Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Môžu ohroziť bankový sektor

Článok

facebook-upozornenie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) upozornila, že finančné služby, ktoré môžu v budúcnosti priniesť na trh technologickí giganti ako Facebook, Google či Amazon, môžu ohroziť bankový sektor. Ide o priamo reakciu na minulotýždňové oznámenie Facebooku vydať v prvej polovica roka 2020 kryptomenu Libra.

BIS, ktorý funguje pod záštitou 60 svetových centrálnych bank, sa vyjadril ku kryptomene Libra prostredníctvom oficiálnej správy publikovanej 23. júna. Konštatovalo sa v nej, že banky sa musia na Libru dôkladne pripraviť a už teraz musia zintenzívniť kroky smerujúce k efektnému začleneniu týchto produktov do finančného sektora a to predovšetkým z regulačného hľadiska.

BIS upozorňuje, že rozsiahla užívateľská základňa veľkých firiem a ich prístup k užívateľským údajom majú veľký potenciál rýchlo meniť odvetvie finančných služieb. Len samotný Facebook má dosah na 2,4 miliardy ľudí. Nízko nákladová štruktúra týchto online gigantov je zároveň vysoko škálovateľná. V kombinácií s tým, že ide o platformy so stovkami miliónov užívateľov, môže byť pre tieto firmy ľahké motivovať ich, aby začať ich finančné produkty používať.

Organizácia zastupujúca centrálne banky si však myslí, že s tým súvisia aj mnohé riziká, ktoré môžu ohroziť finančnú stabilitu spotrebiteľov. Banky preto čelia veľkej výzve. Podľa BIS by mali zabezpečiť svojim klientom rovnako podmienky, než títo technologickí giganti a tak si ich udržať.

Šéf spoločnosti Ripple, ktorá prevádzkuje kryptomenu XRP, Brad Garlinghouse, naznačil, že práve produkty Ripple by mohli pomôcť tradičným bankám konkurovať kryptomene Facebooku. Ak by totiž banky využili XRP, mohli by dosiahnuť omnoho rýchlejšie a lacnejšie transakcie vrátane tých, ktoré prebiehajú medzi rôznymi štátmi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.