Sme aj na sociálnych sieťach

Basic Attention Token

Brave má novú aktualizáciu. Umožní výbery BAT tokenov

Článok

brave
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čoraz populárnejší internetový prehliadač Brave vydáva novú aktualizáciu, vďaka ktorej budú môcť jeho používatelia schopní vybrať svoje BAT tokeny.

Informoval o tom produktový manažér Brave Browser Alex Wykoff v príspevku, ktorý bol publikovaný 24. júla na komunitnom fóre.

Nová funkcia bude zatiaľ fungovať len v rámci vývojovej beta-verzie prehliadača a umožňovať vybrať tokeny BAT po verifikácií identity cez kryptobanking startup UpHold. Po overení totožnosti budú následne používatelia schopní okrem výberu aj nakupovať ďalšie BAT tokeny a to v prípade, že si želajú prispievať pomocou nich autorom webových stránok za tvorbu ich obsahu.

Wykoff popri tom informoval, že funkcie pre zarábanie tokenov BAT ako odmenu za pozeranie reklám a taktiež možnosť posielania “tipov“ (sprepitného) tvorcom internetového obsahu bude fungovať ako predtým. Novinkou sú však možnosti pre pridanie nových BAT tokenov z externých zdrojov – či už bankového účtu či inej kryptomenovej peňaženky a to po overení cez spomínanú službu UpHold.

Článok zároveň uvádza, že autori obsahu budú musieť taktiež overiť svoju totožnosť cez službu UpHold, aby mohli naďalej dostávať svoje príspevky od čitateľov.

Wykoff dodal, že ide len o testovaciu verziu, ktorá má niekoľko nedostatkov. Jedným z nich je skutočnosť, že tvorcovia obsahu budú vidieť adresy peňaženiek užívateľov, ktorí im zaslali odmenu a tvorcovia obsahu budú mať možnosť verifikovať si len jeden aktívny kanál pre príjem dotácii. Všetky tieto nedostatky by však mali byť riešené v ďalších aktualizáciách.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne