Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bitfinex vybral zo studených peňaženiek kryptomeny v hodnote 89 miliónov dolárov

Článok

Bitfinex krádež
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoburza Bitfinex stiahla zo svojich studených peňaženiek (cold wallets) finančné prostriedky v hodnote takmer 90 miliónov dolárov. Informoval o tom včera portál The Block.

Bitfinex, ktorý má rovnakého majiteľa ako spoločnosť Tether, ktorá stojí za stablecoinom USDT, verejne nevysvetlil dôvody prečo pristúpil k tomuto kroku. Prichádza však v rovnakom čase, ako sa objavili správy o tom, že Bitfinex utrpel stratu približne 850 miliónov a snažil sa ju nelegálnym spôsobom kryť prostredníctvom zdrojov firmy Tether.

Bitfinex mal podľa monitorovacieho systému Whale Alert v priebehu posledného dňa presunúť zo svojich studených peňaženiek veľké množstvo bitcoinov (BTC) a Ethereum (ETH) na neznáme adresy. Spolu s nimi presunul aj iné kryptomeny, napríklad Maker (MKR).

Ako sme vás informovali včera, generálny prokurátor štátu New York obvinil Bitfinex z toho, že použil zdroje Tetheru určené na krytie stablecoinu USDT, aby kryl stratu 850 miliónov dolárov. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bitfinex toto obvinenie odmietol a vyhlásil, že konanie newyorskej prokuratúry bolo konané v zlej viere a je prešpikované falošnými tvrdeniami (celé oficiálne stanovisko Bitfinex nájdete tu).

Údajná strata 850 miliónov dolárov sa týka dohody Bitfinexu so spoločnosťou Crypto Capital Corp. z roku 2018. Podľa nej mala mať Crypto Capital Corp. na starosti realizáciu výberov užívateľov Bitfinexu, no namiesto toho to vyzeralo tak, že tieto prostriedky držala, hoci ich Bitfinex potreboval. Bitfinex však tvrdí, že tieto prostriedky neboli stratené, ale v skutočnosti bolo zabavené.

Dôvera v Bitfinex a Tether tak či tak výrazne klesá a mnohí užívatelia sťahujú svoje finančné prostriedky z tejto burzy v rámci prevencie. Urobil tak napríklad aj Alstair Milne, ktorý údajne vytiahol nešpecifikované kryptomeny v hodnote viac než milión dolárov.

FUD: Bitfinex potajomky kryl stratu 850 miliónov dolárov za pomoci Tetheru

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.