Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.7.): Podvody, klesajúci záujem či rast ceny

Článok

Bitcoin Lightning Network
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

3 dôvody, ktoré mohli pomôcť rastu ceny Bitcoinu

Nejde síce o žiadny dramatický nárast ceny, no v období, kedy je volatilita Bitcoinu blízko svojim historickým minimám, je aj pohyb jeho ceny nad úroveň 9500 dolárov vítanou zmenou. Portál Cointelegraph publikoval niekoľko dôvodov, ktoré mohli prispieť tomuto rastu. Zhrnuli sme ich v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

YouTube čelí žalobe pre podvodné kryptomenové reklamy

Možno ste si všimli, že na YouTube sa objavuje čoraz viac podvodných reklám, ktorých tvárami sú známe osobnosti z technologického priemyslu. Či už ide o Elona Muska, Vitalika Buterina alebo Stevea Wozniacka, vo všetkych prípadoch sú ich tváre zneužité v rámci propagácie podvodu, pri ktorom môžu prísť majitelia kryptomien o svoje úspory. Problém je hlavne v tom, že YouTube tieto reklamy schvaľuje a tempo ich odstraňovania, hoci sú relatívne častokrát rýchlo nahlasované, je nesmierne pomalé (možno ste si všimli, že takéto reklamy sa objavujú napríklad aj počas vysielania YouTube kanálu Bitcoinovej kanál). Aj preto sa Steve Wozniack, teda spoluzakladateľ Apple, rozhodol skrz svoju právnickú firmu Cotchett platformu YouTube zažalovať, pričom tuto žalobu spolu s ním podalo aj ďalších 17 ľudí z USA, Kanady, Veľkej Británie, Malajzie, Číny a Európy. My zdôrazňujeme, že nič čo znie príliš dobre, aby to bola pravda, pravdou nebude. Preto sa prosim nenechajte nachytať a nedôverujte ani reklamám, ktoré vidíte na weboch ako Google, YouTube či Facebook. Pokojne môže ísť o podvod. (cointelegraph.com)

Chystá sa burza Binance kúpiť banku?

Šéf a zakladateľ najúspešnejšej kryptomenovej burzy súčasnosti Číňan Changpeng Zhao počas pravidelnej rubriky Ask me Anything (AMA), v rámci ktorej mu môžu internetoví užívatelia klásť rôzne otázky, priznal, že burza Binance možno v budúcnosti kúpi banku. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu výrazne klesol

Podľa Google Trends, teda analytickej pomôcky od Google, vďaka ktorej môžete zistiť trendy vyhľadávania kľúčových slov na najvýznamnejšom vyhľadávači internetu, záujem o informácie o Bitcoine po halvingu prudko klesol a aktuálne je na najnižších hodnotách od decembra 2019. Ide teda o najnižšie čísla za posledných sedem mesiacov. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.