Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.7.): Prečo bude rásť bitcoin? Ethereum nie je altcoin

Článok

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

3 dôvody, prečo analytici veria rastu bitcoinu napriek 33% korekcii

Cena Bitcoinu klesla oproti minulému pondelku o približne 10%. Oproti tohtoročnému high, ktorý bol na úrovni približne 13 700 dolárov, ide o približne 33% prepad. Z dlhodobejšieho hľadiska však u stále prevláda na trhu optimizmus. Cointelegraph spracoval článok o 3 dôvodoch prečo analytici veria v rast ceny bitcoinu.  Ak vás zaujímajú, viac sa dozviete v tomto článku.

3 dôvody, prečo analytici veria v rast bitcoinu napriek 33% korekcii

Ripple zaslalo zákonodarcom otvorený list. Má obavy z regulácii

Spoločnosť Ripple poslala regulačným orgánom Spojených štátov amerických otvorený list, v ktorom sa vyjadrila k reguláciám kryptomien, o ktorých budú tento týždeň prebiehať nové verejné vypočutia. Motiváciu Ripple zaslať americkým zákonodarcom tento list naznačil už minulý týždeň CEO spoločnosti Brad Garlinghouse, ktorý vyjadril obavu, že súčasné rokovania o regulácii kryptomeny Libra, ktorú pripravuje Facebook, môžu mať negatívny dopad na celý krypto priemysel. Viac sa dočítate tu.

Ripple zaslalo zákonodarcom otvorený list. Má obavy z regulácii

VIDEO: Cointelegraph urobil rozhovor s bitcoinom

Redaktora populárneho kryptomenového portálu Cointelegraph Molly Jane Zuckermanova sa rozhodla podstúpiť veľkú výzvu – vyspovedať v  najnovšom interview samotný bitcoin. Pochopiteľne išlo o dopredu vymyslený formát s odpoveďami, ktoré mali ilustrovať to, ako by približne odpovedal bitcoin v prípade, že by bol konkrétnou osobou s vlastnou mysľou. Video aj s popisom toho najzaujímavejšieho nájdete tu.

VIDEO: Zaujalo nás: Cointelegraph urobil rozhovor s bitcoinom

Ethereum by nemalo byť vnímané ako altcoin, tvrdí SFOX

Kryptomenová zmenáreň Open Exchange (SFOX), ktorá sa zameriava najmä na inštitucionálnych investorov, naznačila vo svojom najnovšom reporte, že Ethereum (ETH) by už nemalo byť vnímané ako altcoin. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Ethereum by nemalo byť vnímané ako altcoin, tvrdí SFOX

Je bitcoin držiteľom hodnoty?

Portál Cointelegraph oslovil niekoľkých popredných predstaviteľov kryptopriemyslu, aby sa pokúsili odpovedať na otázku, či je bitcoin držiteľom hodnoty. ,,Bitcoin môže byť najväčším zdrojom hodnoty v histórii ľudstva. Áno, je volatilný, keďže je užitočný iba asi sedem rokov – ale jeho vlastnosti sú neprekonateľné. To je skutočný dôvod, prečo je držiteľom hodnoty, pretože zlato je konffiškovateľné a všetky ostatné aktíva sú ešte ľahšie,” uviedol Tone Vays, známy trader a kryptoanalytik. Veľmi stručnú, no výstižnú odpoveď ponúkol šéf Binance Changpeng Zhao: ,,Bitcoin nie je zlato. Zlato je ťažké, ťažké na úschovu. Bitcoin je lepší…” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne