Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny pre Google opäť “toxické”? Google Play zablokoval kryptoaplikácie

Článok

ban

Nie je to tak dávno, čo YouTube zablokoval mnohé YouTube kanály s kryptomenovým obsahom a ako spoločnosť Google zrušila vo svojom obchode Google Play prístup k populárnej aplikácii MetaMask. Odvtedy sa situácia ustálila, no nová vlna blokovania kryptoobsahu Googlom na seba nenechala dlho čakať.

Populárne YouTube kanály týkajúce sa kryptomien opäť „ožili” a YouTube priznal, že išlo o omyl. Aplikácia MetaMask sa taktiež dočkala obnovy v obchode Google Play už začiatkom januára.

Cenzúra kryptoobsahu však štartuje opäť počnúc začiatkom marca. Portál Cointelegraph dnes informoval, že viacero populárnych aplikácii, ktoré informujú o kryptomenách a technológii blockchain, zrazu nie sú dostupné v obchode Google Play. Platí to aj o aplikácii samotného Cointelegraphu, ktorý je jedným z najčítanejších kryptomenových periodík.

FOTO: Aktuálne nedostupné aplikácie na Google Play vrátane CoinmarketCapu, Coinbase Pro, Blockfolio, Coindesk News či CoinGecko

Cointelegraph požiadal Google o vysvetlenie, no na odpoveď internetového giganta, ktorý má pod kontrolou aj YouTube, stále čaká. Zatiaľ preto možno o dôvodoch tohto rozhodnutia len špekulovať, no nakoľko zrušené aplikácie pravdepodobne neporušovali žiadne komunitné pravidlá, je možné, že ide o ďalší omyl.

Google razí politiku, podľa ktorej nesmú byť v obchode Google Play aplikácie, ktoré umožňujú ťažbu kryptomien. Nie je však známe, že by čo i len jedna zo zablokovaných aplikácií túto službu ponúkala.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne