Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.2.): Bullrun na obzore & Ohrozená bezpečnosť Trezoru?

Článok

Bitcoin býk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ďalšie signály, ktoré naznačujú, že Bitcoin môže začať parabolický rast

Súčasné pohyby ceny Bitcoinu (BTC) naznačujú, že by sme mohli stáť na začiatku nového býčieho trhu s parabolickým rastom. Takýto pozítívny scenár pochopiteľne nikto nevie garantovať, no na stranu jeho možnosti sa prikláňa čoraz viac technických signálov. Ak sa chcete dozvedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Hacknuteľný Trezor? Kraken upozornil na bezpečnostnú chybu

Spoločnosť Kraken Security Labs informovala, že našla spôsob, akým je možné získať z hardvérovej peňaženky Trezor od Satoshi Labs (týka sa to modelov Trezor one a Model T) kryptografické dáta, a teda aj seed, a to v priebehu 15 minút. Treba však zdôrazniť, že pravdepodobnosť takéhoto hacku je mimoriadne nízka. V prvom rade by sa totiž musel hacker dostať k danej hardvérovej peňaženke fyzicky, čo znamená, že hack na diaľku nie je možný. Problém sa týka dvoch mikroradičov, z ktorých sa Krakenu podarilo extrahovať šifrovaný obsah a následne ohroziť zabezpečenie obsahu pomocou PIN kódu. Zlou správou je, že chybu nemožno odstrániť aktualizáciou softvéru, keďže ide o hardvérový nedostatok. Dobrou je, že ak sa hacker nedostane fyzicky k vášmu zariadeniu, nemáte sa čoho obávať. Okrem toho aj samotný hack je mimoriadne náročný a vyžaduje si použitie špecifického elektrického napätia. (blog.kraken.com)

 Twitter pridal znak Bitcoinu a vyzval Unicode, aby urobil to isté

Známy fanúšik Bitcoinu, zakladateľ a šéf Twitteru Jack Dorsey publikoval krátky “tweet”, v ktorom predstavil zaujímavú novinku – odteraz je možné v statusoch tejto sociálnej siete používať špecifický znak Bitcoinu. Okrem toho vyzval organizáciu Unicode Consocrium, aby urobila to isté. Podrobnosti nájdete tu.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash? Vitalik Buterin sa chce vyhnúť ideologickým predsudkom

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin mal v minulosti pomerne nejednoznačný názor na hardofork Bitcoinu, po ktorom vznikla kryptomena Bitcoin Cash (BCH). 1. februára na Twitteri vyjasnil svoj postoj v reakcii na obvinenie od Brada Millsa, ktorý ho označil za propagátora Bitcoin Cash. Viac sa dozviete tu.

V Iráne získalo licenciu na ťažbu prvých 1000 spoločnosti

Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že Irán sa nestavia voči ťažbe Bitcoinu absolútne negatívne, no chce, aby bol tento priemysel prísne regulovaný. Nové správy z krajiny, ktorá je v hrozbe vážneho vojnového konfliktu s USA, uvádzajú, že miestne Ministerstvo priemyslu, ťažby a obchodu udelilo licenciu na mining Bitcoinu prvým 1000 spoločnostiam. Niektoré z nich sú už v plnej prevádzke a teda len legitimizovali svoje podnikanie. Špekuluje sa, že Irán môže považovať Bitcoin za vhodný nástroj na obchádzanie prísnych amerických sankcií, ktoré sa zintenzívnili po tom, ako začalo eskalovať napätie medzi týmito krajinami v súvislosti s irisom nedodržiavaním dohody o zrušení ich jadrového programu. (coindesk.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne