Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.7.): Predikcie pre bitcoin, Nakamoto či Ripple

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šialené predikcie pre Bitcoin: 42 tisíc do konca roka a milión v roku 2020?

Dan Morehead, zakladateľ spoločnosti Pantera Capital, si myslí, že bitcoin by mohol už do konca tohto roka dosiahnuť cenu 42 tisíc dolárov a v horizonte pár rokov môže dokonať dôjsť až k cene 356 000 USD. John McAfee je ešte oveľa väčším optimistom. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šialené predikcie pre Bitcoin: 42 tisíc do konca roka a milión v roku 2020?

Ako je to s Librou? Oficiálni partneri ešte neexistujú, tvrdí VISA

Alfred F. Kelly mladší, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti VISA, vyhlásil, že k Libre, teda k plánovanej kryptomene Facebooku, sa oficiálnou formou ešte nepridali žiadne spoločnosti. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Ako je to s Librou? Oficiálni partneri ešte neexistujú, tvrdí VISA

Minister financií USA neverí v budúcnosť bitcoinu

Minister financií Spojených štátov amerických Steven Mnuchin sa s odstupom pár dní opäť vyjadril ku bitcoinu a kryptomenám. bitcoinom. ,,O bitcoine už o 10 rokov vôbec nebudeme hovoriť. Môžem vás ubezpečiť … respektíve, stavím sa, že už ani za 5 či 6 rokov nebudem ako minister financií musieť hovoriť o bitcoine,” vyhlásil. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Minister financií USA neverí v budúcnosť bitcoinu

VIDEO: Zaujalo nás: Bitcoin, Trump, Irán a krachujúca Deutche Bank

Čoraz populárnejší slovenský YouTube kanál Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI prináša nový diel, v ktorom sa jeho autor venuje viacerým dôležitým témam pre kryptomeny cez postoj Iránu k ťažbe kryptomien, názory Donalda Trumpa a jeho vlády na bitcoin, pripravovanú kryptomenu Facebooku Libra či Deutsche Bank, ktorá je v obrovských problémoch. Video si môžete pozrieť tu.

VIDEO: Zaujalo nás: Bitcoin, Trump, Irán a krachujúca Deutche Bank

McAfee bol zadržaný, no je už na slobode

Vyzerá to tak, že John McAfee bol v Dominikánskej republike pred štyrmi dňami zadržaný miestnou políciou, no dnes bol prepustený na slobodu. Vyplýva to z jeho tweetu, ktorý publikoval na svojom oficiálnom účte. Kontroverzný IT odborník a propagátor kryptomien, ktorý je v exile z dôvodu, že v USA je obvinený z daňových zločinov,  bol zadržaný počas toho, ako kotvil so svojou loďou na severnom pobreží Dominikánskej republiky. Na jeho jachte v Puerto Plata mali orgány zadržať niekoľko zbraní vysokého kalibru a rôzne vojenské rekvizity. (cointelegraph.com)

Ripple zvýšila v druhom kvartáli zisky z predaja XRP

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, predala v druhom kvartáli tohto roka kryptomeny XRP v celkovej hodnote 251 miliónov dolárov. Z toho necelých 107 miliónov dolárov bolo predaných inštitucionálnym investorom. V súhrne tržby XRP medzi štvrťročne vzrástli o približne 48%. V tomto štvrťroku však plánuje Ripple znížiť počet ponúkaných tokenov na predaj údajne z dôvodu zvýšeného objemu obchodovania. (cointelegraph.com)

Hlási sa ďalší Satoshi Nakamoto!

Hlavný sudca sporu medzi rodinou zosnulého Davida Kleimana a Craigom Wrightom, v rámci ktorého Kleimanovci žalujú Wrighta, že Davidovi Kleimanovi odcudzil bitcoiny v hodnote okolo 5 miliárd dolárov, dostal list od človeka s menom Debo Jurgen Etienne Guido, ktorý tvrdí, že je skutočný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

V rámci listu, ktorý bol podaný na federálnom súde na Floride 22. júla, Guido sudcovi Bruceovi Reinhartovi napísal: ,,Týmto písomne potvrdzujem, že som skutočným a jediným tvorcom geneis bloku bitcoinoveho blockcchainu. Použil som prezývku Satoshi nakamoto a mail Satoshin@GMX.com na napísanie a publikovanie bitcoin whitepaper.” (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BITCOIN: Podľa štúdie, ktorú zverejnil portál Coinmetrics, sa množstvo bitcoinov, ktoré sa “nepohli” zo svojich adries v priebehu posledných 5 rokov, zvýšilo. K 19. júlu počet mincí, ktoré spĺňajú túto podmienku, predstavoval 3 847 859 BTC. Podľa publikácie to naznačuje, že bitcoin sa čoraz viac stáva držiteľom hodnoty, než výmenným médiom.

BITCOIN & LIBRA: Podľa prieskumu,  ktorý vypracovala spoločnosť CivicScience, veria kryptomene Libra viac než bitcoinu len 2% z 1799 opýtaných Američanov.

LIBRA: Nemecká finančná asociácia Bürgerbewegung Finanzwende vypracovala štúdiu, ktorej záverom je, že kryptomene Libra, ktorú pripravuje Facebook, nedôveruje až 71% Nemcov. Naopak jej príchod víta len 12% opýtaných respondentov. Prieskumu sa zúčastnilo 2 093 respondentov.

NEMECKO: Od budúceho roka budú v Nemecku platiť nové pravidlá týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí. Súčasťou nich bude nariadenie, ktoré bude vyžadovať, aby spoločnosti, ktoré obchodujú s kryptomenami, vlastnili licenciu vydanú Federálnym dozorným úradom (BaFIN). Média to považujú za možnú prekážku v inovácii tohto sektora.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.