Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.4.): Stretnutie veľkých hráčov, Bitfinex, Facebook Coin či Čína

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bitfinex vybral z cold wallets 89 miliónov dolárov

Kryptoburza Bitfinex stiahla zo svojich studených peňaženiek (cold wallets) finančné prostriedky v hodnote takmer 90 miliónov dolárov. Informoval o tom včera portál The Block. Viac o tejto téme, ktorá súvisisi so včerajšími medializovanými správami o strate Bitfinexu v hodnote 850 miliónov dolárov, sa dočítate v tomto našom článku.

Bitfinex vybral zo studených peňaženiek kryptomeny v hodnote 89 miliónov dolárov

Zuckerberg vraj chce z Facebook Coin vytvoriť centralizovaný monopol

Zakladateľ a šéf Facebooku Mark Zuckerberg chce podľa šéfa finančného oddelenia (CFO) burzy Binance Weia Zhoua založiť vlastnú kryptomenu jedine z dôvodu, aby obral ostatne kryptomeny o ich dominantnú pozíciu. Bude to centralizovaný projekt, ktorý môže vytvoriť monopol, varuje. Viac sa dočítate tu.

Zuckerberg chce z Facebook Coinu centralizovaný monopol, tvrdí CFO burzy Binance

Veľkí hráči sa stretli, aby pomohli trhu s kryptomenami

Zástupcovia vyše 20 najväčších hráčov na trhu s kryptomenami sa mali v januári tajne stretnúť v Singapure, aby spoločne hovorili o tom, ako môžu pomôcť budovaniu globálnej finančnej architektúry pre digitálne aktíva. Informoval o tom 25. apríla portál Bloomberg. Viac o tejto zaujímavej téme sme napísali v tomto článku.

Veľkí hráči sa stretli, aby vytvorili pre kryptomeny globálnu finančnú architektúru

Čína chce v Malajzii vybudovať “blockchain mesto”

Čínska vláda podporí výstavbu “blockchainového mesta” vo významnom prístavu Melaka v Malajzii. Len v rámci počiatočnej investície by malo ísť o sumu 120 miliónov dolárov. Čína má záujem, aby sa v meste vybudovala infraštruktúra založená na technológii blockchain s podporou natívneho tokenu DMI. Ten bude slúžiť k plateniu vládnych služieb v rámci mesta a bude obsahovať zmenáreň, ktorá umožní turistom vymeniť svoje peniaze za DMI mince.  Čína aj týmto spôsobom rozširuje svoju prítomnosť v tichomorskom regióne prostredníctvom investícií do infraštruktúry. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BITCOIN: 24. apríla 2019, teda v deň, kedy sa prevalila kauza Bitfinexu v súvislosti s krytím strát spoločnosťou Tether, sa presunulo 404 116 bitcoinov. Len v siedmich dňoch v histórii existencie Bitcoinu sme videli viac transakcií BTC, než predvčerom.

RAKÚSKO: Ministerstvo financií Rakúska zvažuje vytvorenie nového regulačného výboru, ktorý by mal na starosti fintech priemysel vrátane kryptomien a blockchainu. Mal by pomáhať pri tvorbe príslušných pravidiel pre mladý finančný trh týkajúci sa digitalizovaných finančných služieb vrátane počiatočných ponúk mincí (ICO).

LEDGER: Výrobca hardvérovej kryptopeňaženky Ledger objavil malware, ktorý sa sústredí na desktopovú aplikáciu Ledger Live, ktorú po infikovaní počítača nahrádza škodlivým softvérom. Ledger upozorňuje, že škodlivý softvér vyzerá ako aplikácia Ledgeru a požaduje od užívateľov, aby zadali 24-slovnú obnovovaciu frázu, po ktorej bude aplikácia aktualizovaná na najnovšiu verziu. Ak by sa vám stalo niečo podobne, v žiadnom prípade frázu nezadávajte.

PHILIP MORRIS: Tabakový gigant Philip Morris zvažuje použitie technológie blockchain pri sledovaní daňových kolkov na krabičkách cigariet. Philip Morris sa snaží zaviesť nove technológie, aby zvýšil efektivitu, transparentnosť a znížil náklady na svoje podnikanie. Spoločnosť by vraj vďaka blockchainu mohla ušetriť znížením administratívnych nákladov až 20 miliónov dolárov ročne.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.