Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.8.): Zlyhal bitcoin, alebo len konsoliduje? + Bakkt, BitTorrent & štúdia

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Schiff: Bitcoin opäť zlyhal v teste, či je bezpečným útočiskom

Aktuálny prepad ceny bitcoinu potvrdil, že nie je bezpečným útočiskom v čase turbulencií na finančných trhoch. Uviedol to Peter Schiff, známy propagátor zlata a kritik bitcoinu. Schiff svojou argumentáciou poukázal na nesprávnosť často omieľaných tvrdení, že bitcoin je popri zlate najlepšou investíciou práve v období, kedy rastie geopolitické  a makroekonomické napätie. Viac sa dočítate v tomto článku.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Schiff: Bitcoin opäť zlyhal v teste, či je bezpečným útočiskom

Novogratz: Bitcoin konsoliduje, kým inštitúcie prichádzajú

Mike Novogratz ešte pred tým, než bitcoin klesol pod cenu 10 tisíc dolárov, uviedol, že môže klesnúť pod túto hodnotu, no nebude to dôvod na pochybnosti o tom, či je bitcoin tento rok v býčej nálade. ,,Bitcoin začal rok na 3800 dolárov, obchodoval sa na 3 500 USD a teraz je na 10 200 USD (v čase jeho tvrdenia), takže je v pluse o 200 percent,” povedal a dodal, že bitcoin má za sebou veľký beh a v súčasnosti jednoducho konsoliduje pred príchodom inštitúcii do trhu. ,,Inštitúcie, ktoré prijímajú dlhodobé rozhodnutia, sa musia ubezpečiť, že majú všetko zabezpečené, že majú zoradené svoje kačičky a pomaly a isto vstupujú…” (cointelegraph.com)

Zákazníci Bakkt budú môcť robiť depozity od 6. septembra

Klienti spoločnosti BAKKT, ktorá 23. septembra spustí dlhoočakávané obchodovanie Bitcoin futures viazaných na reálne bitcoiny, budú môcť už od 6. septembra realizovať svoje vklady do Bakkt Warehouse, ktorý je súčasťou spoločnosti Bakkt Trust Kompany. Vyvinutý bol za použitia rovnaných ochrán kybernetického a fyzického zabezpečenia ako newyorská burza cenných papierov (NYSE), ktorú prevádzkuje materská spoločnosť Bakktu – Intercontinental Exchange (ICE). Fyzicky dodané Bitcoin futures sú typom zmluvy, pri ktorej zákazníci dostanú po skončení platnosti zmluvy skutočnú kryptomenu namiesto hotovostnej platby. Spustenie Bakkt je v kryptokomunite očakávanou udalosťou. Mnohí investori veria, že bude mať zásadný vplyv na rast ceny bitcoinu vrátane príchodu nových inštitucionálnych investorov.  (cointelegraph.com)

Štúdia: Špičkové univerzity sa zamerali na kryptomeny a blockchain

Štúdia, ktorú si dala vypracovať americká zmenáreň Coinbase, uvádza, že 56% z 50 najlepších svetových univerzít ponúka jednu alebo viac tried so zameraním na kryptomeny alebo technológiu blockchain. Výskum zistil, že v porovnaní s minulým rokom sa dvakrát viac študentov zúčastnilo blockchainových alebo kryptomenových kurzov a že mnoho najlepších univerzít má aj študentské kluby, ktoré sa zaoberajú touto technológiou. Ponuka takýchto kurzov narástla v porovnaní s minulým rokom o 42%. Coinbase tiež uviedol, že približne 70% z 50 najlepších univerzít ponúka kurzy zamerané na kryptomeny a blockchain mimo tradičného oboru – teda informatiky. Problematikou kryptomien a blockchainu sa zaoberajú aj obory ako právo, humanitné vedy či ekonómia. (cointelegraph.com)

BitTorrent spúšťa alfa verziu BLive. Token BTT nájde svoje uplatnenie

BiTorrent, najznámejšia torrentová služba, ktorú od minulého roka vlastní TRON (TRX), začína s interným testovaním svojej platformy pre live streaming založený na blockchain technológii. BitTorrent to oznámil v rámci svojho blogového príspevku z 27. augusta. Platforma s názvom BitTorrent Live (BLive) podporuje živý videoobsah a službu okamžitých správ. Plánom je zaviesť Blive na trh v alfa, beta a plnej verzii medzi tretím kvartálom 2019 až prvým kvartálom 2020. Viac podrobnosti sme napísali v tomto našom článku.

BitTorrent spúšťa alfa verziu BLive. Token BTT nájde svoje uplatnenie

CME BTC futures malo v máji priemerné denné volume 515 miliónov USD

Priemerný denný objem zobchodovaných bitcoin futures na Chicagskej burze CME dosiahol v máji hodnotu 515 miliónov dolárov. V rozhovore pre Forbes to s odstupom pár mesiacov uviedol Tím McCourt z CME, ktorý prezradil, že v priemere sa denne obchodovalo viac ako 13 600 kontraktov, čo predstavuje približne 515 miliónov dolárov v nominálnej hodnote alebo 68 000 v ekvivalente bitcoinu. McCourt taktiež prezradil, že 13. mája sa obchodovalo rekordných 33 677 kontraktov, čo zodpovedalo vyše 168 000 BTC (1,7 miliardy dolárov) a skonštatoval, že existuje široký a rastúci záujem o rôzne aplikácie pre kryptomeny a technológiu blockchain. (cointelegraph.com)

VIDEO: Zaujalo nás: Petr Mára a Dominik Stroukal o bitcoine, Libre a ekonómii

Petr Mára, jeden z najznámejších českých YouTuberov, ktorý už v minulosti viackrát potvrdil, že je popri iných technológiách aj veľkým fanúšikom bitcoinu, si pozval do svojho štúdia Dominika Stroukala, autora prvej českej knihy o bitcoine (Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti) a v súčasnosti hlavného ekonóma finančnej skupiny Roklen. Spoločne sa rozprávali nielen o bitcoine, ale aj o pripravovanej kryptomene Facebooku Libra, ekonómii a tiež téme kedy a v akej forme príde ďalšia veľká finančná kríza. Pozrite si vydarený vyše hodinový podcast, ktorý už videlo takmer 17 tisíc ľudí.

VIDEO: Zaujalo nás: Petr Mára a Dominik Stroukal o bitcoine, Libre a ekonómii

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.