Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.1.): Potvrdí Bitcoin bullrun udržanie sa nad $9000?

Článok

Bitcoin bullrun

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin musí vydržať nad $9000, aby sa vytvorila štruktúra pre bullrun, tvrdí Vays

Jeden z najsledovanejších kryptotraderov Tone Vays vo svojom poslednom YouTube videu odvysielanom v utorok 28. januára upozornil, že ešte stále nie je stopercentné pripravený vyhlásiť, že Bitcoin vstúpil do nového býčieho trhu (bullmarketu). Myslí si, že na potvrdenie bullrunu je nutné, aby sa Bitcoin niekoľko dní udržal nad cenou 9000 dolárov a nad 200-dňovým moving avarage (200 MA). ,,Ak klesneme späť pod 200-dňový kĺzavý priemer, dvojitý horný top zostane v platnosti,” upozornil.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao medzitým kriticky odporučil ľuďom, aby analytikov, ktorí strašili s tým, že Bitcoin klesne na 5000 dolárov a rok predtým hovorili o cene 1000 USD za jeden BTC, by si mali čím skôr odstrániť zo  svojho “follow zoznamu”. To zrejme zahŕňa aj Vaysa, ktorého negatívne cenové predpovede pre Bitcoin boli častokrát citované. (cointelegraph.com)

Dôležitý pokrok: Syscoin prináša priamu interoperabilitu s Ethereum!

Tím stojaci za vývojom kryptoplatformy Syscoin (SYS), ktorá sa zameriava na riešenie problémov so  škálovateľnosťou blockchainov, oznámil, že sa im podarilo úspešne implementovať funkciu pre prvý mainnetový swap medzi Syscoinom a blockchainom Ethereum. Môže ísť o jednu z kľúčových správ posledného obdobia nakoľko otázku prepojenia rôznych blockchainov rieší mnoho vývojárov. Téme sme sa venovali podrobnejšie tu.

Smart kontrakty na Cardano: Spustila rast ceny nová dokumentácia?

Ak sledujete pohyby ceny kryptomeny Cardano (ADA), určite neušlo vašej pozornosti, že si vedie v posledných dňoch veľmi dobre. Dôkazom toho je posilnenie o 23% (v čase písania článku) za posledný týždeň, čo je spomedzi 10 najsilnejších kryptomien na trhu podľa trhovej kapitalizácie jednoznačne najlepší výsledok.O dôvodoch rastu ceny ADA tokenov sa intenzívne špekuluje, no pravdepodobne to môžeme pripísať pondelňajšej publikácii, ktorá popisuje fázu Goguen, čiže implementáciu dlho očakávaných inteligentných zmlúv (smart kontraktov) na Cardano blockchaine. Viac sa dočítate tu.

Záujem o Bitcoin na sociálnych sieťach začal výrazne rásť

Pohyb Bitcoinu nad 9000 dolárov sa premietol aj do stúpajúceho záujmu ľudí hovoriť o tejto téme. Podľa údajov kryptoanalytickej firmy LunarCRUSH dosiahol Bitcoin 27. januára v tomto smere nový tohtoročný rekord s takmer 320 miliónmi jedinečných zmienok (príspevky týkajúce sa Bitcoinu na sociálnych sieťach v rámci jedného dňa). Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne