Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Ripple sa obáva regulácií v súvislosti s kryptomenou Libra

Článok

garlinghouse-xrp
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse má obavy, že pripravovaný kryptomenový projekt Facebooku Libra by mohol priniesť do sektoru kryptomien prísnejšie regulácie, než je potrebné.

CEO Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, to skonštatoval počas rozhovoru pre magazín Fortune, kde vyjadril obavu, aby neboli všetky projekty hodené regulátormi do jedného veľkého vedra bez toho, aby sa začali klásť relevantné otázky a dozvedeli sa konkrétne odpovede.

Na druhú stranu však priznáva, že príchod kryptomeny, za ktorou stojí obrovská sociálna sieť, môže legitimizovať produkty založené na kryptomenách a zapojí to do sektora mnoho nových spoločností, čo môže pomôcť aj Ripple, ktorá sa zameriava na finančné inštitúcie.

Záujem regulátorov o kryptomenu Libra medzitým víta COO spoločnosti Salt, ktorá sa zameriava na kryptopôžičky. ,,V tomto odvetví chýba konzistentný súbor pravidiel, ktoré by sa mali dodržiavať a pre dlhodobý rozvoj musíme túto štruktúru formovať s regulátormi. Teraz je dôležité, aby sme našich najlepších ľudí v odbore zastupovali a podporovali. Ako ďalší krok by sme mali presmerovať viac našich zdrojov na lobovanie a vybudovanie strategických PR programov s cieľom vzdelávať všetky zúčastnené strany a pomôcť odstrániť neopodstatnené stigmy,” uviedol.

Vyššie spomínaný Brad Garlinghouse tento mesiac vyhlásil, že XRP a Bitcoin si nie sú konkurenciou. Kým Bitcoin je považovaný za držiteľa hodnoty, XRP má za cieľ spolupracovať s bankami a teda tradičným bankovým sektorom, ktorému chce pomôcť realizovať efektívne, lacné a rýchle prevody typu fiat-to-fiat za pomoci svojej technológie a tokenu XRP.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.