Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu výrazne klesol

Článok

Google Trends Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Podľa Google Trends, teda analytickej pomôcky od Google, vďaka ktorej môžete zistiť trendy vyhľadávania kľúčových slov na najvýznamnejšom vyhľadávači internetu, záujem o informácie o Bitcoine po halvingu prudko klesol a aktuálne je na najnižších hodnotách od decembra 2019. Ide teda o najnižšie čísla za posledných sedem mesiacov.

Záujem o vyhľadávanie kľúčového slova sa na Google Trends vyjadruje na škále od 1 do 100, pričom 100 predstavuje najvyšší záujem. K 20. júlu bol Bitcoin na úrovni 46, čiže len tesne nad úrovňou z polovice decembra 2019, kedy bol na 40 bodoch. Nutno poznamenať, že ide o celosvetový trend za posledných 12 mesiacov, v rámci ktorého bol o Bitcoin najväčší záujem v období počas obdobia halvingu, kedy dosiahol 100 bodov medzi 10. májom až 16 májom 2020.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ak sa ale pozrieme na graf vyhľadávania Bitcoinu od jeho vzniku, teda od roku 2009, aktuálne sme len na 13 bodoch zo 100. Úroveň 100 bola dosiahnutá v čase, kedy Bitcoin vytvoril svoje maximum 20 tisíc dolárov na prelome rokov 2017 a 2018.

Pozitívnou správou však je aspoň to, že 13 bodov je stále viac než  12 bodov, ktoré boli namerané ešte v júni 2017 kedy začal gradovať posledný veľký kryptomenový ošiaľ. Dá sa teda skonštatovať, že vyhľadávanie Bitcoinu ak nezohľadnime obdobie horúčkovitých nákupov a takzvaného FOMO obdobia (nákupy malých investorov pre strach z premeškanej príležitosti) je predsa len rokmi o čosi väčšia, no možno nie také, aké by sme si predstavovali.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.