Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
Tone Vays: Najhorší scenár Bitcoinu je pád na $7 000
Tone Vays, ktorý patrí k populárnym, no aj skeptickejším analytikom kryptotrhu, uviedol, že v najhoršom prípade očakáva prepad Bitcoinu k cene 7000 dolárov. ,,Ak sa prepadne, myslím si, že už cena 9000 dolárov bude dobrá príležitosť na nákup,” uviedol v rámci rozhovoru pre YouTube kanál Market Pulse a následne doplnil. ,,Môj najhorší odhadovaný scenár je 7 000 USD.” Tone Vays taktiež uviedol, že čím dlhšie sa Bitcoin drží nad cenou 10 000 USD, čo sa mu zatiaľ úspešné darí, tým je podľa neho viac “bullish”. ,,Dôslednosť na ceste nahor je býčí signál, dôslednosť na ceste dole je medvedí.” Inak povedané, súčasný trend, že Bitcoin sa opäť pomaly ale isto šplhá od hranice 10 000 USD mierne nahor, môže byť veľmi pozitívny.
VIDEO: Kryptoměny mají miliony lidí, jaká je realizována kapitalizace Bitcoinu či problémy DeFi
Kryptoměny má prý již více než 100 milionů lidí, reálná realizována kapitalizace Bitcoinu dosáhla nový rekord, DeFi projekty mají vážné problémy s decentralizací, instituce podle průzkumu váhají s nákupem kryptoměn, které mezitím podle jiného průzkumu kupují hlavně méně finančně gramotní jedinci e a Michael Saylor z firmy Microstrategy naznačil, že BTC, které nakoupily za 425 milionů dolarů, mohou i kdykoliv prodat. Je tady tenhle týden druhý souhrn TOP zpráv ze světa kryptoměn od YouTube kanálu Zaujalo ma.
Kryptomeny má 100 miliónov ľudí, tvrdí štúdia Cambridge
Center of Alternative Finance (centrum pre alternatívne financie) univerzity Cambridge informovalo, že podľa jej odhadov vlastní Bitcoin alebo iné aktíva založené na blockchain technológii už aspoň 100 miliónov ľudí. V roku 2018 bol počet aktívnych ľudí v kryptosektore pritom prekvapujúco výrazne nižší – malo ísť o približne 35 miliónov ľudí. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.
Do akej miery sú DeFi decentralizované? Menej než si myslíte!
Dvanásť z 15 najpopulárnejších projektov decentralizovaného financovania (DeFi) má podľa údajov platformy DeFi Wath prístup k tzv. administračnému kľúču, ktorý vývojárom v prípade potreby umožňuje upravovať alebo nahrádzať smart kontrakty, z ktorých vychádzajú ich projekty a taktiež poskytuje možnosť úpravy zostatkov používateľov. Tento faktor výrazne podkopáva decentralizovaný charakter, ktorý by mali mať všetky kryptomenové projekty. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Sú vaše peniaze naozaj v banke? 38% Američanov sa v odpovedi mýlilo
Z prieskumu, ktorý si dala vypracovať spoločnosť Genesis Mining, ktorá patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete špecializujúce sa na ťažbu kryptomien, vyplýva, že značná časť Američanov nemá absolútne žiadnu predstavu o tom, čo sa deje s ich peniazmi na bankovom účte. CEO tejto spoločnosti Marco Steng v blogovom príspevku, ktorý publikoval na webe Cryptoslate, upozornil, že až 38% respondentov ich prieskumu verí v to, že peniaze, ktoré vložili na účet v banke, sa v banke neustále nachádzajú a nemanipuluje sa s nimi. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.
Sú vaše peniaze naozaj v banke? 38% Američanov sa v odpovedi mýlilo
Portoney: Bitcoin je len jedna veľká Ponzi schéma
David Portoney, ktorý založil populárny športový web bartstoolsports.com a vďaka dosahu na sociálnych sieťach je dá sa povedať americkou celebritou (na Instagrame má takmer 3 milióny followerov), začal od obdobia vypuknutia pandémie koronavírisu intenzívne obchodovať na burzách a časom sa vďaka tomu dostal aj ku kryptomenám. Keď sa však o nich vyjadruje, častokrát je zjavné, že jeho názory sa v priebehu času menia. Najnovšie to vyzerá tak, že sa vrátil k názoru, že ide o podvod, hoci priznal, že ho investovanie do kryptomien stále láka. ,,Keď do nich vstúpiš musíš sa ubezpečiť, že nebudeš posledným, kto drží ten batoh,“ skonštatoval v rozhovore s Anthonym Pomplianom a doplnil: ,,ide iba o jednu veľkú Ponzi schému.“ Portoney nedávno priznal, že nakúpil bitcoiny za viac než milión dolárov, no v súčasnosti je otázne, koľko z nich ešte vlastní. Anthony Pompliano ho požiadal, či by bol schopný držať svoje bitcoiny aspoň do konca budúceho roka, no usúdil, že Portoney to zrejme nezvládne: ,,Nedokážeš sa na to pozerať (na volatilitu trhu). Máš príliš slabé ruky, predáš to.” (cointelegraph.com)