Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.5.): Masová adopcia kryptomien, Bitcoin, halving & Ethereum

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto prinesie masovú adopciu kryptomien

Šéf Twitteru Jack Dorsey patrí medzi najznámejších podporovateľov Bitcoinu. Písali sme o ňom už niekoľkokrát. Napríklad v súvislosti s tým, že podporil kampaň Lightning Network alebo označil Bitcoin za budúcu hlavnú menu internetu. Jack Dorsey popri Twitteri šéfuje aj spoločnosti Square, ktorá prevádzkuje populárnu platobnú aplikáciu Cash App. Nuž a teraz avizuje, že nový projekt, ktorým chce podporiť celú kryptokomunitu, výrazne prispeje k masovej adopcii kryptomien. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Jack Dorsey: Projekt Square Crypto prinesie masovú adopciu kryptomien

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutie Úradu pre autorské práva nič nepotvrdzuje

Kontroverzný Craig Wright podľa medializovaných správ nadobudol tento týždeň autorské práva na Bitcoin White Paper, v dôsledku čoho raketovo vyletela cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom. Táto skutočnosť však v žiadnom prípade neznamená, že Wright je tajomný autor Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Viac sme o tom napísali v tomto článku.

Wright a Bitcoin White Paper: Rozhodnutie Úradu pre autorské práva nič nepotvrdzuje

Halving už o 365 dní. Kelly očakáva rast ceny Bitcoinu

Blížiaci sa halving Bitcoinu, teda zníženie odmeny pre ťažiarov za vyťaženie jedného bloku z 12.5BTC na 6.25BTC, bude mať podľa Briana Kellyho v nasledujúcich mesiacoch pozitívny vplyv na rast ceny Bitcoinu. Ak vás táto téma zaujíma, prečítajte si celý článok.

Halving už o 364 dní. Kelly očakáva rast ceny Bitcoinu

Ethereum Foundation rozdelí na vývoj 30 miliónov dolárov

Ethereum Foundation (nadácia stojaca za vývojom kryptomeny Ethereum) zverejnila spôsob, akým budúci rok prerozdelí 30 miliónov dolárov na ďalší vývoj platformy. Peniaze budú rozdelené do 3 rôznych kategórii. Veľká časť financií bude smerovať najmä do programu „Ethereum 2.0”. Viac sa dočítate tu.

Ethereum Foundation rozdelí na vývoj 30 miliónov dolárov

JPMorgan prvýkrát uznal, že Bitcoin má hodnotu. Hoci nižšiu, než je jeho cena

Najväčšia kryptomena na trhu bola doposiaľ považovaná v očiach predstaviteľov banky JPMorgan Chase za nevýznamnú či bezcennú. Jej analytici teraz prvýkrát priznali, že nejakú hodnotu naozaj má. Šéf stratégov JPMorgan v rámci poznámok publikovaných minulý piatok poznamenal, že Bitcoin je aktuálne predražený. Ide však o prekvapujúce vyhlásenie, pretože týmto spôsobom JPMorgan vlastne priznáva, že v ich očiach doteraz zosmiešňovaný Bitcoin má nejakú reálnu hodnotu. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.  

Banka JPMorgan prvýkrát uznala, že Bitcoin má nejakú hodnotu

Rýchle správy

EOS & GALAXY DIGITAL: Kryptomenová obchodná banka Galaxy Digital predala za 71,2 milióna dolárov svoj podiel v spoločnosti Block.one, ktorá stojí za vývojom kryptomeny EOS. Galaxy Digital tak uzavrel obchod, v rámci ktorého dosiahol 123% návratnosť svojej investície. Šéf Galaxy Digital Michael Novogratz však poznamenal, že úzka spolupráca medzi Block.one a jeho spoločnosťou bude pokračovať a považuje ju stále za kľúčového partnera naprieč viacerých obchodných línií vrátane Galaxy EOS VC fondu.

BITFINEX & TETHER: Sudca Najvyššieho súdu štátu New York dal za pravdu sťažnosti Tether a Bitfinex a vyzval generálnu prokuratúru, aby predložila dôkazy o tom, že súdny spor voči týmto spoločnostiam v rámci jurisdikcie New Yorku je oprávnený. Tether a Bitfinex totiž v rámci svojej obhajoby tvrdia, že v rámci štátu New York nepodnikajú a ani nemajú zákazníkov z New Yorku, čo znamená, že nemohli prísť k žiadnej strate.

JAPONSKO: Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) kritizuje kryptozmenárne za to, že ponúkajú možnosť anonymných transakcií alebo nedôsledne pristupujú k dodržiavaniu pravidiel overovania totožnosti.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.