Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

IOTA čoskoro spustí vypnutý Koordinátor. Povesť projektu utrpela

Článok

IOTA Foundation oznámila, že pracuje na opätovnom spustení Koordinátora, ktorý zabezpečuje realizáciu transakcií na tejto sieti. Stať by sa tak mohlo pravdepodobne 10. marca, pričom menej reálnym termínom je už 7. marec.

Vypnutie Koordinátora bolo kritizovaným krokom, pretože zvýrazňovalo centralizáciu celého ekosystému tejto kryptomeny. Mnohí kritici preto označili IOTA za mŕtvy projekt.

Toto rozhodnutie však s veľkou pravdepodobnosťou zabránilo krádeži ďalších kryptomien, ktoré mohli nastať po tom, ako bola objavená závažná bezpečnostná chyba v peňaženke Trinity Wallet. Vypnutím koordinátora sa zamedzilo ďalším prevodom a vytvoril sa čas na skúmanie problému a jeho následnú opravu.

Ako informuje Cointelegraph hackerský útok súvisiaci s chybou v systéme peňaženky Trinity umožnil ukradnúť najmenej 8,55 milióna MIOTA v hodnote 1,87 milióna dolárov.

Zaujímavé je, že cenu tejto kryptomeny problémy s bezpečnosťou výraznejšie neovplyvnili, čo potvrdzuje fakt, že hodnota väčšiny kryptomien je v súčasnosti stále mimoriadne špekulatívna a nezohľadňuje reálne fundamenty, čiže to, ako je sieť bezpečná, kvalitná a aké benefity prináša.

Koordinátor IOTA je síce v aktuálne nevyhnutnou súčasťou tejto siete (ak chce fungovať), no v budúcnosti má platforma existovať bez neho. Po spustení takzvaného Coordicide sa má stať IOTA kompletne decentralizovaná. Súčasné problémy však vyvolávajú mnohé pochybnosti, či sa nadácii IOTA Foundation stojacej za vývojom tejto plaftformy vôbec podarí dostať do tejto fázy a ak áno, či Coordicide bude taký bezpečný, ako očakávajú fanúšikovia projektu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne