Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Buterin varuje: Neriskujte v DeFi svoje životné úspory!               

Článok

Vitalik Buterin Defi
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Decentralizované financovanie, v skratke DeFi, je novým hitom kryptomenového trhu a mnohí považujú práve tento prvok za spúšťača nového krypto-bullrunu. Líder a zakladateľ Ethereum, na ktorom sídli väčšine významných DeFi projektov, však investorov varuje, aby boli v súvislosti s DeFi obzvlášť opatrní.

Rusko-kanadský rešpektovaný programátor Vitalik Buterin počas podcastu s Laurou Shin s názvom “Unchained“ upozornil všetkých ľudí, aby skrz DeFi neriskovali svoje životné úspory. ,,Myslím si, že veľa ľudí podceňuje riziká, ktoré so sebou prinášajú smart kontrakty,” zdôraznil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Buterin skonštatoval, že úrokové sadzby u DeFi sú exponenciálne vyššie ako u tradičných bankových účtov, čo znamená, že produkty DeFi sú oveľa rizikovejšie a majú oveľa väčšiu pravdepodobnosť zlomenia. Zároveň skonštatoval, že nie je dostatočne presvedčený, že platformy a protokoly, ktoré majú na starosti audit systémov, dokážu stopercentne naplniť svoje poslanie.

Vitalik nechce ľudí vyslovene odrádzať od používania DeFi, však v minulosti možnosti decentralizovaného financovania, ktoré vznikajú na Ethereum, viackrát pochválil, no len zopakoval, že by sa v žiadnom prípade nemalo využívať ako formu investície životných úspor. Táto technológia je totiž nová a prináša mnoho úskalí a poteniálnych rizík. Príkladom sú napríklad straty investorov v hodnote takmer milióna dolárov pri problémoch decentralizovaného protokolu bZx vo februári tohto roku či júnový výpadok smart kontraktov Bancor, keď došlo k výpadku siete.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.