Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.6.): Dôvody, prečo sa Bitcoin nezastaví & pokrok Cardano

Článok

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

4 dôvody, prečo sa Bitcoin tentokrát nezastaví na $20 000

Bitcoin vytvoril včera ďalší tohtoročný cenový rekord, keď prekročil hranicu 11 300 dolárov. Je to najvyššia cena, akú mal od 4. marca 2018. Mnohí preto teraz špekulujú, na akých cenových maximách by sa mohol v budúcnosti zastaviť po konci novo rozbiehajúceho sa bullrunu. Portál Cointelegraph.com vo svojom článku poskytol 4 hlavné dôvody, prečo sa tentokrát nezastaví na cene 20 tisíc dolárov, ale pôjde ešte vyššie. Prinášame vám ich v tomto článku.

4 veľké dôvody, prečo sa Bitcoin tentokrát (pravdepodobne) nezastaví na $20 000

Cardano spustilo testnet pre prechod na Shelley. Má 3 fázy

Fáza Shelley, na ktorej spustenie nedočkavo čakajú všetci fanúšikovia kryptomeny Cardano (ADA), je opäť o čosi bližšie. Organizácia Cardano Foundation, ktorá má ako jedna z troch organizácií na starosti vývoj tohto projektu, oznámila, že spustila koncom minulého týždňa prvú z troch fáz testnentu pred prechodom na ostrú verziu. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Cardano (ADA) spustilo testnet pre prechod na Shelley. Má tri fázy

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Sú hrozbou

Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) upozornila, že finančné služby, ktoré môžu v budúcnosti priniesť na trh technologickí giganti ako Facebook, Google či Amazon, môžu ohroziť bankový sektor. Ide o priamo reakciu na minulotýždňové oznámenie Facebooku vydať v prvej polovica roka 2020 kryptomenu Libra. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.  

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Môžu ohroziť bankový sektor

Wright má podľa zástupcu Kleimanovcov problém

Podľa právneho zástupcu rodiny bývalého zosnulého partnera kontroverzného podnikateľa Craiga Wrighta, Davida Kleimana, Austrálčan, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, nedokázal predložiť napriek súdnemu príkazu dôkazy o svojich podieloch na bitcoinových peňaženkách, ktoré mal vlastniť k 31. decembru 2013. Rodina Davida Kleimana žaluje Wrighta od februára 2018 z toho, že v minulosti okradol zosnulého Kleimana o stovky tisíc bitcoinov v hodnote okolo 5 miliárd dolárov, tým, že po jeho smrti vytvoril sériu podvodných zmlúv, ktoré viedli k prevodu majetku Davea Kleimana práve na neho. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BITFINEX: Dvaja izraelskí bratia boli 23. júna zatknutí v súvislosti s krádežou kryptomien z burzy Bitfinex v hodnote desiatok miliónov dolárov. Využili na to phishing, pomocou ktorého dlhodobo okrádali nič netušiacich klientov tejto burzy.  Ich krádeže sa mali uskutočniť ešte v rok u2016.

BINANCE: Binance DEX, decentralizovaná verzia burzy Binance, oznámila prvý natívny stablecoin na svojej platforme fungujúci na blockchaine Binance Chain. Ide o token s označením USDSB (StableUSD). Používatelia Binance DEX ho budú môcť držať na burze, alebo si ho odoslať do peňaženky Trust Wallet či inej peňaženky, ktorá podporuje tokeny so štandardom BEP2.

TRON:  Projekt Tron uzavrel partnerstvo s newyorským startupom Carbon. Jeho výsledkom bude spustenie stablecoinu TRXD na blockchaine TRON. ,,Sme vzrušení z toho, že môžeme s našim partnerom spustiť užívateľsky prístupný stablecoin na Trone. Je to významný miľník, ktorý robí Tron viac prístupným pre mainstreamových užívateľov,” uviedol k tejto novinke CEO Justin Sun.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne