Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoiny z veľkého hacku z roku 2016 sú opäť v pohybe!

Článok

Bitcoin hacker
Bitcoin hacker

Známy Twitter účet Whale Alert, ktorý upozorňuje na veľké a predovšetkým podozrivé finančné transakcie na blockchainoch, upozornil, že mnohé bitcoiny, ktoré boli ukradnuté pri jednom z najväčších hackov v histórii kryptotrhu na burze Bitfinex v roku 2016. sú opäť v pohybe.

Podľa „tweetov“, ktoré publikoval Whale Alert v priebehu pondelka a utorka sa zatiaľ celkovo presunulo v rámci 12 transakcií 3503 bitcoinov (takmer 39 miliónov dolárov), ktoré boli súčasťou spomínanej krádeže. Najväčšia transakcia mala hodnotu 476.32BTC, čiže okolo 5,2 milióna dolárov. Najmenšia len 2.61 BTC, teda niečo vyše 28 tisíc USD.

Z týchto údajov vyplýva, že hackeri, ktorí realizovali spomínaní hack, presunuli v posledných dvoch len malú časť zo všetkych bitcoinov, ktoré ukradli v auguste 2016  (okolo 120 000 BTC). Zaujímavé bude teda sledovať, akým spôsobom sa ich pokúsia predať. V auguste 2016 pritom celková hodnota ukradnutých bitcoinov mala hodnotu 72 miliónov eur. Dnes je to až 1,3 miliardy USD.

Najpravdepodobnejším dôvodom, prečo sa zatiaľ nepokúsili presunúť bitcoiny na burzu, je skutočnosť, že možnosti ako ich môžu “preprať” sú čoraz obmedzenejšie. Väčšina búrz v súčasnosti už úzko spolupracuje a ak sa na nich objavia bitcoiny, ktoré boli v minulosti ukradnuté, vracajú sa na pôvodnú burzu. Takýmto spôsobom sa napríklad pred pár mesiacmi vrátilo burze Bitfinex 736 BTC z rovnakého hacku, ktoré sa snažili kriminálnici preprať cez darkweb weby až po ruský darkweb marketplace Hydra.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne