajú účty STANDARD a PREMIUM dostanete v rámci služby METAL exkluzívnu platobnú kartu a veľkou zaujímavosťou je možnosť využívania služby Cashback. Ak ju aktivujete, Revolut vám vráti 0.1% zo sumy, ktorú zaplatíte METAL kartou v rámci Európy a až 1% zo sumy, ktorú ňou uhradíte v ostatných regiónoch. Zákazníci využívajúci službu METAL môžu tiež skrz Revolut obchodovať akcie už od jedného eura,  no my predpokladáme, že túto možnosť čoskoro sprístupní aj pre službu PREMIUM a možno aj STANDARD.

Toto je samozrejme len stručný základný popis jednotlivých typov účtov. Vo vašej aplikácii Revolut nájdete podrobnosti.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-