Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.2.): Bullrun na obzore & Ohrozená bezpečnosť Trezoru?

Článok

Bitcoin býk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ďalšie signály, ktoré naznačujú, že Bitcoin môže začať parabolický rast

Súčasné pohyby ceny Bitcoinu (BTC) naznačujú, že by sme mohli stáť na začiatku nového býčieho trhu s parabolickým rastom. Takýto pozítívny scenár pochopiteľne nikto nevie garantovať, no na stranu jeho možnosti sa prikláňa čoraz viac technických signálov. Ak sa chcete dozvedieť viac, otvorte si tento náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hacknuteľný Trezor? Kraken upozornil na bezpečnostnú chybu

Spoločnosť Kraken Security Labs informovala, že našla spôsob, akým je možné získať z hardvérovej peňaženky Trezor od Satoshi Labs (týka sa to modelov Trezor one a Model T) kryptografické dáta, a teda aj seed, a to v priebehu 15 minút. Treba však zdôrazniť, že pravdepodobnosť takéhoto hacku je mimoriadne nízka. V prvom rade by sa totiž musel hacker dostať k danej hardvérovej peňaženke fyzicky, čo znamená, že hack na diaľku nie je možný. Problém sa týka dvoch mikroradičov, z ktorých sa Krakenu podarilo extrahovať šifrovaný obsah a následne ohroziť zabezpečenie obsahu pomocou PIN kódu. Zlou správou je, že chybu nemožno odstrániť aktualizáciou softvéru, keďže ide o hardvérový nedostatok. Dobrou je, že ak sa hacker nedostane fyzicky k vášmu zariadeniu, nemáte sa čoho obávať. Okrem toho aj samotný hack je mimoriadne náročný a vyžaduje si použitie špecifického elektrického napätia. (blog.kraken.com)

 Twitter pridal znak Bitcoinu a vyzval Unicode, aby urobil to isté

Známy fanúšik Bitcoinu, zakladateľ a šéf Twitteru Jack Dorsey publikoval krátky “tweet”, v ktorom predstavil zaujímavú novinku – odteraz je možné v statusoch tejto sociálnej siete používať špecifický znak Bitcoinu. Okrem toho vyzval organizáciu Unicode Consocrium, aby urobila to isté. Podrobnosti nájdete tu.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash? Vitalik Buterin sa chce vyhnúť ideologickým predsudkom

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin mal v minulosti pomerne nejednoznačný názor na hardofork Bitcoinu, po ktorom vznikla kryptomena Bitcoin Cash (BCH). 1. februára na Twitteri vyjasnil svoj postoj v reakcii na obvinenie od Brada Millsa, ktorý ho označil za propagátora Bitcoin Cash. Viac sa dozviete tu.

V Iráne získalo licenciu na ťažbu prvých 1000 spoločnosti

Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že Irán sa nestavia voči ťažbe Bitcoinu absolútne negatívne, no chce, aby bol tento priemysel prísne regulovaný. Nové správy z krajiny, ktorá je v hrozbe vážneho vojnového konfliktu s USA, uvádzajú, že miestne Ministerstvo priemyslu, ťažby a obchodu udelilo licenciu na mining Bitcoinu prvým 1000 spoločnostiam. Niektoré z nich sú už v plnej prevádzke a teda len legitimizovali svoje podnikanie. Špekuluje sa, že Irán môže považovať Bitcoin za vhodný nástroj na obchádzanie prísnych amerických sankcií, ktoré sa zintenzívnili po tom, ako začalo eskalovať napätie medzi týmito krajinami v súvislosti s irisom nedodržiavaním dohody o zrušení ich jadrového programu. (coindesk.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.