Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.7.): Hackeri presúvajú BTC, Cardano & rast aj riziká DeFi

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoiny z veľkého hacku z roku 2016 sú opäť v pohybe!

Populárny Twitter účet Whale Alert, ktorý upozorňuje na podozrivé a veľké finančné transakcie  na blockchainoch, upozornil, že mnohé bitcoiny, ktoré boli ukradnuté pri jednom z najväčších hackov v histórii kryptotrhu na burze Bitfinex v roku 2016 sú opäť v pohybe. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Prechod Cardano na éru Shelley by mal byť bezproblémový

Fanúšikovia kryptomeny Cardano (ADA) sa dočkali! Konečne dochádza k sľubovanému hardforku a prechodu tohto perspektívneho projektu z fázy Byron na éru Shelley, ktorá so sebou prináša staking a sľubovanú decentralizáciu celého protokolu. K hardforku Shelley dôjde presne o 21:44:51 UTC. Tím vývojárov stojaci za touto dôležitou udalosťou informoval, že celý proces prebehne bez prerušenia normálnej prevádzky. Podrobnosti sa dozviete tu.

Buterin varuje: Neriskujte v DeFi svoje životné úspory!               

Decentralizované financovanie, v skratke DeFi, je novým hitom kryptomenového trhu a mnohí považujú práve tento prvok za spúšťača nového kryptomenového bullrunu. Líder a zakladateľ Ethereum, na ktorom sídli väčšine významných DeFi projektov, však investorov varuje, aby boli v súvislosti s DeFi obzvlášť opatrní. Viac sa dozviete tu.

Defi tvorí 1,5% celkovej kapitalizácie kryptomien

Analytická platforma Messari upozornila, že celková kapitalizácia decentralizovaných financií (DeFi) vyjadrená v dolároch tvorí už 1,5% celkovej kapitalizácie kryptomenového trhu. Ide o približne 4,12 miliardy dolárov – čo je o čosi menej, než je kapitalizácia piatej najväčšej kryptomeny Bitcoin Cash (BCH). Ryan Watkins z Messari zároveň skonštatoval, že len jeden DeFi projekt, ktorým jeMakerDao s kapitalizáciou vyše miliardy dolárov, je svojou hodnotou väčší než populárny “memecoin” DogeCoin. Inak povedané, trh s DeFi je napriek ošiaľu, ktorý okolo neho aktuálne panuje, stále relatívne veľmi malý a preto sa domnieva, že má ešte veľký priestor pre ďalší rast. Taktiež upozornil, že rast DeFi sektora nepotrebuje, aby do trhu s kryptomenami prúdili nove peniaze. Iba stačí, aby sa v rámci kryptotrhu odlišne prerozdelil kapitál. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne