Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Veľkí hráči sa stretli, aby vytvorili pre kryptomeny globálnu finančnú architektúru

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zástupcovia vyše 20 najväčších hráčov na trhu s kryptomenami sa mali v januári tajne stretnúť v Singapure, aby spoločne hovorili o tom, ako môžu pomôcť budovaniu globálnej finančnej architektúry pre digitálne aktíva. Informoval o tom 25. apríla portál Bloomberg.

Stretnutie údajne usporiadal vedúci predstaviteľ Standard Chartered Hoe Lon Leng a prítomní boli okrem iných zástupcovia kryptobanky Galaxy Digital, americkej kryptozmenárne Coinbase či najväčšej burzy s kryptomenami Binance.

Bloomberg tvrdí, že výsledkom tohto stretnutia bola dohoda vytvoriť zúčtovacie centrum pre kryptomenové deriváty, ktoré by znížilo náklady na obchodovanie a zároveň by zvýšilo objem denného obchodovania s kryptomenami. “Liqudity Offset Network” (zrejme dočasné pomenovanie tohto projektu) by mohol byť regulovaný singapurským menovým úradom už na začiatku júla.

,,Vnímame to ako príležitosť dostáť trh s kryptomenami do formy, aby bol schopný absorbovať vstup tradičných finančných firiem. Sme svedkami vzniku novej triedy aktív,” skonštatoval k tejto iniciatíve účastník stretnutia Simon Nursey, spoluzakladateľ CORA network, ktorý je expertom na finančné deriváty.

Počas stretnutia sa prioritne hovorilo najmä o over-the-counter kontraktoch, kde obchodovanie neprebieha pod záštitou oficiálnej inštitúcie, ale len medzi zúčastnenými stranami (mimoburzový trh). Podľa Nurseyho by tento projekt mohol prispieť k tomu, aby povzbudil ďalšie banky a inštitucionálnych investorov, aby začali skúmať možnosť investície do kryptomien.

Bývalý šéf Credit Suisse však poznamenal Eoin O’Shea, že kryptomeny majú pre dobre zdokumentované prípady podvodov stále veľmi zlé meno a bude potrebné zlepšiť ich imidž, ak do nich majú investovať veľké inštitúcie a majú sa stať súčasťou mainstreamu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.