Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin bol zneužitý pri teroristických útokoch na Srí Lanke

Článok

bitcoin-terorizmus
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tí, čo veríme v obrovský potenciál blockchainu a kryptomien pre celú našu spoločnosť, len veľmi neradi čítame o tom, že sa kryptomeny používajú na trestnú činnosť. Žiaľ najnovšie informácie naznačujú, že Bitcoin bol zneužitý na financovanie nedávnych teroristických útokov v na Srí Lanke, počas ktorého bolo zabitých 253 civilistov.

Izraelská agentúra Whitestream, ktorá úzko spolupracuje s izraelským ministerstvom obrany odhalila, že teroristická organizácia Islamsky štát (ISIS) použila platobnú bránu CoinPayments založenú v Kanade na konverziu Bitcoinov na fiat peniaze. Išlo o rozsiahle transakcie medzi rôznymi peňaženkami.

Whitestream zistil, že zostatky na peňaženkách platobnej spoločnosti CoinPayments prudko vzrástli z 500 tisíc dolárov na 4,5 milióna dolárov len jeden deň pred veľkonočnými útokmi a následne klesli späť na 500 tisíc dolárov hneď po tom, ako došlo k smrteľným útokom. Dotknutá platobná spoločnosť následne priznala, že spracovali tieto transakcie. Odmietla však akékoľvek prepojenie burzy na teroristické skupiny.

Izraelská agentúra Whitestream, ktorú založili Itsik LevyUri Bornstein, potvrdila, že dlhodobo monitoruje bitcoinové peňaženky, ktoré môžu patriť ISIS a nakoniec maximalizovala svoje úsilie v zameraní sa na jednu konkrétnu peňaženku, ktorá prijímala dary v rôznych obdobiach. Podarilo sa potvrdiť jej prepojenie s bitcoinovou peňaženkou, ktorej adresa je uvedená na internetovej stránke ISIS.

Lev uviedol, že na základe toho boli schopní sledovať transakcie až k službe CoinPayments, čo naznačuje, že kanadská spoločnosť spracovávala transakcie pre ISIS. Či už vedome, alebo nie, je otázka pre vyšetrovateľov, ktorí sa budú týmito podozreniami určite zaoberať.

,,Náš predpoklad je, že teroristická organizácia pravdepodobne vlastní mnoho bitcoinových adries prostredníctvom CoinPayments, pričom každý dar bol poslaný na inú adresu,” uviedol Levy. ,,V deň pred teroristickými útokmi na Srí Lanke sme na tejto adrese identifikovali dve relatívne veľké transakcie s bitcoinami v hodnote približne 9800 dolárov.“

Whitestream vo februári tiež tvrdil, že CoinPayments umožňuje financovanie Hamásu, palestínskej sunnitsko- islamistickej fundamentalistickej skupiny.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.