Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Veľký deň pre Cardano! Prechod na éru Shelley by mal byť bezproblémový

Článok

Cardano Shelley Hardfork
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Fanúšikovia kryptomeny Cardano (ADA) sa dočkali! Konečne dochádza k sľubovanému hardforku a prechodu tohto perspektívneho projektu z fázy Byron na éru Shelley, ktorá so sebou prináša staking a sľubovanú decentralizáciu celého protokolu.

K hardforku Shelley by malo dôjsť presne 29. júla o 21:44:51 UTC. Tím vývojárov stojaci za touto dôležitou udalosťou informoval, že celý proces prebehne bez prerušenia normálnej prevádzky.

Charles Hoskinson, ktorý stojí na čele Cardano zopakoval, že spustením fázy Shelley sa Cardano stane najdecentralizovanejším blockchainom na svete a hravo v tomto smere predčí aj Bitcoin. Po spustení fázy Goguen, ktorá by sa mala realizovať ešte tento rok, sa zároveň podľa Hoskinsona stane aj najlepším.

,,V budúcom roku očakávam, že budú na Cardano bežať stovky aktív, tisíce DApps, tony zaujímavých projektov a vznikne množstvo unikátnych využití. Rok 2021 bude pri sledovaní progresu Cardano veľmi zábavný,” uviedol Hoskinson na Twitteri.

,,V první řadě je potřeba říct, že se celého procesu bát nemusíte. Stačí mince držet ve vaší peněžence či na burze. Vše proběhne na pozadí a vy nemusíte aktivně dělat nic. Nebudou vznikat žadné nové mince a ani se nějak převádět staré za nové, jak se to občas děje u jiných projektů. ADA mince byli od začátku nativní mince Cardano sítě a tak tomu bude i po hard-forku,“ informoval o tejto dôležitej udalosti vo Facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK určenej pre česko-slovenskú komunitu tejto kryptomeny ambasádor projektu Jaromír Tesař.

O spustení fázy Shelley a o budúcnosti Cardano sme sa pred pár dňami rozprávali práve s Jaromírom Tesařom. Náš rozhovor nájdete tu:

Rozhovor s Jaromírom Tesařom: O Cardano (ADA) pred spustením mainnetu Shelley

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne