Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.11.): Veľký hack, budúcnosť Bitcoinu a rekordné podvody

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Antonopoulos varuje pred shortovaním Bitcoinu

Andreas Antonopoulos,  bol hosťom populárnej YouTube relácie “Ivan on Thech”, v ktorej hovoril aj o Bitcoin Futures kontaktoch vysporiadaných v dolároch, ktoré sa od decembra 2017 obchodujú na chicagskej burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a tiež až do nedávna aj na CBOE. Myslí si, že mali vplyv na cenu bitcoinu a neodporúča jeho shortovanie. Viac sa dočítate v tomto texte.

Antonopoulos varuje pred shortovaním Bitcoinu. Prirovnal to k hádzaniu fiatu do čiernej diery

Má prepad ceny Bitcoinu na svedomí Ponzi schéma PlusToken?

Cena Bitcoinu sa v tomto roku významne menila  a to oboma smermi. Kým od svojho minima je vzdialená približne 4000 dolárov, od tohtoročného maxima ju aktuálne delí až 7 tisíc. Kryptomenový analytik Ergo si myslí, že na oslabovaní ceny Bitocinu sa nemalým podielom v posledných mesiacoch podieľa podvodný projekt PlusToken, ktorý je považovaný za jednu z najväčších Ponzi schém v histórii trhu s kryptomenami. Viac sa dočítate tu.

Má prepad ceny Bitcoinu na svedomí Ponzi schéma PlusToken?

Budúcnosť Bitcoinu definuje Afrika, tvrdí šéf Twitteru

Zakladateľ Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je známy svojim pozitívnym názorom na Bitcoin, má za sebou mesačný pobyt v Afrike, kde navštívil Nigériu a Ghanu. Po návrate domov skonštatoval, že práve tento kontinent zohrá v prípade Bitcoinu kľúčovú úlohu. Ak vás téma zaujala, celý článok si prečítate tu.

Budúcnosť Bitcoinu definuje Afrika, myslí si šéf Twitteru Jack Dorsey

Hack: UpBit prišiel o 432 000 ETH, resp. $50 miliónov!

Jedna z najväčších juhokórejských búrz UpBit, ktorá je vo vlastníctve giganta Kakao, potvrdila, že z jej horúcich peňaženiek (hot wallet) ukradli hackeri 342 000 ETH, čo predstavuje približne 58 miliárd wonov respektíve 50 miliónov dolárov. UpBit sa rozhodol, že využije vlastné zdroje  na pokrytie tejto straty a jeho zákazníci tak nebudú žiadnym spôsobom poškodení. Tých však zároveň upozornil, že vklady a výbery budú pozastavené na minimálne dva týždne. (cointelegraph.com)

Podvody a krádeže stali kryptotrh v tomto roku už 4,4 miliardy dolárov

Spoločnosť CipherTrace informovala, že kryptomenové podvody a krádeže spôsobili v tomto roku straty v hodnote 4,4 miliardy dolárov. Pokiaľ však išlo o tretí kvartál, uviedla, že v porovnaní s prvými dvoma bolo zaznamenané výrazne zníženie celkových trestných činov súvisiacich s digitálnymi menami. Tento rok je napriek tomu jednoznačne rekordný. V roku 2018 predstavovali straty „len“ okolo 1,7 miliardy USD. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.