Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu výrazne klesol

Článok

Google Trends Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Podľa Google Trends, teda analytickej pomôcky od Google, vďaka ktorej môžete zistiť trendy vyhľadávania kľúčových slov na najvýznamnejšom vyhľadávači internetu, záujem o informácie o Bitcoine po halvingu prudko klesol a aktuálne je na najnižších hodnotách od decembra 2019. Ide teda o najnižšie čísla za posledných sedem mesiacov.

Záujem o vyhľadávanie kľúčového slova sa na Google Trends vyjadruje na škále od 1 do 100, pričom 100 predstavuje najvyšší záujem. K 20. júlu bol Bitcoin na úrovni 46, čiže len tesne nad úrovňou z polovice decembra 2019, kedy bol na 40 bodoch. Nutno poznamenať, že ide o celosvetový trend za posledných 12 mesiacov, v rámci ktorého bol o Bitcoin najväčší záujem v období počas obdobia halvingu, kedy dosiahol 100 bodov medzi 10. májom až 16 májom 2020.

Ak sa ale pozrieme na graf vyhľadávania Bitcoinu od jeho vzniku, teda od roku 2009, aktuálne sme len na 13 bodoch zo 100. Úroveň 100 bola dosiahnutá v čase, kedy Bitcoin vytvoril svoje maximum 20 tisíc dolárov na prelome rokov 2017 a 2018.

Pozitívnou správou však je aspoň to, že 13 bodov je stále viac než  12 bodov, ktoré boli namerané ešte v júni 2017 kedy začal gradovať posledný veľký kryptomenový ošiaľ. Dá sa teda skonštatovať, že vyhľadávanie Bitcoinu ak nezohľadnime obdobie horúčkovitých nákupov a takzvaného FOMO obdobia (nákupy malých investorov pre strach z premeškanej príležitosti) je predsa len rokmi o čosi väčšia, no možno nie také, aké by sme si predstavovali.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne