Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.7.): Hackeri presúvajú BTC, Cardano & rast aj riziká DeFi

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoiny z veľkého hacku z roku 2016 sú opäť v pohybe!

Populárny Twitter účet Whale Alert, ktorý upozorňuje na podozrivé a veľké finančné transakcie  na blockchainoch, upozornil, že mnohé bitcoiny, ktoré boli ukradnuté pri jednom z najväčších hackov v histórii kryptotrhu na burze Bitfinex v roku 2016 sú opäť v pohybe. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prechod Cardano na éru Shelley by mal byť bezproblémový

Fanúšikovia kryptomeny Cardano (ADA) sa dočkali! Konečne dochádza k sľubovanému hardforku a prechodu tohto perspektívneho projektu z fázy Byron na éru Shelley, ktorá so sebou prináša staking a sľubovanú decentralizáciu celého protokolu. K hardforku Shelley dôjde presne o [21:44:51] UTC. Tím vývojárov stojaci za touto dôležitou udalosťou informoval, že celý proces prebehne bez prerušenia normálnej prevádzky. Podrobnosti sa dozviete tu.

Buterin varuje: Neriskujte v DeFi svoje životné úspory!               

Decentralizované financovanie, v skratke DeFi, je novým hitom kryptomenového trhu a mnohí považujú práve tento prvok za spúšťača nového kryptomenového bullrunu. Líder a zakladateľ Ethereum, na ktorom sídli väčšine významných DeFi projektov, však investorov varuje, aby boli v súvislosti s DeFi obzvlášť opatrní. Viac sa dozviete tu.

Defi tvorí 1,5% celkovej kapitalizácie kryptomien

Analytická platforma Messari upozornila, že celková kapitalizácia decentralizovaných financií (DeFi) vyjadrená v dolároch tvorí už 1,5% celkovej kapitalizácie kryptomenového trhu. Ide o približne 4,12 miliardy dolárov – čo je o čosi menej, než je kapitalizácia piatej najväčšej kryptomeny Bitcoin Cash (BCH). Ryan Watkins z Messari zároveň skonštatoval, že len jeden DeFi projekt, ktorým jeMakerDao s kapitalizáciou vyše miliardy dolárov, je svojou hodnotou väčší než populárny “memecoin” DogeCoin. Inak povedané, trh s DeFi je napriek ošiaľu, ktorý okolo neho aktuálne panuje, stále relatívne veľmi malý a preto sa domnieva, že má ešte veľký priestor pre ďalší rast. Taktiež upozornil, že rast DeFi sektora nepotrebuje, aby do trhu s kryptomenami prúdili nove peniaze. Iba stačí, aby sa v rámci kryptotrhu odlišne prerozdelil kapitál. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.