Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.7.): Zuckerberg o Libre, obavy šéfa Ripple & BSV

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zuckerberg: Facebook sa bude snažiť, kým regulátorov nepresvedčí

Zakladateľ Facebooku a jeho generálny riaditeľ Mark Zuckerberg skonštatoval, že Facebook bude vyvíjať svoje úsilie tak dlho, ako to bude potrebné, aby uspokojil všetky obavy regulátorov týkajúce sa jeho pripravovanej kryptomeny Libra. Uviedol to počas konferenčného hovoru, ktorý sa týkal výsledkov spoločnosti Facebook v druhom kvartáli tohto roku. Ak vás táto téma zaujala, podrobnosti sme zhrnuli tu.

Zuckerberg: Facebook sa bude snažiť, kým regulátorov nepresvedčí

Šéf Ripple sa obáva regulácií v súvislosti s kryptomenou Libra

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse má obavy, že pripravovaný kryptomenový projekt Facebooku Libra by mohol priniesť do sektoru kryptomien prísnejšie regulácie, než je potrebné. CEO Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, to skonštatoval počas rozhovoru pre magazín Fortune. Viac sa dočítate tu.

Šéf Ripple sa obáva regulácií v súvislosti s kryptomenou Libra

Brave má novú aktualizáciu. Umožní výbery BAT tokenov

Čoraz populárnejší internetový prehliadač Brave vydáva novú aktualizáciu, vďaka ktorej budú môcť jeho používatelia schopní vybrať svoje BAT tokeny. Informoval o tom produktový manažér Brave Browser Alex Wykoff v príspevku, ktorý bol publikovaný 24. júla na komunitnom fóre. Nová funkcia bude zatiaľ fungovať len v rámci vývojovej beta-verzie prehliadača a umožňovať vybrať tokeny BAT po verifikácií identity cez kryptobanking startup UpHold. Viac informácii nájdete v tomto článku.

Brave má novú aktualizáciu. Umožní výbery BAT tokenov

Úspešný hard fork Bitcoin SV

Kryptomena Bitcoin SV, ktorá vznikla po minuloročnom kontroverznom hardforku Bitcoin Cash, prešla novou aktualizáciou. Hardfork označovaný ako Quasar má na svedomí zväčšenie maximálnej veľkosti blokov zo 128 MB až na 2 GB, čo má umožniť potenciálnu realizáciu viac než 1000 transakcií v sieti za sekundu. Hoci táto informácia znie ako výborná správa, treba skonštatovať, že táto kapacita blokov je pre Bitcoin SV pri jeho súčasnom zahltení siete absolútne nepotrebná. Bitcoin SV okrem toho plánuje vo februári 2018 ďalší hardfork s názvom The Genesis, po ktorom by sa mali pre bloky odstrániť akékoľvek limity veľkosti. Hlavní predstavitelia tejto kryptomeny na čele s kontroverzným Craigom Wrightom, ktorý o sebe tvrdí, že je skutočný tvorca bitcoinu Satoshi Nakamoto, tvrdia, že Bitcoin SV je skutočný bitcoin, ktorý z dlhodobého hľadiska prežije a zničí všetku ostatnú konkurenciu.  (cryptoslate.com)

Bude nový zákon v Brazílii motivovať k daňovým únikom pomocou kryptomien?

Vedúci významného brazílskeho obchodného združenia Federácie priemyselných odvetví štátu Sao Paulo (FIESP), Paulo Skaf, je znepokojený z návrhu daňovej reformy z dielne prezidenta Jaira Bolsonara. Upozorňuje, že navrhované zmeny by mohli prinútiť brazílskych občanov k tomu, že začnú používať kryptomeny na účely daňových únikov. Brazílska vláda plánuje zjednotiť 5 spotrebných daní do jednej federálnej dane so sadzbou 15%. (cointelegraph.com)

Sun sa ospravedlňoval sa svoj prehnaný marketing

Justin Sun, zakladateľ platformy Tron, o ktorom sa tento týždeň veľa písalo v súvislosti s preložením obedu s Warrenom Buffettom (z oficiálnych dôvodov pre obličkové kamene, z neoficiálnych pre údajne vyšetrovanie zo strany čínskych orgánov v trestnom konaní) sa ospravedlnil za svoje prehnané marketingové aktivity na sociálnych sieťach. Definitívnou bodkou mali byť emotívne príspevky, ktoré publikoval a následne zmazal na čínskej sociálnej sieti Weibo po tom, ako sa začali šíriť fámy o tom, že má problémy so zákonom. ,,Chcem sa hlboko ospravedlniť verejnosti, médiám, lídrom a regulačným orgánom, ktoré sa o mňa zaujímali. Do budúcnosti budem pracovať na svojich nedostatkoch, zredukujem moje vyjadrenia na Weibo, obmedzím rozhovory s médiami a presmerujem môj marketingový humbuk smerom k vývoju skutočnej technológie blockchain,” uviedol.

Rýchle správy

VENEZUELA: Venezuela sa vraj rozhodla používať na obchádzanie amerických obchodných sankcií Bitcoin namiesto svojej vlastnej kontroverznej kryptomeny Petro. Uviedla to spravodajská stanica ABC, ktorá tvrdí, že prezident Maduro povolil používanie aplikácie Jet Man Pay, ktorá vyberá daňové poplatky na letiskách a prevádza ich do bitcoinov. Tie sú údajne následne prevedené partnerom v Číne, Rusku či Maďarsku a následne konvertovane do fiatových účtov kontrolovaných týmto vládami. (cointelegraph.com)

HUOBI: Dcérska spoločnosť burzy Huobi získala v Thajsku licenciu pre prevádzkovanie plne regulovanej zmenárne pre výmenu digitálnych aktív, ktorá by mala byť spustená v treťom kvartáli 2019.

TRUST WALLET: Burza Binance povolila u svojej decentralizovanej peňaženky Trust Wallet, ktorú získala v lete 2018, podporu pre ďalšie decentralizované kryptoburzy.

CHORVÁTSKO: Chorvátska pošta uzavrela pilotné partnerstvo o so spoločnosťou Electrocoin, prostredníctvom ktorej budú môcť držitelia kryptomien konvertovať Bitcoin ,Ethereum, Stellar, XRP a EOS na hotovosť a to zatiaľ na troch pobočkách chorvátskej pošty v Zadare.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.