Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.3.): Obavy inštitúcii, Google vs. crypto, IOTA & koronavírus

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Kryptomeny pre Google opäť “toxické”?

Nie je to tak dávno, čo YouTube zablokoval mnohé YouTube kanály s kryptomenovým obsahom a ako spoločnosť Google zrušila vo svojom obchode Google Play prístup k populárnej aplikácii MetaMask. Odvtedy sa situácia ustálila, no nová vlna blokovania kryptoobsahu Googlom na seba nenechala dlho čakať. O čo ide sa dozviete v tomto článku.

Inštitucionálni investori sa boja kryptomien kvôli bezpečnosti ich úschovy

Inštitucionálni investori stále považujú vlastnenie kryptomien za veľmi rizikové. K týmto záverom došla spoločnosť KPMG, ktorá odhaduje, že od roku 2017 boli ukradnuté kryptomeny v hodnote viac ako 9,8 miliardy dolárov. Ponúka to veľkú príležitosť pre poskytovateľov tzv. custody riešení, ktorí však čelia úlohe presvedčiť ich, že cez ich služby to pôjde bez rizík. Viac sa dočítate tu.

IOTA čoskoro spustí vypnutý Koordinátor. Povesť projektu utrpela

IOTA Foundation oznámila, že pracuje na opätovnom spustení Koordinátora, ktorý zabezpečuje realizáciu transakcií na tejto sieti. Stať by sa tak mohlo pravdepodobne 10. marca, pričom menej reálnym termínom je už 7. marec. Povesť celého projektu však jeho vypnutím utrpela, hoci cenu to výraznejšie neovplyvnilo. Viac sa dozviete tu.

Objemy obchodovania na LocalBitcoins atakovali sedemročné minimum

Populárna peer-to-peer zmenáreň LocalBitcoins zaznamenala výrazný pokles objemu obchodovania s Bitcoinami v dôsledku zjavnej neistoty jej používateľov. Štatistický portál Coin Dance referuje, že globálne obchody na tejto platforme sa dotkli v priebehu týždňa, ktorý končil 22. februárom 2020, sedemročného minima. Počas toho obdobia sa obchodovalo na LocalBitcoins dokopy len s 3 144 bitcoinami, čo je približne 28 miliónov dolárov. Ide o najnižšiu zobchodovanú hodnotu v rámci jedného týždňa od mája 2013. (cointelegraph.com)

Coinbase a Messari odporúčajú pre koronavírus prácu z domu

Šéf americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom v rámci tweetu naznačil, že odporúča zamestnancom svojej firmy, u ktorých to je možné, aby pracovali z domu. K rovnakému kroku  len o hodinu neskôr pristúpil aj Ryan Swelkis, ktorý je zakladateľom firmy Messari. Armostrong okrem toho naznačil, že koronavírus sa dotýka aj konkrétnych oblastí, kde pôsobia, či už ide o kancelárie v Portlande, San Franciscu, Chicagu, New Yorku alebo aj v Japonsku. ,,Práca z domu nie je úplným riešením, ale môže pomôcť spomaliť rast nákazy,” uviedol. (cointelegraph.com)

Bitfinex pristupuje k veľkému delistovaniu obchodných párov

Burza Biftinex pre nízke objemy obchodovania pristupuje k delistovaniu až 46 obchodných párov, čo by malo podľa nej prispieť k zvýšeniu likvidity. Obchodné páry, ktoré už na Bitfinexe nenájdete, sa týkajú predovšetkým párov voči kryptomene Ethereum, vrátane OKEX tokenu, Verge či Nucleus Vision. Zrušených je však aj 16 párov voči Bitcoinu vrátane HOT či MTN. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne