Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Inštitucionálni investori sa boja kryptomien kvôli bezpečnosti ich úschovy, tvrdí KPMG

Článok

Inštitúcie Bitcoin

Inštitucionálni investori stále považujú vlastnenie kryptomien za veľmi rizikové. K týmto záverom došla spoločnosť KPMG, ktorá odhaduje, že od roku 2017 boli ukradnuté kryptomeny v hodnote viac ako 9,8 miliardy dolárov.

Podľa KMPG viedli k väčšine krádeži kryptomien predovšetkým dva faktory:

  • Laxnosť v zabezpečení
  • Zle napísaný kód

KPMPG naznačuje, že obavy z odcudzenia alebo straty kryptomien odrádzajú inštitucionálnych investorov od väčších investícii do toto sektora. Riešením pre tieto firmy môžu byť takzvané „custody riešenia”. Na tento trh sa v posledných dvoch rokoch začali orientovať viacerí giganti ako sú Fidelity a jej dcérska Fidelity Digital Assets či Intercontinencal Exchange (ICE) a jej Bakkt. Lídrom v custody riešeniach je však naďalej firma Coinbase a jej služba Coinbase Custody, hoci (alebo vďaka tomu?) na rozdiel od Fidelity a Bakkt ide o spoločnosť, ktorá vznikla priamo na kryptotrhu a s inou formou custody služieb nemá skúsenosti.

,,Inštitucionálni investori nebudú riskovať, že budú vlastníkmi kryptomien, ak ich hodnotu nebudú vedieť chrániť rovnakým spôsobom, ako hotovosť,” skonštatoval Sal Turnello, spoluzakladateľ platformy KPMP pre služby s kryptomenami.

Reálne vlastnenie kryptomien je akýmsi dvojsečným mečom. Je pomerne jednoduché na pochopenie – stačí vlastniť privátny kľúč a zamedziť tomu, aby sa k nemu dostal niekto iný, alebo aby bol znehodnotený či stratený. S tým však súvisia isté riziká, ktoré inštitucionálni investori nechcú podstupovať napriek tomu, že možnosť vlasti kryptomeny bez toho, aby ste museli dôverovať niekomu inému, je pre mnohých obhajcov kryptomien atraktívna a kľúčová.

KPMG preto vidí veľkú príležitosť pre spomínaných poskytovateľov custody riešení. Tí však musia presvedčiť inštitúcie, že dokážu úlohu bezpečnej úschovy kryptomien pre svojich klientov zvládnuť. ,,V čase kedy sa kryptoaktíva rozširujú majú správcovia obrovskú príležitosť profitovať z toho, že budú zarábať poplatky za správu a poskytovanie priamych správcovských služieb, ako aj v tom, že budú ponúkať k tomu súvisiace služby, ktoré sú možné len v rozvíjajúcom sa kryptomenovom sektore,” dodal Turnello.

Inštitúcie môže lákať k custody poskytovateľom aj to, že sa správajú v súlade s platnými zákonmi o zásade Poznaj svojho klienta (KYC) a Praní špinavých peňazí (AML).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne