Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.1.): Krypto potrebuje viac Schiffov, pod $5k už nepôjdeme?

Článok

Inštitúcie Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Existuje veľká šanca, že pod $5000 už Bitcoin nespadne, tvrdí Digitalik.Net

V druhej polovica roka 2019, kedy Bitcoin začal klesať postupne z minuloročného maxima 14 tisíc dolárov až k hodnote 6 800 USD, mnoho analytikov naznačovalo, že korekcia rastu by mohla ísť ešte nižšie. Špekulovalo sa aj o cenách ako 1000 či 3000 dolárov. Analytik Digitalik.net tvrdí, že pod cenu 5000 USD sa však už s najväčšou pravdepodobnosťou nepozrieme. Viac sa dočítate tu.

Vývoj testnetu Cardano pokračuje veľmi dobre

Tím vývojárov stojacich za kryptomenou Cardano (ADA) usilovne pracuje na zdokonaľovaní testnetu fázy Shelley, ktorá so sebou prináša možnosť stakingu tokenov ADA. Primárnym cieľom vývojárov je vyriešiť nedostatky týkajúce sa stability testovacej siete. Spustenie testnetu Shelley sa stretlo s možno až neočakávaným záujmom komunity a staking poolov, ktorých vzniklo už v prvých týždňoch vyše šesťsto. Obrovský záujem však poukázal aj na mnohé nedostatky, ktoré sa snaží Cardano promptne riešiť. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Zhao sa teší z kritiky Bitcoinu od Petra Schiffa

Šéf burzy Biannce Changpeng Zhao, ktorý využil príhodu o stratených bitcoinoch Petra Schiff na to, aby spropagoval držanie kryptomien priamo na bezpečných burzách, tvrdí, že kryptsvet potrebuje viac ľudí ako je práve Peter Schiff.  Známy propagátor investícii do zlata pritom nie je fanúšikom kryptomien, no jeho nevedomosť o technológii a problémy s nimi, o ktorých tweetoval v rámci svojej komunity, vraj skvelo propagujú kryptomeny naprieč celým svetom. ,,Myslím si, že Peter sa snaží propagovať bitcoin (myslené ironicky). Pravdepodobne si neuvedomuje, že vzhľadom na jeho nelogické zdôvodnenie bude väčšina ľudí robiť presný opak toho, čo tvrdí,” uviedol Zhao a dodal: ,,Potrebujeme viac negatívnych hlasov tohto typu.(cointelegraph.com)

Charlie Lee navrhuje, aby mineri Litecoinu venovali 1% na vývoj

Po tom ako sa rozhodli hlavní ťažiari Bitcoin Cash na čele s mining poolom BTC.TOP realizovať softfork, po ktorom bude 12,5% odmien z vyťaženia nových blokov Bitcoin Cash automaticky preposlaných vývojárom, volá po podobnom kroku, no menej razantným spôsobom aj hlavný predstaviteľ Litecoinu (LTC) Charlie Lee, ktorý navrhuje, aby mineri venovali percento svojich zárobkov. Ak vás téma zaujala, podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne